Skocz do zawartości
TomSmietana

Chce miec taki akwarium jak uzytkownik Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum (poniewaz dzis sie zarejestrowalem) ale czytam to forum od jakiegos juz czasu.

Moim marzeniem jest posiadanie takiego samego akwa jak ma forumowicz Szymon. Problemem jest jednak to, ze czytam to forum i czytam i za nic nie moge zrozumiec jak dojsc do takiego efektu.

Postanowilem wiec zapytac tutaj - nie bede pytal o szczegoly techniczne poniewaz sa one omowione w roznych topicach - chcialbym sie poprostu zapytac o to ile pieniedzy musze przygotowac zeby miec takie akwarium jak Szymon.

I chcialbym sie takze dowiedziec ile trwa zalozenie takiego akwarium - na przyklad - przyjezdza do mnie specjalista od akwarium - ja mu daje okreslona ilosc pieniedzy a nastepnie on mi robi takie akwarium jak ma Szymon - zalezy mi zeby to bylo kropka w kropke takie samo akwarium - no moze byc troche wieksze (mam duzo miejsca) - chodzi mi o zwierzeta - zeby byly tak samo kolorowe i tak samo ladnie dobrany uklad kolorow.

Wlasnie o to mi chodzi - czy ktos jest mi w stanie udzielic kilu rad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prosciej zapytac na piv szymona?nie kazdy bedzie chcial na forum napisac ile wydal itp itd.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu sie zaczyna ........

I po co wam tez sarkazmy ?

Czy nie lepiej wrzucic na luzzzzz ?

Make love not war :)


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek - przesadzasz z tą wrogością do Szymona. Nie musisz go lubić ale nie ubliżaj mu w ten sposób. To nie jest forum szyderców tylko forum akwarystów.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chcial przeprosic za to, ze moj wpis moglby kogos obrazic. Moje zapytanie o cene takiego zbiornika na forum ogolnym jest nieprzypadkowe. Rozmawialem juz z kilkoma osobami o stworzeniu takiego zbornika i kazda z tych osob podawala mi diametralnie inna cene - dlatego postanowilem zrobic to na forum ogolnym zebym byl w pewnym sensie ubezpieczony. Jako ze nie jestem akwarysta, a zbiornik ten ma byc prezentem dla moich dzieci wiec nie jestem zorientowany w cenach.

Wiem z czego sie sklada taki zbiornik ale np nie wiem ile by kosztowal jego biezacy serwis - nalezy kupowac rozne srodki chemiczne, pokarmy dla ryb oraz koralowcow - niestety tego nie wiem ile np trzeba dawac rybie jesc i ile to kosztuje na rok.

DLatego osmielilem sie zapytac i naprawde nie chcialbym urazic nikogo z PANOW akwarystow (bardzo bym chcial zwrocic sie inaczej: KOLEGOW akwarystow ale zdaje sobie sprawe z tego ze nie jestem akwarysta chociaz bardzo bym chcial miec taki zbiornik jak uzytkownik Szymon).

Dlatego ponawiam moje pytanie dotyczace ilosci funduszy oraz ilosci czasu potrzebnego do zrobienia takiego akwarium.

Chcialbym nadmienic iz powinno byc to akwarium o objetosci okolo 400 galonow (czyli 1500 litrow) i bedzie ono wbudowane w sciane.

Mam w pokoju takie miejsce gdzie moglbym przesunac sciane blizej i tam umiescic akwarium.

Bardzo prosze o udzielenie ma porad i informacji - zalezy mi na tym, aby wypowiedzieli sie ludzie, ktorzy sa z Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek radze czytać czytać i jeszcze raz czytać o akwarystyce morskiej bo nawet gdybyś wydał na zbiornik kilkadziesięt tysięcy i byłby kropka w kropkę taki sam jak to cudo szymona to bez odpowiedniej wiedzy zwieżęta w nim zamieszkujące mogą nie pożyć zbyt długo ja sam do zalania swojej pierwszej solniczki przygotowuje się już od kilku miesięcy a mimo to pewnie jeszcze niewiem wystarczająco dużo aby uniknąć błędów więc radze narpiew zacząć od czegoś łatwiejszego od tego co przedstawia szymon i systematycznie malymi krokami dążyć do akwa z koralowcami twardymi pozdro


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nikt nie chce mi pomoc.

Widzi Pan, w moim przypadku nie chodzi o to ze ja chce na sile byc tworca pieknego zbiornika. Ja nie chce byc jego tworca - ja chce go poprostu miec w domu. Chcialbym aby ktos do mnie przyjechal - zrobil mi taki zbiornik i poinstruowal co i jak - a jesli to niemozliwe to zajal sie doradzaniem mi na dluzsza mete.

Z braku czasu nawet nie probuje wgryzac sie w temat, poniewaz wiem, ze osiagniecie takiego poziomu wiedzy jak reprezentuja tutaj bywalcy forum nie osiagne nigdy. Nie jestem w stanie 24 godziny na dobe myslec o akwarium oraz o tym co by w nim zmienic - ja poprostu chce miec takie cacko w domu - niech ktos powie ile to kosztuje - ja zaplace i tyle.

Czytalem w watku w innej kategorii, ze uzytkownik Szymon zaprzestal pisac na forum - ubolewam nad tym poniewaz jego akwarium jest bardzo ladne - liczylem ze Pan Szymon udostepni mi jakies dane - szkoda.

Dlaej licze na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakim mieście ma być to akwa ?? bo w zamieszkały masz: "United States rosemont" i raczej nie widzę serwisu kogoś z Polski u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym jak dowiedzielismy sie z innego posta, Hamerykance sie znaja lepiej na solniczkach od nas wiec ... nic tylko wziasc bylejaka amerykanska firme (i tak jest lepsza) i niech zaklada, serwisuje itp.

a z pytaniem do Pana Szymona to do Pana Szymona. Priv jest od tego, nie prowokujcie kolejnej pyskowki przed Wigilia.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy amerykanie sie znaja lepiej na akwariach - tego nie wiem - posiadam jednak pewna wiedze co do tego co chce osiagnac poniewaz przeprowadzilem juz kilka rozmow z lokalnymi firmami. Wioski jakie mi sie nasunely po rozmowach z nimi sa poniekad odpowiedziami na pytania moich przedmowcow.

1. kwoty: padajace kwoty za taki zbiornik sa z pogranicza kwot z czterema i piecioma zerami.

2. uzasadnienie kwot: kazdy twierdzi, ze jesli chce miec sprzet najwyzszej jakosci to nalezy go sciagac z Europy - nie znam sie na tyle na sprzecie zeby miec na ten temat jakies zdanie ale panowie od servisu twierdza ze NALEZY kupowac sprzet (skimmer i inne) w Europie - i to nie ten, ktory jest produkowany na rynek USA a ten ktory jest sprzedawany w Europie.

3. servis - tutaj sprawa jest prosta poniewaz oplaty za serwis lokalny nie sa zbyt wygurowane.

W zwiazku z tym co napisalem wyzej pomyslalem, ze moge nie tylko sciagnac z Europy sprzet, ale takze doswiadocznego akwaryste, ktory mi to wszystko zrobi - to prosty rachunek ekonomiczny.

Pozatym: nie chce prowokowac kolejnej pyskowki - chce jedynie wiedziec ile trzeba zaplacic za takie akwarium. Spodobalo mi sie akwarium P.Szymona poniewaz wlasnie jego zdjec jest na tym forum najwiecej - nie twierdze ze to najladniejsze akwarium na swiecie - podoba mi sie porpsotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie chcesz sam tego wszystkiego robić i obsługiwać lecz zlecić to osobom zajmującym się tym zawodowo no to żaden problem a co do kosztów to niestety nie mam pojęcia jakie mogłyby być choć z pewnością nie są one małe pozdrawiam i życzę wesołych świąt


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj gdzieś wzoru na koszt akwa tylko że to będzie wzór dla PL a nie USA i może mieć tyle z waszą rzeczywistością wspólnego co nic

ja proponuję na litr przyjąć 25PLN i dla PL będzie chyba OK (patrząc po moim akwarium) więc kwota z 5 zerami jest jakby wygórowana choć może w USA ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żartuj na litr 25 zł :) to może na forum da się za tyle i to naprawdę proste rzeczy

co do kwoty z 5 zerami to chyba nie jest dziwne bo z tego co się zdążyłem zorientować to naprawdę świetne akwarium kosztuje koło 70,000, a co dopiero jak ktoś Ci ja postawi od początku do końca, podejrzewam że w USA taniej- zdaje mi się że tam jest wszystko tańsze :) a elektronika to na pewno

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest w akwarium za 70tys PLN ?? i może jak duże jest to akwa, ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić

te 25PLN/L to faktycznie może małe, ale bez przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasen nic nie ma w takim akwarium :) Dosc niedawno ogladalem akwarium 9000 l szyba 3 x 19 mm, sprzet oraz wykonanie kosztowalo znacznie wiecej. Po nowym roku dopiero bedzie skala i zwierzeta.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dlatego pisze jaka wielkość, ale 1000L (takie ma Szymon ??) za 70tys to chyba trochę dużo i nawet się zastanawiam co by tam trzeba było wsadzić żeby wyszło te 70tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał te 70 tyś, na wydanie na akwarium bez problemu wydał bym co do złotówki, a pewnie by jeszcze zabrakło.

Ale można wydać i 30 tys i będzie śmigać.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom

Napewno jest pelno firm, ktore zaloza akwarium z osprzetowaniem, dajacym szanse na hodowle roznokolorowych korali(jak u Szymona). Podejzewam, ze serwisowanie polegac bedzie na przeprowadzeniu np: cotygodniowych testow i w zaleznosci od ich wynikow, na ustawieniu techniki, wymiany czesci wody itp.

Mysle, ze ktos doswiadczony potrafilby takie jak ma Szymon cudo stworzyc i utrzymac. Niestety roznice moga powstac, bo dla Szymona to jest hobby, ktoremu poswieca wiele czasu i mysli o coraz lepszych rozwiazaniach, a dla kogos obcego to bedzie tylko sposob zarabiania pieniedzy. Niemniej jednak, jezeli to bedzie fachowiec dysponujacy solidna kwota pieniedzy i jego klient potrafi zrozumiec, ze czasami trzeba wylozyc jeszcze wiecej zielonych w akcjach ewentualnego "szybkiego reagowania" na pogarszajace sie warunki w akwarium, to takie kolorki jak u Szymona stworzy. Dobrze jest tez wiedziec, ze takie kolory osiaga sie czesto jadac na "ostrzu noza" i jeden maly blad spowoduje katastrofe. Moze wtedy nastapic sytuacja, ze zleceniodawca mimo wlozenia sporych zasobow finansowych nie zobaczy efektow, albo je bedzie widzial tylko krotko.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.