Skocz do zawartości
eskarino MOON KILLER

Akwa w pionie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy ( z góry dziekuje za to forum i dla ludzi, którzy się na nim wypowiadają-daliście mi juz wiele dobrch rad). A wiec do rzeczy rozumiem, że nie ma co kobinować bo to się nie opłaci wiec planuje jedynie zbudować dwie rzeczy. Odpienieacz wlasnego pomysłu ( wysoki) a dlaczego? Ponieważ chciałbym postawić akwarium w pionie. Mam słup w domku i wypada tam wstawić akwarium. Mówimy tu o wysokości( po odjeciu szafki) o jakiś 1m 1,5 m wysokości. Czy to się uda?

Światło ( oświetlenie od góry i z boku planuje)

Cyrkulacja ( dwa strumienie wody góra -dół), skała pośrodku akwa ( możliwe że uda mi się tak wykombinować z akwa aby było narożne.)

Dolewka RO ( planuje zbiornik na RO - daleko od kranu, i uzupełniać ten zbiornik)

Odpieniecz ( jeśli uda się zbudowac akwa w pionie, to mam za nim i za szafkom na odpieniacz wysoki - oczywiście z dostępem)

Ogólnie chce (po przeczytaniu znacznej czesci forum) bazować na sprawdzonych rozwiązaniach i kupić sprzet.

Jedyne udziwnienia to:

- akwa h od 1m do 1,5m szerokość około 30cm, głębokość do 20cm ( wynika to z miejsca w domu nie mam gdzie go postawić)?

Odpieniacz oparty na ogólnych zasadach ale wykonany przez zemnie.

Jedynie martwi mnie problem wody na podmianke i uzupełnienia ( czy jak bede dostarczał RO do zbiornika zapasowego z filtra pod karanem w Np. wiaderku nie stanie sie coś złego z RO)?

Zostaje kwestia czyszczenia i obsługi akwa przy takiej wysokości.

Proszę o komentarz?

Czy takie akwa może wypalić.


startuje 130L minifloter tunze 6045 12kg skały kilka A. ocellaris x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-jak rozwiążesz przelew?

-oświetlenie boczne?

-gdzie grzałka?

-skała na powierzchni 20/30? - jak przy tej wysokości będziesz dbał o akwa

problem z ro wydaje się być prozaiczny w porównaniu do pozostałych przeciwności

nie należe do osób krytycznych, ale brak odpowiedzi od innych kolegów świadczy o jednym:no


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eskarino zartujesz chyba z tym akwa.Albo jaja sobie robisz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to faktycznie jest żart a ja to potraktowałem serio i nawet zaczołem sobie wyobrażać to akwa (zmyliło mnie chyba to że napisał "po przeczytaniu znacznej czesci forum" ):D

wyszedłem na idiote:blush

p.s.

kiedyś widziałem w castoramie taką lampkę nocną w kształcie rury wysokości około 1 m z plastikowymi pokolcami w środku i bombelkami

może coś takiego?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm,,,20x30 cm o troche mała powierzchnia. Ja zrobiłabym tak: cienka rurka pcv kawałki skałek nawiercić na szerokość rury i włozyć jak szaszłyk, przykleić kazdy kawałek aby sie trzymało i srednica kawałka ok 10 cm.Na skałce może być np xenia Obieg wody tylko pompa główna bo nic więcej sie nie zmieści. świeltówki po bokach, może jakaś mała rybka by tam przezyła? ze 2 małe krewetkii i slimaki. ale wpierw na sucho trzeba by sprawdzić jak by było z obsługą czyszczenie ścian odmulanie itp..


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to na pewno prowokacja ale uwierzycie ze spotkalem sie z takimi pomyslami i ludzie byli zdziwieni ze nikt im nie chce takiego pomyslu zrealizowac.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To nie żart naprawde nie mam miejsca w domu.

Co do słupa 2 ściany z 3 są nośnymi i nie ma możliwości rozwalenia.

A dla tych co to piszą że idiote robie z siebie. Powiem, że tylko że są ludzie których ciekawią pewne tematy i dlatego zadają dziwne tematy.

A w sprawie akwa to już w sobote ( po napisaniu posta) spotkałem się z kolesiem co w gdańsku budował akwa.

I po długiej owocnej rozmowie ( wcale nie uważał, że jestem idiota lecz zaczeliśmy oblicznie i kombinowanie jak można postawić akwa w pionie).

Z decydowałem, że koszta budowy w pionie wychodzą zbyt duże w porównaniu z przebudową ściany w domu (inne miejsce).

Wiec zaczynam od przesuniecia ściany ( typowa budowlanka).

I stawiam solniczke.

Dla wszystkich, którzy chcieli się wypowiedzieć wielkie dzieki.


startuje 130L minifloter tunze 6045 12kg skały kilka A. ocellaris x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, nie wiem kim jest ten "koleś co w gdańsku budował akwa" i nie wiem co dokladnie dyskutowaliście, ale ciekawe, ze zdecydowaly koszty , a nie inne wzgledy. po pierwsze boczne oswietlenie, pomijajac kwestie techniczna i to jak zareaguja na to zywe zwierzeta, ktore na drodze ewolucji jednak przystosowaly sie do tego , ze swiatlo swieci z gory a nie z boku (byl taki film, ze światłem w podłodze, jak głowny bohater skomentował: "nie ma okien, nie ma klamek, światło w podłodze, wszystko popieprzone" albo jakos tak), do tego jeszcze jak myslałes o czyms takim jak t5 to przez warstwe 30cm wody nawet jedna swietlowka niezle waliłaby po mieszkaniu, na pewno nie da sie tego potraktowac jak lampki nocnej :wink . druga sprawa to co w takim kominie umiescic? ryb szkoda meczyc, wiekszosc jednak potrzebuje przestrzeni do pływania, nawet błazenki , ktore wiekszosc zycia w naturze spedzaja w ukwiale.

krewetki, slimaki ok.

koralowce...? beda rosly w bok do światła :D ...?

skałe zywa chciales wrzucic do srodka ? hmmm, zasloni troche swiatla, moze da fajny efekt wizualnie, tylko znowu wraca pytanie, co tam dodac z organizmow zywych i gdzie beda rosly ? bo chyba nie od strony zacienionej czyli tej , ktora de facto w tym projekcie jest stroną ekspozycyjną?

jak Ci sie cos sypnie na samym dnie, i bedziesz mial 1,5m stos skaly w kominie to jak miales zamiar coskolwiek serwisowac w dole ?

to tak na goraco po przeczytaniu mi sie nasunelo.

no, ale zdecydowaly koszty.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Killer -myślę że tak jak twój "pseudonim" tak i pomysł z akwarium jest dość egzotyczny, ale należy szanować Twoje zamierzenia i marzenia.

To co planujesz bardziej kojarzy mi się z projektem w jakimś hipermarkecie który ma przyciągnąć uwagę klienta i nic poza tym.

Nie odbieraj tego źle ale nie spotkasz się tutaj z aprobatą Twojego przedsięwzięcia jest kilka ważnych powodów i odpowiadając na Twoje propozycje:

oświetlenie - piszesz że czytałeś forum, to przeczytałeś że niektórzy tutaj głowią się jak doświetlić dobrze akwaria o wysokościach 70 cm , 80 cm, a Ty planujesz 1 - 1,5 m, co zamierzaś hodować w takim akwarium ?

cyrkulacja - jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tej cyrkulacji, i pytanie dlaczego chcesz ją zastosować, chcesz aby obmywała skałę, a czy jest celowe wprowadzania do takiego słupa żywej skały, czy wobrażasz sobie proces dojżewania i utrzymanie czystych szyb przy tym, jakie życie chcesz umieścić w tym "kominie" bo od tego też jest uzależniona cyrkulacja

dolewaka RO - planowany zbiornik z wodą RO oraz jego uzupełnianie jest standardem

odpieniacz - obecnie panuje "moda" na skimmery z szeroką i niską komorą reakcyjną np. BK i BM, ja wiem czy jest celowe budowanie odpieniacza na wysokość 1,5 m .....?

forum - piszesz że chcesz bazować na sprawdzonych rozwiązaniach, ale raczej ich nie zastosujesz w swoim projekcie

i na koniec piszesz o "jedynym udziwnieniu" ale teoretycznie jest to jedyne udziwnienie które nie pozwoli na poprawne funkcjonowanie tego akwarium.

Reasumując , mam pytanie do Ciebie, jeśli przeczytałeś forum i stwierdziłeś że chcesz mieć akwarium morskie to przy Twoim pomyśle "komina" jaki ma być koncowy efekt , czy to ma być "komin" ONLY FISH czy "komin" z rafą ?(tak to zabrzmiało śmiesznie :D).

Jeśli dalej będziesz szedł w zaparte i realizowal swój zamysł to bilans finansowy Twojego projektu będzie "ujemny", napracujesz się a efekt będzie mizerny i stracisz tylko fundusze które z powodzeniem mogą być wykorzystane przy "normalnym" akwarium.

Rada - pomyśl o tradycyjnym akwarium morskim.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym była mowa -> że będą problemy dlatego rozważałem przebudowe słupa tak aby wysokość max 70cm a zwiekszyć szerokość i głębokość.

Po przeliczeniach wyszło że w innym miejscu w domku moge tymi kosztami przebudować ściane i mieć akwa w standardowych rozmiarach.

Dlatego koszty zdecydowały.

Ogólnie czuje jakiś atak na ten pomysł z pionem.

Nie mówie o konkretnej krytyce ale o ataku ( czasem mam wrażenie, że niektórzy są jacyś sfrustrowani, bo ktoś nie majac miejsca zastanawia się czy jest możliwe postawienie akawarium w pionie).

Ludzie wyluzujcie z negatywna energią albo na rybki popatrzcie to wam przejdzie.

A co do akwarium mojego -> to musze w innym miejscu przebudować dom a w słupie będą ksiązki i tyle na temat akwa w pionie.

Jak zaczne stawiać solniczke pstrykne kilka zdjęć ( słupa też może to pomoże w zrozumieniu tematu).

A co do czytania forum to pisałem na wstępie że ( Ogólnie chce (po przeczytaniu znacznej czesci forum) bazować na sprawdzonych rozwiązaniach i kupić sprzet.

Wiec po co ta krytyka.

Sprawa słupa to temat problemu.

A ogólnie to co dowiedziałem się na forum i dzieki nie mu to druga rzecz.

:D


startuje 130L minifloter tunze 6045 12kg skały kilka A. ocellaris x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No nieładnie kolego, może niektórzy bardziej boleśnie a niektórzy bardziej "lajtowo" potraktowali ten pomysł ale sens był taki aby ustrzec cię przed niepotrzebnymi stratami, a Ty się obruszasz i wszystko podciągasz pod krytykę, więc zamykając przynajmiej w moim przypadku temat proponuję spełnić swoje postulaty i pochwalić się pionowym akwarium.

i raczej nikt nie będzie tutaj przytakiwał i prowadził rozważania nad czymś co z góry skazane jest na niepowodzenie, choćby z tego względu że ktoś inny wejdzie tutaj za pół roku i przeczyta abrobatę Twojego pomysłu podczas tego jak Ty będziesz likwidował "słup soli" :D i stawiał tradycyjne akwa .

co do propozycji oglądania rybek jak najbardziej rozładowuje to niepozytywną energię, tylko widzisz , większość już rozładowuje ją przy swoich akwach, a Ty przy swoim (jak postawisz) będziesz tą energię "złą" kumulował.

a tym czasem powodzenia cokolwiek zadecydujesz , wspaniałego Sylwestra :D, bez obrazy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eskarino MOON KILLER :

[...]

Ogólnie czuje jakiś atak na ten pomysł z pionem.

[...]

Nie mówie o konkretnej krytyce ale o ataku ( czasem mam wrażenie, że niektórzy są jacyś sfrustrowani, bo ktoś nie majac miejsca zastanawia się czy jest możliwe postawienie akawarium w pionie).

Ludzie wyluzujcie z negatywna energią albo na rybki popatrzcie to wam przejdzie.

[...]

Wiec po co ta krytyka.

[...]

A możesz zacytować konkretne wypowiedzi , ktore Twoim zdaniem są atakiem ?

bo ja po tym poście przeczytalem wszystkie wypowiedzi od poczatku i oprocz pienka ktory zaczal podejrzewac Cie o to , ze "jaja sobie robisz" to cala reszta wypowiedzi jest imho bardzo rzeczowa i konkretnie wskazujaca na minusy Twojego pomyslu.

sory, ale nie jestesmy klubem wzajemnej adoracji i jak cos jest ok to piszemy , ze jest ok a jak cos nie jest ok to piszemy ze jest nie ok i juz.

a na obrone pienka powiem, ze przypuszczenie , ze to mogl byc zart jest calkiem na miejscu , ja sam przez chwile myslalem , ze to żart.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eskarino jak chcesz to Ci chetnie pomoge w urzadzeniu twojej solniczki,masz blisko do mnie,chcesz to wpadnij zobaczysz jak wyglada normalne akwarium morskie.Pogadamy zupy chmielowej sie napijemy.:drink


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSB 90 cm i po sprawie. Nawet odpieniacza nie trzeba. :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.