Skocz do zawartości
orindaben

do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

dlugo mi to zeszlo-zbieranie sprzetu.raz byl potem go trzeba bylo sprzedac aby przezyc.teraz nastaly troche lepsze czasy.a wiec

akwa-60x30x30-szalu nie ma ale na razie na wieksze nie mam mowy

pokrywa standartowa z 15w oswietleniem bedzie przerobiona -w ktorej znajda sie Philips 15w/03 superaktyniczna, ATI blue plus 24w, Ati Aquablue 24w wraz z odblysnikami.ortaz wiatraczek 12v tylko nie wiem czy ma wyciagac czy wtlaczac powietrze

odpieniacz miniflotor na "silniku" hagen elite 803, co do cyrkulacji to powerhed jakies 400l/h i Aqua Medic ceanrunner PF 1000 -z prfiltrem mechanicznym

czyli ok 1400l/h -choc przymierzam sie do zmiany tego powerheda na Hydor Koralia 1

tak na 90%.czyli by bylo 2500l/h.

zywej skaly od tomka z 8 kg i zywy piasek z 9 kg pojade na soli Tropic Marin Pro-Reef Sea Salt -choc myslalem o soli ATI. co do ro to juz mialem wczesniej a ze ro-4 mialo juz troche czasu czyli ponad 6 lat ale bylo uzywane lacznie z 2 lata postanowilem nie ryzykowac i zakupilem nowa membrane 100, nowe wklady i oczywiscie filtr DI. i zwykle urzadzenie do mierzenia gestosci soli.

bede wdzieczny za podpowiedzi,sugestie-krytyke

zaznaczam ze taki sam post dalem na Aqua-Reef co dla niektorych zeby sie nie czepiali


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada dobrze :) wiatraczek niech tloczy powietrze

edit: nie wiem czyu nie bedzie za duzo niebieskiego w swietlowkach :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w 41 lit cyrkulacje okolo 2000l/h i powiem ze jest w ssam raz. Co do hydor koralia1 to wczoraj zainstalowaem u siebie i powiem ze ma bardzo szeroki strumien wylotu wody ale to 1500l/h slabiej dmucha niz atman 600l/h. jak juz to radze kupic hydor koralia 2. ogolenie pompy fajne ciche ale slaby wir robia.Pozatym hydor koralia 1 ma jescze metalowa oske dopiero 2,3,4 maja cermaiczna


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie okaze co do oswietlenia-eksperyment najwyzej poniej sie zmieni.tylko czy zmieniajac cyrkulacje z 1400 na 2500 to nie za duzo dla miekich bo takowe na razie chce miec


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybys zrobil taka cyrkulacje na zwyklych pompach o malys srednicahc wylotu to moglo by byc za duzo ale jezeli dasz hydor koralia to bedize ok ona ma srednice wylotu ok 4 cm a zwykly atman 1,5cm


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy małolitrażowca :) "Małe jest piękne"

Zestawik który przedstawiłeś jest ok.

Pomyśl o jakiejś wacie, ja codziennie wymieniam i kolorek ma brązowy, także syfku zbiera.

Ta sól ati ma oddzielnie Ca w woreczku, także do rozrabiania potrzebna już waga.

Ja używam TM pro-reef i jak narazie jestem zadowolony.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.