Skocz do zawartości
kataklizm

otwory w szkle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej nieobecności,

mam w dnie otwory o średnicy 25 mm bo były wiercone pod śrubunki NIBCO, jednakże chciałbym dac śrubunki vdl i musze powiększyc je do średnicy 27 mm a najlepiej 28. Czy może któs mógłby mi poradzic czym moznaby oszlifować to szkło żeby zwiększyć średnic tego otworu?

Pozdraiwam i dziękuje za odpowiedzi

Grzesiek


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnik diamentowy ale z tym jest troche pieprzenia


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie i tu zostaje pytanie czy warto się bawic czy dac śrubunki nibco i to olać. Nie wiem na ile mozna im ufać. Wiem że Swir cos tam kiedyś szklo obrabiał ale to bylo chyba z rok temu jak ten post widziałem.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium na śrubunkach nibco już ponad rok.


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano to juz decyzja nalezy do ciebie trzeba było myslec wczesniej co i jak ale mysle ze jak bedzie dobry pilnik to spokojnie dasz rade


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

mialem (mam nadal) w malym nicbo ale ci powiem ze zawory w tym systemie sa do bani, teraz mam vdl w duzym i jest o niebo lepiej wiec moze warto sie pomeczyc pilniczkiem

chyba ze uda sie ci zalatwic wiertlo wieksze, dobry statyw (z mocowaniem do szkla) wiertarka i nawiercic :) ale to mioze byc naprawde trudne i moze peknac cosik


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzeszczot wolframowy, pilnik diamentowy, ewentualnie papier ścierny diamentowy (o ile znajdziesz gdzieś) można się tym pobawić bo chodzi jedynie o 2 mm.

Jeżeli masz to Dremel i do niego frez okrągły diamentowy.


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...w akwarium które dostałem, jak zmieniałem śrubunki nibco na vdl to nic nie rozwiercałem ,ani nic, wszystko idealnie pasowało, dziwne...


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez powiekszalem otowry brzeszczotem, wyszlo calkiem znosnie i dosc szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanko !!

Czy jeżeli mam otwór w szkle 25mm wejdzie mi srubunek 20mm


Marzenia w trakcie realizacji pesce017.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, dla GF (Georg Fisher) wymagana srednica otworu w szkle to 35mm (dla srububku 20mm)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.