Skocz do zawartości
sebastian wieden

pare zdjec

Rekomendowane odpowiedzi

1931-korale 143.jpg1931-korale 175.jpg

Niewiem czy w dobrym dziale pisze.Wrucilem po urlopie 2 tyg,niebylo mnie,poprosilem brata aby dokarmial ryby i dokladie chodzi mi o te dwa ostatnie zdjecia.Cos sie stalo z akropora jak widac.Zmierzylem parametry ca,mg,kh tak jak zawsze no3 5 ale po4 az 2.19 czy to mozliwe ze,wciagu dwuch tyg skoczylo tak duzo,i czy to moze byc przyczyna ze ta akropora robi sie zulta a szpice czarne.

Dziekuje


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac inne korale maja sie dobrze tylko ta biala zaczyna sie chyba psuc.Zdjecia szybko robione z reki,a wiec przepraszam za ostrosc i jakosc.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie słabej jakości - ale jak dla mnie to juz jest tylko szkielet :D - na końcach widać resztki tkanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozebyc przyczyna ze,w ciagu2 tyg podskoczylo po4 do 2.19 i jak teraz to szybko zbic.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, napisz kiedy uruchomiłeś filtrację opartą na Zeovit.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn padnięcia SPSa może być wiele. Nie znam zupełnie Twojego zbiornika i nie wiem co suplementujesz, nie wiem jak długo miałeś tą akroporę itd. Nie ma prostych odpowiedzi dlaczego padła.

Co do fosforanów - zanim wyjechałeś to ile miałeś tych fosforanów? Brat nie przekarmiał? Ta akropora umierajac napewno uwolniła trochę fosforanów do wody ale nie tyle żeby w 250 litrowym zbiorniku był z tym jakiś problem - zauważyłbyś to tylko na czułym teście.

PO4 2,19 w akwarium morskim to masakra. Czym mierzysz? Powtarzałeś pomiar?

Jeśli rzeczywiście jest tyle to najprościej zbić

-podmianami,

-absorberem,

- ustawionym na mokro odpieniaczem

ale nie staraj się zrobic tego w jeden dzień bo skutki moga być jeszcze bardziej opłakane

Rebciu zwrócił moja uwagę na to, ze stosujesz zeovit bo nie doczytałem w stopce.

Stosujesz Zeovit i azotany 5mg/l a fosforany 2,19mg/l ???

Pisałem wyżej ze absorberem - ale ty używasz absorbera - zeolith miedzy innymi absorbuje PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku jak mam akwarium,to mam zeovit akwa ma juz 8 miesiecy.Co brat robil to niewiem bo jak przyjechalem to on akurat wyjechal.Mierzone miernikiem elektronicznym hanna mialem zawsze 0.2 nieraz 0.3 sam w szoku jestem jak zmierzylem 2.19.

Napisze ze kupujac ta akropore to ona,byla biala jak mleko miala kolor jak na zdjeciu ale,koncowki byly troszeczke jasniejsze od calosci.A teraz jak widac zaczyna robic sie troszeczke zulta i na koncach czarnieje.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomylka no3 miezone merck niepokazuje prawie nic,a po4 elektroniczny hanna 2.19.Czyli teraz troszeczke zakrecilem sie jak kupilem ta akropole czy ona juz byla martwa? Bo tak samo waglada jak ja kupowalem oczywiscie bez tych czarnych koncuwek byla piekna.Mam ja 3 miesiace moze troszke wiecej.W ciagu tych 2 tyg porobily sie czarne plamy i i zulknie.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "białą" akroporę ale ona nie jest tak w 100% biała - nazwał bym ją "kremową" a polipy ma żółte. Białej jak mleko to nie widziałem :D

Jak sie przyjrzeć z bliska to widac czy koral (nawet biały) ma tkankę czy nie - wiec zakładam, ze trupa nie kupiłeś, zresztą na zdjeciach widać końcówki jak przypuszczam z Twojego opisu żółtej tkanki - to właśnie one czarnieją. Przypuszczalnie po spadku jakości wody zzółkła (tego juz nie widziałeś bo Cie nie było) a następnie zrzuciła tkankę.

Jeśli moge Ci radzić kup jakiś test miareczkowy i upewnij sie, ze to nie zwariował tester elektroniczny - wystarczy salifert nie musi byc odrazu Merck

Spadam sie szykować bo mnie zona zamorduje jak wróci od fryzjera a ja bede okupował łazienkę :D

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem biala jak mleko z koncowkami lekko fosforyzujacymi przy tych parametrach nic dziwnego ze leci tym bardziej na zeo. Tu jej zdjecie niestety slabym aparatem wiec nie woidac prawdziwego koloru poza tym zdjecie robione bez swiatla

769-qweqewer.jpg

I jeszcze jedno zrob jej zdjecie bez tego niebieskiego swiatla moze byc nawet z flashem wtedy zobaczysz wszystko dokladniej bo pod takim swiatlem ciezko nam cokolwiek ocenic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie rs4 taka sama jak moja

Dla sprostowanie przed 2 tyg no3 firma merck niewykrywalne a po4 elektroniczny pomiar 0.2 po karmieniu mierzylem i 0.3

a teraz z dzisiaj po4 2.19 a no3 5

Wczesniej pisalem ale nienapisalem kiedy mierzone i dlatego tak pomieszane

Rs4 jest szansa uratowanie czy juz poniej bedzie czy bedzie mi dalej zulkla i czarniala.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs4

Miałem taką również - przynajmniej podobnie wygladała w aktynice ale nie nazwałbym jej białą jak mleko - chyba że jestem daltonistą. Moja miała leciutko różowawą tkankę i przyrosty błękitne - chyba pijemy inne mleko Oczywiscie żartuję bo jak napisałeś na tym zdjeciu trudno ocenić rzeczywisty kolor :D No offens :D

Moim zdaniem ta o której pisałem wcześniej - nie moge teraz wstawić fotki jest bliżej bieli - ma kolor śmietany.

Sebastian

Nie ufasz mi :D Masz prawo. Zrób lepsze zdjecie - ale gotów byłbym postawić 10 takich akropor przeciwko szczepce xenii że to jet zdjęcie szkieletu, a to ożywić mógłby juz tylko cudotwórca... moze Donald TUSK ? :D

Spadam. Pa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja diadnoza jest bardzo oczywuista brat cos spierdzielil niestety. Froolk chcialbym ci prypomniec ze odmian i kolorow acr jest xxx . Ta sama acropora ui jednego jest zielona u innego niebieska. Nie ma co sie klocic ze biale jest biale a czarne ... :D U mnie pod zeo byla snieznie biala z koncowkami fosforyzujacymi na niebiesko u ciebie moglabyc np bardziej zolta bo nie trzymales ja na zeo a ja tak .... end of story. Jesli masz mozliwosc to przenies ja do najbardziej zblizonych warunkow w twoim akwarium przed ta mala katastrofa. Jest ona szalenie delikatna dlatego ze byla w zeo i dlatego ze jak widzisz jej tkanka jest bardzo delikatna. Coz przykro bedzie jak padnie ale glowa do gory i szukaj przyczyny !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta akroporka prawdopodobnie nie przezylaby rowniez w poprzednim (0,2 -0,3) stezeniu PO4. Obecny pomiar jest chyba falszywy.

Masz jakies inne twarde, ktore zyja ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acroporka to trup:( pozostały resztki tkanki na tipach ale pewnie do dziś juz ich nie ma:(


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne twarde jak widac na innych fotkach.Niedawalem innych,zdjec aby zaduzo niezasmiecas.Mam 3 sztuki feuerkoralle jedno jest na zdjeciu,i widac tez przyrosty naprawde ladnie rosna.Tez montipory mam i tez rosna tylko ta jedna akropora padla.Blazej masz racje juz jej niema.Posiadam saliferta na po4 ,ale ja troszke slepy jestem i dlatego kupilem miernik,dzisiaj mierzylem i pokazuje 2.21 jeszcze wiecej chyba mi miernik popsul sie.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba cos nie tak seriatopora hystrix od dzisiaj niepokazuje polipow.Musze jutro do sklepu pojechac aby zmierzyc

po4.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam robienie duzych podmianek -zacznij od 50% a potrm po 25%tygodniowo(sprawdź najpierw membrane czy jest ok), odłącz ten zeo, usuń piach jak masz i przestan karmić korale, ogarnicz do minimum karmienie ryb.lej tylko ca, kh+ i mg-zobaczysz że za jakiś miesiąc będą znacznie lepsze efekty niż na tym zeo-mas zsporo światła więc korale będą znacznie lepsze niż teraz


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Dodzwonilem sie dzisiaj do brata,pytam co jest powiedzial ze odpieniacz przelal sie mial chodzic codziennie,ale muwil przynajmniej ze co dwa dni przychodzil.Na dole w filtrze caly z piany narazie wiem tylko tyle,w piatek ma byc w wiedniu i az pojede do niego


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.