Skocz do zawartości
Harari

160x70x60 - 2x250W da radę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie odnośnie oświetlenia.

Zbiornik 160 x 70 x 60 (SPS) - oświetlenie 2 x 250W (E40) + 2 x 80W (Aktynika) - starczy "or not" ? Tylko nie rozpędzajcie się zbytnio - jeszcze nie ma pewności, że prąd nie zdrożeje od stycznia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastosujesz super lampę lub np. odbłyśniki Luminarc III lub Luminarc III mini i całość oświetlisz niezbyt niebiesko - czyli ogólna temperatura światła bliżej 12000K to utrzymasz SPS-y ale szału nie będzie :D Ja bym dołożył jeszcze 2 x 80W T5 :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"da rade" czy doswietli taki zbiornik czy bedzie wystarczajaca ilosc swiatla dla zwierzakow?

Jakie oprawy masz do zarnikow?? Jak wyzej 4 razy 80W i bedzie juz dobrze.Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2x250W na odbłyśnikach Luminarc III mini oświetla całkowicie dno o powierzchni 160x90 cm więc stusując jakiś żarnik około 12 000K + te dwie 80W T5 TO powinno być w miarę jasno. Jeśli jednak chcemy więcej światła niebieskiego + SPSy, które rosną i mają się świetnie to dodałbym jeszcze te 2 x 80 T5.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc myślałem o czymś takim :Dhttp://www.luxmarket.pl/p/Oprawa%20metalohalogenkowa%20HQZ-250W%20symetryczna%20IP65/3665 jedną taką mam w domu (kupiłem ją dawno temu, leży i się kurzy) pomyślałem, że dokupię drugą + świetlówki i już :D Jeśli chodzi o bańki to używam i używać będę 10KK. Powierzchnia dna to 160x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak to będzie wyglądało. Polecałem opcję z mojego punktu widzenia najlepszą :D - jeśli chodzi o zastosowanie HQI.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie doswietli to taka powierzchnie ja mam 170x60 dno i ladnie doswietlaja te oprawy przemyslowe ja akurat mam jedna apollo 250W a druga zext 400W wisza okolo 25 ,30 cm od wody.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.