Skocz do zawartości
Fantom

Panel filtracyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum.

Planuje przerobienie 240L akwarium słodkowodnego na solniczkę. Chciałbym zastosowac panel filtracyjny za akwarium. Akwarium stoi pod skosem na poddaszu na szawce o wysokości 30cm, więc pod spód sump nie wejdzie (ale może wejśc za szafką bo jest tam odstęp do ściany 60cm). Za nisko. Panel do środka też nie wejdzie bo wzmocnienie ma z 5 cm, więc by go zasłaniało, poza tym szkoda miejsca. Mam następujące pytania:

- Jak pozwiązac przelew z akwarium do panela (podobmo wygięta rurka na zasadzie wyrównania ciśnień, zapowietrza sie na skutek działania odpieniacza.)?

- Jaką szerokośc powinien miec panel aby wszedł do niego odpieniacz. (nigdy nie miałem w ręku czegoś takiego :con)?

- Co sądzicie o tym, żeby do akwarium dokleic panel i wyciąc przelew w szybie dzielącej komory?

- Następny pomysł to zrobic wzmocnienie na zewnątrz i wstawic typowy panel wewnętrzny.

Co o tym myślicie?

Gdyby rozwiązac problem przelewu może niekoniecznie trzeba będzie stosowac panel a pójśc w kierunku sumpa?

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby sump ustawic na podlodze obok szafki i w akwarium zbudowac komin?

Caly ten kombajn zaslonic dzwiami wbudowanymi w nowa szafke?:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej teoretycznie wpierw powinno się kupić podstawowy sprzęt tj odpieniacz, pompę pompki cyrkujacyne i dopiero wtedy robić sump czy panel. nie zawsze wymiary sprzetu są podawane dokładnie ai trzeba sprawdzić czy da się tem sprzet obsłuzyć wsadzić rekę wyczyścić


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej teoretycznie wpierw powinno się kupić podstawowy sprzęt tj odpieniacz, pompę pompki cyrkujacyne i dopiero wtedy robić sump czy panel. nie zawsze wymiary sprzetu są podawane dokładnie ai trzeba sprawdzić czy da się tem sprzet obsłuzyć wsadzić rekę wyczyścić

Zgadza się.Szerokośc panela będzie dostosowana do sprzętu. Jednak najpierw chciałbym ustalic schemat obiegu wody. Njbardziej interesuje mnie sposób odprowadzenia wody z akwarium do panela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytnij listwe wzmacniajaca i zrob panel. Wzmocnienie nie bedzie potrzebne poniewaz sam panel czyli jakies tam komory wzmocnia tylna szybe. W archiwum znajdziesz przykładowe rozwiązania paneli. Jesli chodzi o sprzet to najpierw zaplanuj jak zrobisz pod konkretny sprzet potem kup i na koncu weryfikujac wymiary wykonaj. Najwazniejsze jednak jakiej szerokosci masz akwarium obecnie. Robiąc panel znacznie zmniejszysz przestrzen w akwarium a to jest mysle najwazniejsze. jesli jest to wąskie akwarium poszukaj innego rozwiazania. Staniego propozycja moze rozwiacac problem


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokośc to niestety tylko 40cm. Gdy panel zabierze powiedzmy 10, zostanie tylko 30. Trochę mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja rozwiazalem panel wewnetrzny w ten sposob ze wmontowalem go z boku a nie z tylu by nie tracic glebi...oczywiscie taki panel,ogladajac przednia szybe zbiornika nie jest estetyczna rzecza ale mozna go pomalowac.Ja jako mam akwa wymalowane na czarno,pomalowalem tez te 14scie cm panela czarna farba w sprayu.Wedlug mnie wyglada super,poza tym po lewej stronie ,gdzie jest panel mam miejsce a co z tym idzie dostep do manipulowania.Pozostaje boczna sciana zbiornika...najpierw chcialem ja tez zamalowac ale w ten sposob nie widzialbym co dzieje sie w panelu,wiec zostawilem jak jest.Pamietaj o szerokosci panela,gdyz bedzie tam pompa i odpieniacz,wiec dopasuj szerokosc do nich i wez pod uwage ze trzeba tam wsadzac reke czasami,wiec nie moze taki panel byc za "chudy"...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg jaki masz odpieniacz w panelu? Można pomalowac, lub też zakryc drewniana listwą która będzie płynnie przechodziła w drewnianą pokrywę, taka odwartą opaskę naokoło akwarium. Myślałem żeby użyc jakiegoś egzotycznego drewna np. teaku lub meranti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fantom :

Iceberg jaki masz odpieniacz w panelu? Można pomalowac, lub też zakryc drewniana listwą która będzie płynnie przechodziła w drewnianą pokrywę, taka odwartą opaskę naokoło akwarium. Myślałem żeby użyc jakiegoś egzotycznego drewna np. teaku lub meranti.

Witam...w panelu mam "wiszacy" red sea prizm de luxe...wlasciwie moglbym go powiesic wszedzie a panel zrobilem przede wszystkim po to by zmniejszyc akwarium ,oraz by woda przelewala sie przez grzebien.Oczywiscie skoro mam juz ten panel to trzymam tam grzalke,oprocz tego mam dwie plytki plastikowe na ktorych zawsze moge polozyc wegiel,zoolit czy chocby oczyszczanie mechaniczne.Te plytki zrobilem na "wyrost"...tak w razie czego a ze nie przeszkadzaja w cyrkulacji wiec niech sobie tam siedza.Jesli chodzi o boczna sciane panela to najmniej mnie to martwi,gdyz jej wlasciwie nie widac a zbiornik jest w sypialni i lezac na lozu nie widze panela,tylko dwie szyby,jedyne co mnie zmusi do zamalowania panela czy tez okrycia go to glony...jezeli sie pojawia...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.