Skocz do zawartości
michu23

pytanie odnosnie obsady...

Rekomendowane odpowiedzi

witam! powoli przymierzam sie do zakupu ryb do moich 63 litrow morza :) co myslicie nad takim polaczeniem: Amphiprion clarkii (ew. tricinctus, bicinctus, sebae, chrysopterus) - zdecydowanie Clarkii bardziej mi się podoba niż A.ocellaris ale wyżej wymienione chyba są spore. I to problem... a do niego dla kontrastu Chrysiptera cyanea (ew. cyexnea, Chrysiptera hemicyanea)... biorę też pod uwagę Pterapogona kauderni albo jakąś mini babkę :D Czekam na rady, krytykę też. Te garbiki chyba są agresywne dość? Może ktoś miał w tak niedużym akwa takowe połączenia rybek. Proszę o komentarze. Dzięki. Pzdr!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chyba trochę dużo rybek do 63L

co do A.clarkii: Minimum Tank Size: 30 gallons, reszta ryb którą podałeś podobnie

nie zamęczysz rybek w takim akwa ??

może wybierz coś z tego: nano-fish :)

http://www.liveaquaria.com/product/scateg.cfm?pCatId=2124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysiptera cyanea (ew. cyexnea, Chrysiptera hemicyanea) - te garbiki sa bardzo wredne..zamecza Ci inne ryby. odpusc.

z clarkami uwazaj jesli kupujesz wysylkowo. nie wrzystkie sa ladne, ja kupilem kiedys parke wysylokowo i nie specjalnie mi sie podobaly, byly takie rdzawo-brudno-brazowe. a nie zolte..


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiQ - 2 dorastajace do niewielkich rozmiarow rybki to za duzo? czesc osob mowi, fajne masz akwa ale gdzie ryby? wiem raju nie bedzie.

@Harnas - slyszalem i czytalem o tych garbikach. a z Clarkami to mnie zdziwiles teraz :/ bo kupuje raczej wysyłkowo. pewnie zostane przy "Nemo" i jakiejs babce.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. clarkii rosna duze. Troche za duze jak na akwarium 63 litry.

Ja bym optowal za para babeczek + Alpheus lub babka + Alpheus. A do tego Gobiodon okinawae lub citrinus. Na pewno bedzie orginalniej niz "Nemo" :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za fachowa odpowiedz! :) ciekawe te babki. poszperalem na necie troche, ale u Nas jakos slabo z dostepnoscia chyba.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarowno babeczki zyjace w symbiozie z Alpheusami ( para + Alpheus), jak i Gobidony widzialem w Polsce na zywo w sklepach. Szczegolnie taki jeden w W-wie czesto ma takie dosc rzadziej pojawiajace sie organizmy.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.