Skocz do zawartości
Aleks

Czy to prawda??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem nowy na tym forum :(.

Mam parę pytań do szanownych klubowiczów :)

W sklepie zobaczylem małą nano-rafe(podobno zalozona już miesiąc) i sprzedawca mówił ze można ją przenieść od niego do mnie bez zburzenia rownowagi biologicznej?Czy napewno da się?

A w akwarium: wym 60*30*30,1-2 kg drobnego pisaku na dnie,12 kg żywej skaly,1*świetlówka aquastar 15w (chyba trochę mało oświetlenia),2*amfipriony , garbik,ukwiał,2 pompy z filtrami,

A przenosiny mają wyglądać tak :odlejemy polowe wody może więcej,odłowimy ryby oczywiscie przoniosę akwa z połową wody, w domu zaleje reszte dołożę skałę i wpuszcze ryby i ukwiał:) od sklepu do mnie mniej niz 5 min drogi.Czy może odlać cała wode i przenieść akwa bez skal i piasku ,później zasypać pisakiem i dopiero przenieść wode ze zbiorników założonych i skałę - poczekac ze 2 tyg i wp. ryby i ukwiał? proszę o opinie i porady czy warto kupić taki zestaw i jak najlepiej to przenieść ??

Pozdrawiam

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę że opcja pierwsza mogła by się udać.

Aczkolwiek jeżeli chciałbyś wprowadzić modyfikacje w wystroju akwarium to musiałbyś przenieść najpierw pusty zbiornik potem piasek skały etc.

Wybór należy do ciebie.

Żebym ja mógł tak sobie przenieść swoje akwarium.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przenoszenie akwarium z woda to ciezka sprawa, ale moze we dwoch sie uda?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prewnie że we dwie osoby :(

Czyli można przenieśc i nic z obsada nie powinno się stać złego ?

a i czy można dodac filtr zew kubełkowy fluval 204 nic nie zaszkodzi?

Ja planuje chyba przeniesc wode,skałki jednak osobno czyli 2 spos,czy trzeba będzie odczekać aby akwarium doszło biologicznie czy lepiej pierwszym sposobem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co dodajesz musi miec sens - dodawanie dla samego dodawanie jest bez sensu

Napisz jaka role mialby spelniac ten kubelek


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że jesli sie zmieści warto by było dodac jedną belke podwójna na świetlowki 15W.

I jak kupiłeś??

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam,ze zdecydowanie lepszy jest pierwszy sposob, ktory napisales na samym poczatku. Wyjmujac zywa skale i piasek doprowadzisz do zaburzenia ronowagi biologicznej i ponowne ich ustawienie w zbiorniku, zalanie itd beda nastepstwem tego,ze akwarium bedzie potrzebowalo kolejny raz czasu na dojrzanie. Oczywiscie proces ten nie bedzie tak dlugi jak na poczatku ale bedzie wymagal rowniez swojego czasu. "Podobno zalozona juz miesiac"...miesiac to dopiero poczatek, nie chce straszyc ani zniechecac bo wszystko jest w tym piekne,ale zanim nano zbiornik dojrzeje troche czasu potrzeba... Zdecydowanie odlalbym wody(tyle ile bedzie trzeba by przeniesc), zlapac ryby do wora i na wycieczke do nowego domu. Nasuwa mi sie jedno pytanie..a mianowicie jak sobie radzi ukwial w tym zbiorniku?


akwarystyka-magiczny azyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Akwarium już w dom od 10 dni :D.Dokonałem pewnych zmian ,akwarium większe 60*30*40 (ok 72 l)z wklejonym malym kominem(10*14) w nim odpieniacz i grzalka- z tego komina zaciąga zew. fluval 204 pełny ceramiki.Ryby i ukwiał narazie zostały w sklepie :D ale tak trzeba przy całkowitej przeprowadzce ,nowy żwir a skała i woda z doj. zbiornika.Najwiekszy problem z ust. odpieniacza aquamedic mini i ze zmieszczeniem go w obudowie Juvel ale po malych cięciach udało sie go wpasowac jeszcze tylko ustawienie żeby pracował oki :D. W akwarium jest 15 kg skały i 3kg drobnego piasku,dwie pompy eden wyd. chyba 600l/h.No i zamierzam doł. dod. świetlowkę chyba oceanic blue. Thx za zinteresowanie jak bedą zwierzęta w akwarium to coś jeszcze dopisze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja, z biegiem czasu proponuję wymienić wkład ceramiczny na wegiel aktywny z orzechów kokosowych i tylko w środkowym koszyku.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.