Skocz do zawartości
bobo

woda mi zmętmniała i ryby zdechły co robić

Rekomendowane odpowiedzi

woda mi zmętmniała i ryby zdechły co robić nie mam strzykwy korale się trzymają oprócz xeni wczoraj do wieczora akwa trzymało się narmalnie. poniżej dałem adresy do fotek akwa przed i po zmętnieniu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1968a0a6c10fda9f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cf845f081a478ead.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukiwała widze w opisie ze masz (miałeś) pewnie go zmieliły pompy i stąd te bagno

bardzo dużą podmianę wody zrób i trzymaj kciuki


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak długo akwa stoi zalane?

dodawałeś może skały ostatnio? coś mogło paść w skale.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś przekładkę z innego baniaka, czy po prostu wlałeś część wody z dojrzałego baniaka, dodałeś nową skałę prosto z dostawy i rybi + korale?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlałem część wody z dojrzałego baniaka dokupiłem skały, rybki i korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek w starym akwarium. Wieczorem jak szedłem spać rzuciłem okiem na akwa i wszytsko ok. Rano wstaje o 6 do szkoły patrze na akwa a tam jakaś woda mętna świece T5 patrze a wszytskie ryby padły:( Stało się to jak ekipa leciała do Egiptu, pamiętam bo dzwoniłem do Rebcia, który zbierał się do odlotu. W moim przypadku stało obok nowe akwarium, które stało ze skałą jakieś 2 tygodnie, za radą Czarka zaryzykowałem i wszytskie korale, ślimaki, kraby przerzuciłem do nowego akwarium(bez jakiejkolwiek aklimatyzacji bo poprostu nie było na to czasu). Jak wspomniałem padły wszytskie rybym, a jak się z czasem okazało także 6 sps-ów, a 8 ledwo ledwo przetrwało. Tak naprawde do dzisiaj nie wiem co sie stało.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo u mnie z korali tylko xenia padła a euphylia i sarcopython i inne przeżyły no i pieć rybek padło:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie sobie sam odpowiedziałeś dlaczego wszystko padło. Niestety nie można wrzucić tak od razu wszystkiego do nowego baniaka bez konsekwencji.

Kiedy ja przenosiłem swoje 112L do 550L to 2 baniaki stały obok, czesc wody przelałem, po tygodniu kolejną część wody, po 2 tyg wstawiłem skałę, i po ok 3 kolejnych tyg przeniosłem wszystko do nowego. W międzyczasie zrobił się w nowym baniaku jak to podczas dojrzeania bywa ostry gnój, zanim to jako tako dojrzało.

widze że masz 200L, więc skoro do nowiutkiego baniaka ze świeżutką wodą (bo podejrzewam że miałeś ze 50-60L ze starego i 150L nowej wody), dodałeś połowę nowej skały to nie można było się spodziewać niczego innego jak katastrofy.

No nic. Nie ma co płąkać nad rozlanym mlekiem. Rób dużą podmianę. Pozostałe przy życiu zwierzaki przneieś najlepiej do kogoś (bo inaczej czarno to widze) i czekaj aż akwa dojrzeje.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa wlasnie skutki braku cierpliwosci lub wiedzy , bo wszystko jeszcze moglo sobie spokojnie plywac i poczekac w starym baniaku zanim zostalo przelozone :]

pozdr...

Ps; Powinny powstac jakies kursy akwarystyki morskiej po ktorych uczestnik otrzymal by jakis sfistek i dopiero wtedy powinno sie takim sprzedawac ryby czy korale .. albo jeszze widocznie jest to hobby o duzo za tanie :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.