Skocz do zawartości
rah

moje 63 litry morza :)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylną szybę można zamalować (dwie warstwy wystarczą) farbą akrylową niebieską określaną jakimś błękitem (nie pamiętam dokładnie jakim), tak mam w większym, a w mniejszym przykleiłem płytę pvc do tylnej ściany akwa od zewnątrz smarując silikonem wąski pasek kilku milimetrowy przy samych krawędziach zewnętrznych.

A tak w ogóle michu23 to byś się postarał z tymi zdjęciami bo ludziska pomyślą, że Olympus to grzałka akwarystyczna z funkcją robienia zdjęć :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pojawi sie Marea 2400"

Michu - czesc:)

Ta Marea to duze bydle. Moze lepiej Tunze Nano?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze tak zrobie :) Tunze Nanostream 6025 ... bo cena spora :/ zaciekawil mnie ostatnio Hydor Koralia 1, ale to tez raczej spory rozmiar. Narzie zostanie jak jest bo pierwszenstwo ma nowy panel i przelew.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada dzisiaj... mam nadzieje ze sie podoba. musialem dac dodatkowo nieestetyczna pompke tymczasowo bo zaczal tworzyc sie film na powierzchni... krewetka boksujaca wyliniala :) no i lobophyton tez zrzuca skore... tlo tymczasowe, dzisiaj pomalowalem plyte pcv na niebiesko i bedzie inne/nowe. a ja walcze z NO3...

679-akwarium.jpg

p.s. nadal nie widac ze swieci tutaj 130W!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwa,tylko do takiego oswietlenia to mogles dac wiekrzy zbiornik.:yes A jak juz dales takie swiatelko to widze tam zamiast miekasow to SPS,y.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglem, moglem... blad. zamierzam dac tam niedlugo jakies szczepki SPSow, 2-3... poki co po wrzuceniu piachu siadly mi parametry i musze to odbudowac, hehe... a to nie takie proste jak sie okazuje. NO3 w granichach 10 i wiecej mg/l... :con i efektow w testach brak. dodam ze testy Salifert a robie juz 3 podmiane po 10 litrow, w tygodniu!! Przyznam ze dla mnie wiekszy urok maja miekkie :) dojda jeszcze kiedys tam 2 rybki i lysmata.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe jest piękne.

Podoba mi się twoje akwarium.

Panel zamierzasz robić, ale chyba nie wewnętrzny ?

Widzę że ciebie też zmotywowali do tła :)

Wysepka w 63 litrach ? może ktoś mi pokazać fotki takiego akwaria z pustelnikiem w środku ?

Mi pustelnik w ciągu jednej nocy rozpracował wysepki, wiszące skały itp :D

Z tymi kolorami na zdjęciach to i ja mam problem :D

Ja swojej 63 nie zlikwiduje nawet jak będe stawiać większe.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel zewnetrzny oczywiscie, jakies 30 litrow, przelew pudelkowy... tam refugium z kawalkami skaly, glonami. Tez mi sie widzialo ulozenie skaly z przeswitem wyspeka w srodku ale stwierdzilem ze nie da rady... Nie widzialem w sumie tak malego zbiornika z takim ulozeniem.

p.s mile widzen rady... co z tym moim wysokim NO3..


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony spagetti, fachowej nazwy nie pamiętam.

Przed nimi miałem 15-20, teraz ledwo ponad 1, chyba korale mi padną z głodu :)

No chyba że postawienie sumpa na to wpłyneło :D

Może za dużo karmisz ?

Może za dużo jakiegoś siuwaksu dla korali lejesz ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nic nie leje :/ mam prepraty pierwiastki śladowe i stront i molybden AquaEla ale narazie nie dodawałem nic, jedynie JBL KorallFluid ale naprawde niewiele. Posypało się po wsypaniu LS 9kg. Popytam o te glony, moze ktos ma na oddanie/sprzedaz. Szkoda ze nie znam nazwy. Ja panel z refugium bede mial dopiero w styczniu :/


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niedawno wsypałeś to odczekaj.

Niby ten piach nazywa się żywy, ale sporo tam też padaków, więc musi się przetrawić, i wyparować.

A że małe akwarium, mało wody = mało bakterii do przerobu to musi troche to potrwać.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Michu,cos nadmieniles o marea...to wielkie pompy i niezbyt wydajne (mowie o 2400 bo takie mam).Mam tez tunze 6045 i widze roznice w dmuchaniu.Mysle ze ze wzgledu na rozmiar Twojego akwa powiniennes pomyslec o czyms mniejszym,chocby tunze 6025 albo co mnie przyszlo do glowy to hydor-nano http://www.aquarium-service.com/produit.asp?tva=0,196&num=4087 kosztuje mniej od koralii 1 a ma tylko 6cm,wiec jest malutka...Co do marea to lubie je z jednego wzgledu...kazdy kto przychodzi do mnie i nie ma pojecia o akwarystyce,zawsze pyta,wskazujac te pompy "co to jest?" a ja odpowiadam ze sa to kamery i nawet jak sie kapie to moge widziec co sie dzieje w akwa...niektorzy,znajac moje zwariowane czasem pomysly wierza...hehe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Iceberg - ciekawe ile taki Hydor-nano kosztowac bedzie u nas? chyba narazie nie ma. Bynajmniej ja w sklepach nie widzialem. Koralia 1 to ok 130 zl. Fajne te pompki :)


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu23

W W-wie jest taki jeden dobry sklep w ktorym je widzialem... :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu...cena jest podana przy pompie...21.95E a koralia 1 35,czyli to samo co w Polsce.


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie teraz zauwazylem, sorka :)


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ocelocik - a co to za sklep? jesli nigdzie nie znajde to moge poprosic o zakup?

przegladnalem neta mniej wiecej i nie mam w Naszych sklepach internetowych Hydor NanoKoralia - sa jedynie te wieksze Koralia 1,2,3.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marti701 :

Glony spagetti, fachowej nazwy nie pamiętam.

Michu, pytaj o Chaetomorpha linum


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, juz teraz wiem. na jednej ze skalek pojawilo sie cos takiego wiec sie przygladnalem i juz wiem o co chodzi. poki co nikt raczej nie chce oddac :/


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep zwie sie Acropora - adres www: www.acropora.pl, zadzwon zapytaj czy jeszcze je maja.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki z dzisiaj...

679-1212a.jpg

679-1212b.jpg

679-1212c.jpg

679-1212d.jpg

679-1212e.jpg

679-1212f.jpg

679-sinularia.jpg

Sinularia jeszcze nie w pełni rozwinięta, tzn. pompuje sie i raz po raz wypuszcza polipy...

a tu moje problemy... brązowy nalot na skale. jutro wymieniam membrane i filtry. zobaczymy.

679-nalot1.jpg

679-nalot2.jpg


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu

Czy te brązowe naloty powstają tam gdzie jest silna cyrkulacja ?

Czy łatwo się je usówa ?

U mnie też były w akwarium, ale najczęściej pojawiały się na szybach.

Codzienne czyszczenie, i watka wyeliminowały mi to, teraz siedzą tylko w pudełku przelewowym :) dopuki tam są to ich nie ruszam.

Mam głupią zasade, równowaga musi być, czyli wszystkiego po trochu w akwarium.

Nie tępie niczego do końca. Zielone same mi popadały.

Raz plama cyjano pojawiła się na piachu, to zamieszałem piachem i więcej ich nie widziałem.

Kiedyś dałem fotke ze skałką na forum. Ocelocik znalazł na niej pokaźne Bryopsis. Ponoć ciężkie do zwalczenia. Ja je tylko przystrzygłem, nie ścierałem ze skały szczoteczką do zębów jak to inni robia.

Odrosła szybko, a jakieś dwa tygodnie temu pewnie była za duża i wyssała resztki żarcia zrobiła się przezroczysta i padła do zera.

Przez pierwsze 4 miesiące zmieniałem wode w ilości 10% tygodniowo.

A teraz raz na dwa tygodnie ok 15 i wszystko ok.

NO3 przed podmianą lekkie 1, aż sam byłem zdziwiony.

Powiem ci że wata zbiera sporo brązowego syfu, nie wiem czy to te glony czy dym papierosowy, qrde przerabiam swojego odpieńka, musze dodać filtr węglowy na wlot powietrza co by rybki nie paliły ze mną :D


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michu23 :

poki co nikt raczej nie chce oddac :/

Michu, chętnie się podzielę tylko musimy poczekać bo mam malutką kępkę od poniedziałku :) Dostałem ją do krewetek (co by miały się czego trzymać przy transporcie) w sklepie wspomnianym przez Ocelocika. Widziałem, że mają tego glona jeszcze niezłą kępę :D

Co do łatwo schodzącego, brązowego nalotu na skałach, czy piachu, u mnie pojawiało się to tam gdzie miałem słabą cyrkulację. Po poprawieniu cyrkulacji (wystarczyło inne ustawienie pomp) problem znikł i nie wraca od 2 m-cy.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.