Skocz do zawartości
wildschek

Halas na spływie - po zmianie pompy obiegowej ..

Rekomendowane odpowiedzi

2 x Deltec 4040 w 900 litrach - w tej chwili oba pracują na 2 biegu


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

390 litrów + sump 130 litrów, na 3 biegu, bez spiętrzeń, bez szumów :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wildschek

Tomek pisze ze ma komin zapchany ceramika , gabka i wata czy aby nie jest to bomba zegarowa z opoznionym zaplonem ??

Oczywiście, że masz rację, ale co tydzień jak u wszystkich jest rytuał-podmianka, czyszczenie wkładów, dolewki mikroelementów itp. w związku z powyższym bomba jest regularnie rozbrajana.

Pozdrawiam.


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ...to dlaczego jak wrzuce 2 bieg poziom nagle mi sie podnosi bo robi sie zbyt szybko duze spietrzenie na grzebieniu ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wildschek, jeśli po włączeniu 2 biegu w kominie jest niezmieniony poziom i tylko w samym zbiorniku się zwiększa to masz zbyt małą długość grzebienia - czyli zbyt mały komin. Jeśli zaś wszystko idzie do góry w kominie też (pomimo odkręconego ma maxa zaworu) to tak jak pisałem - zrób porządek z tymi redukcjami bo 1/2 nie przyjmie trakiej ilości wody


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jaki mam tam dac ten zawor i rure 1" wczoraj zmienilem na 3/4 i sie rzeczywiscie uspokoilo ale mimo wszystko na 2 a juz nie mowie o 3 biegu jest to za malo ... wiec co mam dac 1" ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobię odpowiedziałeś :) i już Ci wcześniej pisałem - ja bym wszystko zrobił na 40mm


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzis znow sie pobawie i zmienie calosc na 1" bez redukcji ... a jutro opowiem co sie dzialo ... a jezeli grzebien bedzie pietrzyc wode ??? ja mam w rogu 15 x 15 cm ale nie jestem pewny tych rozmiarow ..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba wyłamać co drugi ząbek w grzebieniu i kontrolować czy drobne ryby nie odwiedziły komina :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastamnawiam sie wlasnie tez nad wyciszeniem spadu wody z komina , zastosowalem cos takiego jak na fotce nizej , jest to taki fajny rozbieralny filterek skladajacy sie z pierscieni tworzacy jedno duze sito o swobodnym przeplywie wody .

To sito pomoglo znazcnie wytlumic halas spadania wody , ale wiadomo ze jeszcez duzo halasu robia same bable wydostajace sie z wody na powierzchnie ktore powoduja taki jeden wielki pirdek od czasu do czasu:D przez co nie jestem zadowolony .

Do niedawna mialem bezglosny komin , zrobilem splyw wody w kominie przez sitko ktoro bylo zanurzone w wodzie , zdlawilem troche na dole zaworem i bylo cacy bo u mnie jest prad bardzo staly i prawie mogl otak funkcjonowac gdyby nie dosc spore skoki poziomu wody w sumppie i swirowanie dolewki .

Czy sa jakies takie idealne stabilizatory pradu zeby podawaly idealnie prad staly pompie ? bo to ma sens wam powiem , komin mamy wtedy bezglosny .

su.jpg

su1.jpg

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir2, czy to się nie będzie zatykać ...?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem nalezy to czyscic od czasu do czasu , wiekszy syfek przez to nie przeleci ale to i dobrze bo ponoc pompy ATI tego nie lubia :) jesli zdazy mi sie ze zapomne tego raz na tydzien przepluakc to mam rewizje moge spokojnie spac :D

W zasadzie moglbym tak zostawic , dziala bardzo dobrze ale nie idealnie cicho :D

mysle nad jakims stabilizatorem pradu i wywaleniu durso z komina ...tak jak wyzej psisalem sam koszyk PVC na dole zdlawiony zaworem , poziom wody ustawiony ponad koszyk, powietrza nie zasysa nic , cisza i spokoj , bezglosny komin :D

Myslalem ze u mnie bendzie tak dzialalo ale mialem jakies 1 cm skoki wody w komorze gdzie mam zawieszona sonde optyczna GHL , dolewka dostawala lekkiego jobla :D

Co do tego kurumysla (koszyka) to on jest w pelni rozbieralny dolem odkreca sie jeden glowny pierscien i reszta pierscieni zlatuje po takiej rurce ktora ma duzo i duze otwory , ten kosz jest przystosowany do wody :D a udalo mi sie go zalatwic w wodociagowni u nas bo w sklepie tego nie widzialem jeszcze :D

Z pozoru nie wyglada zeby mial duzy przeplyw wody , ale jednak tak jest :D

Mysle ze mam na dole jeszez gdzies jeden tylko ze zielony , sprobuje go rozebrac i porobie fotki :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda fajnie sobie tym splywa na boki ladnie zostaje "rozpylana" z tym ze od cazsu do czasu powstaje lekki pirdek , z tego durso powietrze sobie zaciaga i musi odbeknac czasem , bryzgalo tez troche po scianach sumpa , docielem z 10 mm plytki plexi (ciensza sie z czasem wygina )taka ochronke jak widac .

Sito nie powoduje nawet milimetra spietrzanai sie wody w kominie , patrzac na ta zabawke w zyciu nie powiedzialbym ze to ma taki przeplyw wody ogromny , ale jak mowie to jest przystosowane do wody , wiec niczego nowego nei wymyslilem :)

rom.jpg

rom1.jpg

rom2.jpg

rom3.jpg

rom4.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie komplikuj sobie życia, daj 40-tkę na spływie, bez żadnych redukcji i zaworów(w razie potrzeby zmienisz przeływ na pompie lub zaworze na rurze dolotowej), wyrwij zęby grzebieniowi jak podpowiada Rebciu i ogranicz dostawanie sie powietrza do rury spustowej , tak jak pisałem poprzednio-gąbka i wata, które łatwo wyczyścić lub nawet wymienić w razie potrzeby. Ja bym na rurę spustową jednak nic nie zakładał.

Pozdrawiam Tomek.


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zalozylem i jestem w zasadzie bardzo zadowolony , nie musze sie bujac z wata czy pchac tam inne jakies gabki :) zagrozenia zadnego nie zauwazam , a nawet jakby jakies "zaistnialo" to jestem spokojny bo mam jeszcze tzw ; rewizje :D woda splywa duzo ciszej , nie kotluje sie po komorze sumpa , nie pryska , sito z latwoscia mozan wyciagnac do czysczenia , a nie chlapac sie tam z wata czy gabkami ....( to juz prezrabialem w inynch baniakach .. thx )dzisaj malo kto sie bawi w wate czy gabki po to aby wyciszyc komore sumpa .

Dobre sa jeszcze takie filterki firmy EcoSystem - tyle ze one nie wiele wyciszaja a raczej zapobiegaja tylko calemu bajzelowi :D

Rozumie ze ciezko jest sie wam pogodzic z tym czego jeszcez nei znacie , nie mielsiccie i nie wyprobowaliscie , ludzie to sie nawt czesto boja nowych rzeczy, ale tacy tez do niczego nowego nie dochodza :D .... to sito jest GIT i tylko ja o tym wiem puki co , bo je testuje juz od dluzszego czasu u siory w baniaku miedzy innymi .

eco.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek Z :

Nie komplikuj sobie życia, daj 40-tkę na spływie, bez żadnych redukcji i zaworów(w razie potrzeby zmienisz przeływ na pompie lub zaworze na rurze dolotowej), wyrwij zęby grzebieniowi jak podpowiada Rebciu i ogranicz dostawanie sie powietrza do rury spustowej , tak jak pisałem poprzednio-gąbka i wata, które łatwo wyczyścić lub nawet wymienić w razie potrzeby. Ja bym na rurę spustową jednak nic nie zakładał.

Pozdrawiam Tomek.

Chyba trochę z rozpędem ten post napisałeś. Zawór na rurze spływu powinien być aby spokojnie kontrolować poziom w kominie i tak jak Swir nie jestem zwolennikiem gąbek oraz wat w kominie - nie wspominając o jakiejś ceramice. Przy Twoim rozwiązaniu (rura wystająca z przelotu na 5 cm) w tej ceramice, szczególnie poniżej poziomu tej rury, będzie się tworzyło niezłe bagno. Co innego wymieniana wata co 1-2 dni i to najlepiej jakieś rozwiązanie z kratką w sumpie aby wygodnie było tą operację wykonać.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swir2, ja wrócę to tego "pierdzenia" durso :), wytłumacz mi co ma tam pierdzieć, nie wiem jak u Ciebie (może masz durso made in Switzerland :D, ale bynajmiej zasada jest prosta, durso praktycznie używane jest okresowo a raczej tylko w przypadku jak napełniasz komin lub podnoszisz poziom wody w kominie , odkręcasz zawór woda wypycha powietrze zamykasz zawór i co i.... CISZA :D, nawet nie pierdnie nie ma prawa, odkręcisz zawór fakt pierdzi zakręcisz - cisza, no chyba że gdzie idziej jeszcze pobiera powietrze

Uff ale się zapowietzryłem z tym pisaniem :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman ale przy zaniku prądu i ponownym włączeniu samo się nie odpowietrzy


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie durso samo odpowietrza - a mam wyjatkowo prosta konstrukcje - dziurke fi chyba 5mm na gorze - nic nie siorbie, jedyne co slychac to splyw wody do komina


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.