Skocz do zawartości
wildschek

Halas na spływie - po zmianie pompy obiegowej ..

Rekomendowane odpowiedzi

no tak Warszawa i Przemyśl się odezwał :), fakt nie pomyślałem o skrajnym przypadku, ale muszę was oświecić:lampka, ja mieszkam na śląsku u nas naprawdę nie ma problemu z prądem, no ale idą święta Warszawa i Przemyśl będą miały duże ładne choinki z pięknymi światełkami a dla zasilenia akwariów już nie starczy prądu .....:D :D :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Roman mieszkam w okolichach Przemyśla(czytaj na wsi) i braki prądu to u mnie nie żadkość:) dltatego zatroszczyłem się o dobre odpowietrzenie durso, po swojemu to zrobiłem i nawet działa(odpukac :D ). A Tobie życzę nieprzerwanych dostaw prądu :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, nie Warszawa tylko dziura zabita dechami pod Warszawą :) właśnie jestem przed kupnem agregatu bo bywa, że mam 2 razy w tygodniu awarię prądu :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu pierwszy:D Pooglądaj http://www.youtube.com/watch?v=7V2cCdtKWdM takie nawiązanie do tego kto pierwszy:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mysle o kupnie agregatu, UPS dziala mi tylko ok 4 godzin, jak wymyslisz jaki warto kupic agregat Rebciu to daj znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jutro już będę go miał to napiszę na prv.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znalazl sie sprawca tego pirdka od czasu do czasu ktory sie pojawial u mnie na dole w sumpie :) zaworek Gardeny byl nie szczelny poprostu rozjundany jakis stary dalem ktory kiedys w Kalkreaktorze u mnie siedzeic musial :] poziom wody tez w sumpie lecial :/

A Wracajac do Twojego Durso i calego komina Roman (patrz Twoja fotka nizej) to widze ze masz je robione po Polsku :D

pierwsza sprawa byle jakie uszczelki samemu na odwal robione silikon zwykly pod te plastikowe nalozony i skrecone to :/ druga sprawa nie tutaj gdzie byc powinny a trzecia sprawa nie orginalne :D

tak 3maj Roman , skoro Ci sie po SZWAJCARSKU niepodoba :D milego dnia :D

roman.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir2, moment, my rozmawiamy o durso, a Ty o "d...:) marynie", jeśli chodzi o pokazane śrubunki to zakupione w sklepie internetowym, czy są one oryginalne czy nie, nie moja w tym głowa, ważne że była uszczelka teflonowa i silikonowa, jeśli chodzi o silikon to Ty nie masz takiego nawet w tym Twoim Switzerland :D , zresztą zapytaj Rafała co to za silikon to się będziesz jeszcze nas prosił żeby Ci go wysłać,

a tak na marginesie, można dbać o najmniejszy szczegół, można latać na około akwarium i zrobić z niego nie wiadomo jakie cudo wizualne, ale i tak będzie do d..:kma jeśli nie będziesz potrafił w nim utrzymać odpowiednich parametrów i zdrowych korali.

Ja tymczasem kochany Swirleju :D, mam wygląd zewnętrzny może nieestetyczny, ale za to wewnątrz akwarium pełny sukces.......:D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siebie masz namysli Roman i poziom wapna 800 ?:) wracajac do Twojego komina Roman to pierwsza sprawa usczelka jest nie w tym miejscu , powinna byc wewnatrz komina i nie samemu robiona na odwal a orginalna ( i o uszczelke orginalan chodzilo)

Rozmaiwamy jaknajbardziej na temat , bo sam go zaczeles :D

pozdr...

Ps; Kochany to niech Ci mowia dzieci ,czy zona , mlodszy jestes ma Cie kto kochac , po zatym skup sie na swoim baniaku , dopracuj go a nie szukasz , bo po co ponownie przechodzic przz to samo od nowa nie Roman ?:D(to juz zesmy przerabiali )

Przed Toba madrzejsi pare lat temu mysleli ze juz osiagneli sukces , jak widzisz akwarystyka nie spi , nie stoi w miejscu i juz dzsiaij Ci powiem ze jesli Cie bendzei stac to przejdziesz na inny system :D ..jaki ? niedlugo sie dowiesz :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam witam wszystkich ... tak od wczoraj nie pisalem bo 2 dzien z rzedu walczylem z hydraulika .. i wymienilem rury na 1" lacznie z zaworem w tym rozmiarzem a efekt ? Trzeba bylo co drugi zabek wywalic na grzebieni bo wrzutka na 2 bieg deltec'a powodowala u mnie za duze spietrzenie na tymze grzebienie i w zasadzie byloby ok gdyby nie kilka rzeczy ktore spowodowaly znow cofniecie na bieg 1 pompy .. a co sie stalo ? dokladnie o tym pisze

#swir2 - podczas spadu wody przez przelew wytwarzaja sie takie drobniutki babelki powietrza ktore z kolei sa zasysane do rury spadowe , powoduje to ze od czasu do czasu z czestotliwoscia srednio co kilka sekund slychac slychac w sumpie na dole takie potezne "pierdniecie" powietrzem , malo tego .. pierdniecie to powoduje ze w komorze odpienka powstaja drobniutkie pechezyki powietrza a te z kolei ssprawiaja ze odpieniacz natychmiastowo wariuje.. a to pierdzenie w sumpie jest po prostu irytujace .

Nie wiem juz jak spowodowac zeby nie zasysalo tych drobinek powietrza w kominie ? Mysle ze cos z tym moim durso nie tak.. nie mam zaworka tylko taka sylikonowa zaslepke i pewnie jest nieszczelna ale to tylko moje przypuszczenia ... chodzilem wczoraj po tej kastoramie i zadnych malych zaworkow Gardeny nie znalazlem ... dzis OBI obskocze... Musze jakos sprawic zeby mi nie "piedzialo" w tym sumpie.Ale jak ????

Poza tym przy pracy na 2 biegu Deltec'a zaobserwowalem dziwne skoki poziomow wody w kominie , przez godzine bylo w miare ok az nagle poziom skoczyl o np. 2 cm aby pozniej spasc ponize poziomu o kilka cm... to tez jest irytujace ... i mysle ze ma to zwiazek z jakimis skokami napiecia ...

a co do tych filterkowsuper fajna sprawa wlasnie u mnie pasowaloby cos takiego .. propblem polega na tym ze ja nie mam rewizji - niestety !


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze ja wogole nie mam gg zainstalowanego i nawet nie wiem jak go sie obsluguje he he ... dziwne i smiesne zarazem ... ale jakos nigdy do mnie tego typu komunikatory nie przemawialy a szkoda dzis by sie przydal .. i co teraz ?


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sekund piec i beda go mial mysle ze nie wielka filozofia nauczyc sie go w locie czy sie myle ?


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir2

ja rozmawiam o zbiorniku a Ty coś pitolisz o żonie i dzieciach :)

ok więcej nie będę pisał do Ciebie "kochany" może faktycznie to źle odebrałeś, cholera nie widziałem :D

od spodu komina patrząc od góry jest masa silikonowa czyli popularny SILIKON kolor czarny, następnia uszczelka teflonowa biała, natomiast uszczelka silikonowa jest od wew. komina, jeśli ta biała teflonowa ma być wew. a uszczelka silikonowa na zew. to faktycznie mój błąd ale jeszcze to sprawdzę u innych

i może tych błędów jest więcej ale rekompensuje to fakt że cała hydraulika działa poprawinie i cicho

piszesz o jakiś ludziach mądrzejszych odemnie, masz tutaj 100 % racji, sam mogę ci kilku polecić :D

piszesz o jakimś wapnie 800, hmm, miałem taki ? może, sprawdzę, tylko widzisz akwarystyką morską zajmuje się już 6 lat (albo dopiero) mam już drugie akwarium, na pierwszym nauczyłem się pokory i słuchania innych (oczywiście tych co mają coś madręgo do powiedzenia), obecnie doświadczenia z pierwszego wykorzystują przy obecnym i wszelkie błędy staram się korygować

a jeśli chodzi o błędy to ja akurat jestem zwykłym człowiekiem czyli:

- popełniam błędy

- mówię o nich

- i koryguję je

i pech chciał że natknąłem się na "guru" akwarystyki morskiej czyli ciebie Koch.... o cholera znowu bym zapomniał :D

w każdym razie to Ty wspomniałeś że cos ci tam przeszkadza w hydraulice a ja napisałem że u mnie nie - ot i cała sprawa "ja nie taki mściwy - wio" :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko gdzie najszybciej kupic tak zaworek Gardeny wczoraj przekopalem kastorame i zero a jak w OBI tam chyba predzej bo bardziej jest tam "ogrodniczo' czy tak ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman tak wroce do Twojego komina jeszcze na chwilke (nie to zebym sie cos czepial , poprostu z ciekawosci ), jak wyglada u Ciebie sprawa z czyszczeniem ? przeciez te srubunki masz na stale wklejone z rura , musisz calosc rozkrecac , czy sie myle ?:) u mnie jest wszystko rozbieralne , siedzi na mufie , srubunki mam wogole inne od Twoich tez rozbieralne w calosci nic tam nie potrzeba kleic :D

o tak wygladaja popatrz , rure przez niego wypuszczam tylko tyle zeby moc nacisnac mufe z durso :D sciagnac to moge keidy chce bez rozbierania calosci , durso jak i zarowno rure od rewizji mam na mufie siedzi ladnie wystarczajaco ciasno , wsyztko rozbieralne z czyszczeniem nie ma problemu .

Chyba ze w tamtych Twoich przelotkach tez mozna sobie poprostu wciskac od gory rure ..? bo nie wierze zebys to kleil na stale :D

41b.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir2, faktycznie ty masz ulepszoną wersję, jeśli chodzi o sam śrubunek, myśle że nie ma potrzeby go czyścić , ma bys skręcony i koniec, ja tylko tak " w razie niemca" posmarowałem między teflonem a szkłem dodatkowo silikonem, rura pod kominem jest wklejona na stałe w srubunek u Ciebie jest rozbieralna, u mnie mam durso włożone w śrubunek i mogę tez w każdej chwili podnieść, ale kolejność uszczelek taka sama jak u mnie z tym że ja jeszcze posmarowałem bo jak wiesz jak nie posmarujesz to......:)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , no ale ja nie o czyszczeniu srubunkow a durso :) spoko domyslilem sie ze masz wciskane , przypomnialem sobie bo wlasnie kiedys mialem taka jedna przelotke , ja sie tylko od spodu kleilo . :D

nie mam wicej pytan Roman , cacy , cacy :D :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie wrocilem z OBI tez nie ma tych zaworkow do Durso jakis koszmar zwyklych prostych malych zaworkow nie ma .. powiedzial gosc na dziale Ogrod ze sa takie ale tylko w lecie a w zimie w obi to na pewno sie sanki dostanie ale nie zaworki ...A kastorame wczoraj przerabialem temat zaworkow..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wildschek, a może zapytałbyś @thcskiba, on powinien mieć

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak trza zrobic ale teraz juz 15 wiec spadam do domciu ...koniec pracy na dzis


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.