Skocz do zawartości
lipien

Pozwólcie,że się przedstawie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Po latach przerwy wracam ponownie do morszczyzny.Jestem na etapie gromadzenia gratów,zalanie planuje w święta.Sporo czytam forum i natrafiam na wiele sprzecznych opini dotyczących różnych metod filtracji.Oczywiście natrafiłem już na pierwszy dylemat:komin z,czy bez kulek?Mam jeszce możliwość zmiany rozmiarów komina.Jeśli będą kulki,to komon 15na 30cm,jeśli nie to mniejszy.Wiem,że temat kulek był wałkowany wielokrotnie,ale nie udało mi się wyciągnąć konkretnych wniosków ze śledzonych dyskusji.

Generalnie akwa bedzie o wymiarach 110 na 50 na 60(h),czyli troche ponad 300l,sump 140l,hqi 150W,10000k,2 razy t5(moze z czasem jeszcze coś dołoże),obieg AM OR 2500,cyrkulacja jeszcze nie kupiona,odpieniacz AM z pompą z wirnikiem igiełkowym zintegrowany z dwoma panelami(jeden z biokulkami,drugi do zagospodarowania)

Pozdrawiam,Michał!


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś o tym nie pomyślałem:(.Wiekszość zbiorników,jakie do tej pory dane mi było oglądać były wyposażone w kominy ze złożem zraszanym.Tyle tylko,Ze to było dość dawno,i wiele się od tamtego czasu zmieniło w podejściu do tematu i możliwościach sprzętowych.Jutro szklarz zabiera się za mój zbiornik,i jego końcowy ksztaut będzie w dużej mierze zależał od Waszych podpowiedzi.Jeśli komin ma być tylko przelewem,to wolę by był mniejszy.Szkida marnować miejsca w baniaku.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co biobale, daj lepiej wiecej pare kilo skaly, i lepiej dla baniaka i dla zwiezakow :)

biobalom mowimy NIE :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś może link do zdjęć które by przedstawiały taki komon bez kulek?Chodzi mi o to,jak wysoko jest poziom wody w takim kominie,jakie rozmieszczenie rur i.t.d


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lipien w kominie bez biobali ustawiasz wysokosc wody zaworem zeby ci nie hlupalo :) tak jak pisal S_Y_N_E_K daj w googlah durso i taki dings sobie zbuduj bedziesz mial cisze idealna :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki:).Chyba już wiem jak to działa.Czyli kulki odpadają.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.