Skocz do zawartości
sebastian wieden

katastrofa po4 2.21

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrucilem,ze sklepu i faktyczie mam 2.21 mierzone tez miernikiem hanna.Niemozliwe aby dwa pokazywaly zle,juz pisalem otym na fotografia morska,i dalem pare zdjec akropora padla.Co robic,rozrobic solanke mam male akwarium

wyciagnac,korale z akwarium i przelozac do malego ma 40+40+30 powiesil bym swiatlo nadtym,ale niemam co r rybami zrobic zostawil bym w akwa.Oj to ladie brat mnie zalatwil.Dzisiaj bedzie w wiedniu zastrzele go.Tylko jaka przyczyna jest,powiedzial mi ze,przychodzil co dwa dni,i ze odpieniacz przelal sie,ale to chyba niejest przyczyna tego ze,w ciagu dwuch tyg podskoczylo z 0.2 do 2.21


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syf z kubła odpieniacza to niezła bomba biologiczna która mogła mieć taki wpływ , a jak dołączyć do tego np. nadmierne karmienie to wszystko jest możliwe. Ja na Twoim miejscu podmieniałbym wodę : część świeżej a drugą część najlepiej z czyjegoś zbiornika (byle o niskim PO4 oczywiście) żeby nie przegiąć z samą solanką.

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę się podłączyć to tez mam problem z po4, w ciągu ostatnich kilku tygodni zaczeły pojawiać się glony nitkowate na skałkach, kupiłem więc test (wcześniedj nigdy nie mierzyłem) co prawda najtańszy - zoolek ale chyba działa porawnie.

no więc: od czego może wzrastać mi po4 woda po ro ma 0, świerza solanka też 0, a w baniaku 0,4-0,6 zrobiłem ostatnio dzień po dniu dwie podmiany po 10L i nic, dalej ten sam poziom po4.

Ostatnio raczej nic nie padło, karmie raczej oszczędnie-ryby dwa razy dziennie najczęściej płatkami lub mrożonkami na zmiane, koralowce zoo i fito plexem kenta łącznie około 2 ml na dwa dni.

Gdzie więc popełniam błąd?

sebastian

może po prostu walneła ci osmoza?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

dwa razy dziennie najczęściej płatkami

Tu bym szukal przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak płatki "smrodzą"?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze jutro wrzucić troche płatków do ro i zmierzyć z ciekawości


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem przelany odpieniacz,wyrzucil wszystko prawie wszystko do sumpa.Druga sprawa brat robil dolewke,zamalo zrobilem na trzy tyg,i zamiast dac wode ro to,zbieral wode ktura szla do sciekuw.Takze te dwie przyczyny,najgorsze ze z dnia na dzien korale marnieja.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien polowe wody.

Wspolczuje.

@Luk

Plucz mrozonki (chociaz pod kranem) i nie dodawaj wody w ktorej je rozpuszczales do akwarium.

Platki szybciej od mrozonek podnosza PO4.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.