Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Zeovit light

Rekomendowane odpowiedzi

Koncza mi sie preparaty prodibio i zastanawiam sie nad zmiana.

Generalnie pomysl jest taki:

zloze w ilosci zalecanej przez producenta w filtrze kubelkowym, wymieniane co 2miesiace, ale nie w calosci tylko polowa, zeby nie dojzewac go na nowo. Preparaty lane raz w tygodniu.

Nie zalezy mi na maksymalnym wyjalowieniu wody, ale na fajnych kolorkach korali i dobrych parametrach wody.

Czekam na opinie czy ta metoda me sens.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ZEO nie wybacza bledow a znalezienie odpowiedniego poziomu dozowania skladnikow wymaga czasu cierpliwosci i nie jest latwe. "rs4" ma racje albo robisz ZEOvit albo nie zaprzataj sobie glowy ZEO light.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Zbyszek zamieścił pdf-a spolszczonego o tej metodzie:

http://aqua-reef.pl/zeovit-guide-polski-t264.html

Ach... żeby było u nas wszystko dostępne od ręki z pewnego źródła może bym próbował drugi raz przygodę z Zeo :D W sumie ciekawa sprawa z oświetleniem - 550W/m2 powierzchni dna to nie tak dużo.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, na pelne zeo nie mam warunkow, czesto wyjezdzam i nikt nie bedzie mi dozowal codziennie plynow i mieszal kamieni w reaktorze.

Wybarwienie korali mialo byc rzecza drugorzedna, napisalem ze szukam zastepniaka dla produktow prodibio, czyli gl bakterie.

Zdaje sobie sprawe, ze osiagniecie landrynkowych kolorow nie jest kwestia wrzucenia kamieni, myslalem raczej o lekkim poprawieniu kolorow, nie wybiciu zooksanteli:)

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest sens wrzucenia do sumpa ehfisubstratu Eheima, dla bakterii z pakietu prodibio? Pytam, bo zalega mi okolo 0,5kg:)

I jeszcze jedno, jaki efekt daja bakterie Hagena w porownaniu z prodibio? Czy to sa rozna szczepy?

pozdrawiam i projekt zeo zawieszam:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym sie jakos specjalnie czepial ale tego pdf'a to nie zbyszek tlumaczyl. tylko zmienil zdjecia i dodal znak wodny8) za okolo tydzien zamieszcze juz skonczony przewodnik.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeovit system wyglada na idealny absorber, ale zawartosci portfela :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu było bardzo głosno o tej metodzie. o ile wiem nie przyjeła się u nas zbytnio z powodu braku dostępności do wszystkich składników. no i panuje opinia ze wyście z tej metody bywa karkołomne

Swoję drogą bardzo mało eksperymentów i doświadczeń w Polsce.

Czynikt nie próbował (z lubiących eksperymenty i własne ścieżki) strosować zoowitu podobnie jak absorbera fosforanów czy filtra siarkowego?

Mam w tej chwili akwarium tylko z miękasami 33 l. i korci mnie aby poeksperymentować. ubytki mikroelementów mozna by przez podmiane (sól preis 50% tygodniowo.) bakterie chyba były by potrzebne może metoda wódkowa?

No ale nie wiem czy działa to w ogóle na miękasy...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka, ja nie napisałem, że to spolszczenie jest dziełem Swira - tylko on go zamieścił u siebie na serwerze. Napisz lepiej skąd bierzesz składniki do Zeo.

TMK - ja jestem po "karkołomności" wyjścia z tej metody :D i moim zdaniem przy chodowli korali miękkich nie warto się w nią pakować.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu elementy KZ sa dostepne na stanie w jednym z warszawkich sklepow internetowych. Podstawowa trojka czyli ZEObac, ZEOfood7 i ZEOstart2 sa dostepne na specjalne zamowienie (czas oczekiwania ok 2 tygodnie). Na bardziej wysublimowane elementy takie jak test na potas, K-balance i inne trzeba niestety poczekac ok miesiaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu masz rację, ale myslę raczej nad eksperymentem typu light jak napisał nowyzarażony. Nawet gdybym miała 1000 l twardzieli to chyba nie zdecydowałabym sie na te metodę- własnie z powodu mozliwości braku składników, ciągłego dozoru i opini o wychodzeniu z tej metody (jak Ci się to udało-bezbolesnie?)

Ale zastanawiam sie nad wykorzystaniem tylko częci elementów .Jeśli uda mi sięgdzieś znależć jak to działa na miękasy bo tylko twardziele i twardziele.... Teoretycznie powinno działac tak samo, ale moze jest inaczej?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka dzięki - domyślam się co to za sklep :D

TMK - w tej metodzie nie ma wersji light. Może nie wszyscy czytający ten wątek zdają sobię sprawę, że ideą tej filtracji jest usuwanie zanieczyszczeń na poziomie amoniaku - czyli ginie zdecydowana większość bakterii odpowiedzialnych za NO2, NO3 i fosforany. Nie można zastosować jej częściowo czy "lajtowo" bo doprowadzi to tylko do katastrofy, a wygląda ona bardzo nieciekawie. Pojawia się amoniak, NO2 i NO3 w zbiorniku (duże stężenia) i następuje ponowne dojrzewanie akwarium. NO3 miałem na poziomie 100mg/l. Praktycznie wszystkie SPS-y z odłowu padły, większość propagacyjnych przeżyło ale filtr RO chyba przez miesiąc chodził non-stop i była robiona podmiana wody codziennie. Karmienie zwierząt było symboliczne i sporadyczne.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykul przetlumaczyl Michal(Yoka) za co bardzo mu dziekujemy:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu piszesz, że byłbyś skłonny zacząć od nowa, gdyby dostępność produktów KZ była pewna. Napisz proszę, jako były użytkownik Zeovitu, jakie korzyści widzisz w tej metodzie bo patrząc na zdjęcia obecnego Twojego zbiornika chyba nie masz powodu do narzekań :D

Pozdrawiam

Rafał


320l (124x54x50h); BM200; 2x6045; 2xSunsun; T5 ATI: 6x54W.

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego artykulu o Zeovitcie Metoda ta kojarzy mi sie troche z wodka metoda. Kiedys do akwarium przez jakis czas dodawalem troszczke octu i zaobserwowalem podobne objawy spdaek azotanow oraz fosforanow oraz odpieniacz w tym czasie wywalal dwa razy wiecej syfu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cika, "apetyt rośnie w miarę jedzenia" :D zbiornik mam młody jeszcze, a w nim 60 ryb. Przy Zeo + DSB + glonowy + dobry odpieniacz coś tam jeszcze mógłbym wsadzić :D i to wszystko karmić jak trzeba :D

Tak szczerze to trochę fosforany mam za wysokie i jeszcze kilka korali nie ma koloru jakie bym chciał aby miały. Realizuję teraz pomysły, które mam nadzieję, że przybliżą mnie do wyników przypominających akwaria na Zeo ale jak to w akwarium morskim bywa na wyniki trzeba trochę poczekać i ciężko jest znaleść złoty środek.

Jeśli chodzi o zalety tej metody to z pewnością największą jest wygląd korali :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek metoda na ocet? Pierwsze slysze, mozesz poglabic temat, jakies linki, dawkowanie...

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200g. octu na 1 l. wody i gotujemy przez okolo 0,5h.

przekladamy ryby do słoików i pasteryzujemy

:D palce lizac


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Ocet (ale ten zwykly nie winny) zalcany jest jesli chcesz obnizyc ph w akwarium. Mozna go stosowac zamiast wodki efekt identyczny jak przy metodzie wodka metod tylko obniza ph. Wiele osob stosuje go tez aby zwiekszyc rozpuszcalnosc kalkwaser. Zachecam do lektury na reefkeeping?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoka :

Nie zebym sie jakos specjalnie czepial ale tego pdf'a to nie zbyszek tlumaczyl. tylko zmienil zdjecia i dodal znak wodny8) za okolo tydzien zamieszcze juz skonczony przewodnik.

pozdrawiam

Michal oczywiscie Ty przetlumaczyles ZEOvit Guide (zreszta pod pdf`em sa podziekowania), zdjecia powymienialem dlatego poniewaz zanim go umiescilem i udostepnilem to pisalem do firmy Korallen-zucht w Niemczech o pozwolenie udostempnienia go innym (tym samym podpisalem sie pod Twoim tlumaczeniem , takze jak cos nakreciles to Cie znajde :D;):D :D), ocyzwiscie nie mieli nic przeciwko ale nie zyczyli sobie reklam innych sklepow :D wiec dla swietego spokoju wstawilem tam tylko ich produkty no i oczywiscie znak wodny na kazdej stronie dla swietego spokoju;) ..jak skonczyysz to podrzuc uzupelnie , i postawie w pdf`ie :D

Pozdrawiam Zbyszek

Ps; Dobrze ze byl gotowiec , to predzej ruszyl temat ,a ja bylem z tlumaczeniem dopiero w polowie takze wielkie dzieki , to Tobie zawdzieczamy przetluamczenie ZEO_Guide .(thx):D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku nie ma problemu. Zastanawialo mnie tylko z kad wzial sie ten pdf skoro wyslalem go innej osobie:O_o ale widac wiesci szybko sie rozchodza.

pozdrawiam i zycze milych wrazen na ZEO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że jeszcze jeden sklep internetowy (Zabrze) posiada w ofercie pełną gamę produktów KZ. Jestem w szoku - jak nie było to nie było, a jak jest to w kilku miejscach na raz :D:D:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe na jak długo taki stan w dostępności produktów KZ się utrzyma :D


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eltom :

Tylko ciekawe na jak długo taki stan w dostępności produktów KZ się utrzyma :D

I to IMO jest najistotniejsze pytanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.