Skocz do zawartości
Mariusz L

Napowietrzać czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam pytanko ,czy przy cotygodniowych podmianach wody w ilości ok 5 procent trzeba nową wodę napowietrzać przed podmianą.Jeśli tak to przez ile czasu? Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkladam wlaczona :) grzalke i napowietrzacz do wiadra i gdy temp. troche podskoczy to wyjmuje grzalke i wsypuje sol. Mieszam reka i zostawiam napowietrzacz az do wyklarowania sie wody.

W tej akcji nie chodzi o napowietrzanie tylko o dostarczenie do wody CO2 z powietrza, zeby Ca latwiej sie rozpuscilo.

Moge sobie wyobrazic, ze inni robia to inaczej:D.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię podobnie jak Ty :) .A moje pytanie się wzięło stąd ,że w jakiejś książce o akwarystyce morskiej wyczytałem że świeżą solankę trzeba napowietrzać przez 24 godz. Ale była to starsza książka może dlatego tak napisali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali o 24 godzinach to ta ksiazka nie byla az tak stara :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum też ktoś napisał że powinno się napowietrzać przez dobę i że można jeszcze do wiaderka włożyć małą głowiczkę żeby bełtała wodę.

Zastanawiam się czy kupując cały sprzęt nie brać od razu dodatkowo jakąś małą głowicę do mieszania solanki na podmiany, teraz wiem że muszę dokupić jeszcze grzałkę :) W głowicach filtrów są wężyki do zasysania powietrza. Czy takie napowietrzanie wystarczy czy trzeba kostkę wrzucić i pompować oddzielnie brzęczykiem ?

@Stani napisałeś że chodzi o CO2 w wodzie, ja z tym nie mam problemu. Używam CO2 do markerów paintbalowych i mam butle z Co2 technicznym w domu. Może by dokupić reduktor i podpiąć wężyk z kostką ?? Jak myślisz da to coś czy szkoda zachodu ?


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sakato pompke do mieszania wody do podmian kup jak najbardziej,a z dodawaniem co2 to sobie glowy nie zawracaj.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Spoko, kupię na 100 % jeszcze szkła nie mam ale za 2 miechy powinienem wystartować. Z pompką do podmian musowo :)

400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzalka, brzeczyk i dobra sol zaoszczedza Ci robienie reaktora w wiadrze do podmiany.:)

Powietrze nie musi byc koniecznie brzeczykiem podawanme. To moze kazda inna pompa robiaca babelki. To moze tez byc szklanka wody mineralnej...:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preis na tyle dobrze sie rozpuszcza, ze jedyna rzecza jaka robiem to wrzucenie soli, zabeltanie... i mozna bylo po 20 minutach wlewac do baniaka :) - tak robilem przez 1,5 roku; teraz zdobywszy wiedze na temat "zrącej" swiezej solanki, robie nastepujaca:

- wrzucam sol

- beltam

- wrzucam pompke

- nastepnego dnia wlewam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.