Skocz do zawartości
darpo

Prosze o pomoc z brazowym syfem

Rekomendowane odpowiedzi

od jakis 2 miesiecy pojawil mi sie brazowy glon.Obrasta wszystko co jest mozliwe.Zawsze dawalem se z nim rade.Pomagalo wymiana wkladow RO albo wymiana oswietlenia ,tym razem nic nie skutkuje.co prawda od jakiegos czasu wysypalem na dno zywy piasek zeby poprawic filtracje i niewiem czy to nie jest przyczyna .chemia wody jest mozna powiedziec prawidlowa choc Kh mi spadlo do 8.Niewiem jak tu sie umieszcza zdjecia ,jezeli mi ktos podpowie to wysle kilka.

Blagam pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki ten piasek wsypałes mozna wiedziec ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masz jakas fotke tych glonów? mierzyłeś fosforany ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pod koniec dnia pojawiaja sie bąbelki powietrza?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DI chodzi ci o zywice ,tak uzywam i wymienialem jakies 2 miesiace temu osmoza po tescie pokazuje 001 ppm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.06 redox mi spadl bo czyscilem elektrode mam jakies 370 wapno 480 magnez 1100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobnie pisek jest przyczyna tego zjawiska. Jesli nie mierzyłes to zmierz NO3 napewno jest podwyzszone. Powinienes dosypac piach dobrej jakości lu wprowadzić bakterie aby ozywić ten piasek . RO i Di tez ma znaczenie jak napisali przedmówcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jeszcze nad wymiana zarnikow rok temu wynienialem ale mysle ze to niema wplywu bo po roku i tak moga miec barwe 10000k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! u mnie tey po dodaniu tego piasku pojawily sie takie glony, podmienialem wode przez dwa tygodnie, co 3 dni 10%, dodalem cyrkulacje obmywajaca skaly i w kilka dni wszystko sie cofnelo. mi mocno skoczylo NO3, dopieniacz szalal ale juz chyba jest ok... mam nadzieje. pzdr!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje to piasek jest problemem i winowajcą


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cos takiego było jak miałem zbyt słabą cyrkulację


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam byc szczery ????Nie stosuje zadnych testow do wody od 3 lat wymieniam piasek oczywiscie zywy-zapakowany od Przemka osme wymieniam co 1 rok na nowa.Wyglada mi to na to ze cos z osmoza polecialo albo ze swiatlem cyrkulacja hhmm...troche wieksze by sie zdalo.To sa moje przemyslenia i prosze nie brac ich jako argument..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.