Skocz do zawartości
tomek24

Przywitanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem nowy ale,naprawde duzo przeczytalem wasze forum.Mam zapytanie,pare zeczy nierozumie,chodzi mi o osmoze.Jesli zmierze no3 i bedzie 0

i po4 i tez bedzie zero,to znaczy ze osmoza jest dobra,znaczy filtr ro.

Poniewaz wyczytalem aby sprawdzic,czy filtr ro jest dobry,uzawa sie miernika TDS.A nielepiej jest sprawdzic wode po filtrze ro czy jest,w niej no3 i po4.

Niewiem czy mam racie czy sie myle.

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

mylisz sie :D

tak mozesz sprawdzac czy masz kranowke wystarczajaco czysta zeby NIE uzywac wcale ro. do testowania RO tylko TDS


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Czyli woda po filtrze ro niema prawa juz miec,no3 ani po4.Dobrze mowie czy znowu sie myle,niemam miernika tds a chcialem zrobic,test wody po filtrze ro na no3 i na po4.Wiec jak by pokazalo mi,na testach no3 zeo i po4 tez zero to znaczylo by,ze filtry sa jeszcze dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kwesita jak dokladny musialby byc test na no3 i po4 zeby mial taka dokladnosc jak TDS :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki.czyli woda po osmozie,jest na zero mierzone miernikiem tds.a wiec taka woda niezawiera ani po4 ani no3.interesuje mnie skad sie to,potem w zbiorniku bierze jak,podmiany sa,robione tylko woda po osmozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierze się NO3 i PO4 ? Prawie ze wszystkiego. Nawet świeża solanka ma niewielkie ilości PO4 i NO3. A pokarmy suche to już mają wow, mrożonki również. Dochodzą kupki naszych podopiecznych :D Czasami coś padnie w akwa między skałami, czego nie zdążymy zauważyć, no i już jest.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomek24 :

dzieki.czyli woda po osmozie,jest na zero mierzone miernikiem tds.a wiec taka woda niezawiera ani po4 ani no3.interesuje mnie skad sie to,potem w zbiorniku bierze jak,podmiany sa,robione tylko woda po osmozie.

Wcale niekoniecznie. TDS mierzy sole rozpuszczone w wodzie. Jeśli mierzysz NO3 i PO4 to rób to odpowiednimi testami bo sszkoda Twojej pracy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek

Postaraj sie o DI i podlacz to za RO i bedziesz mial naprawde "zero".

Potem kupisz TDS zeby wiedziec, kiedy zmieniac zywice.:D

I nie przestawaj czytac forum. Tam zdaje sie juz pisalismy o tym, skad sie bierze NO3 i PO4.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.