Skocz do zawartości
Mesiek

Potrzebna pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie od dziś przeglądam to forum jednak dopiero teraz mogę powiedzieć: Tak decyzja zapadła będzie solniczka ale low tech jak narazie wersja minimalistyczna akwa 60x40x50h. i tu moje pytanie jaki sprzęt? czy niezbędne będzie doklejenie panelu filtracyjnego? Jakie chemikalia?? powoli chciałbym zacząć kompletować sprzęt. Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli przeglądasz to forum to warto zaglądnąć do działu 'nowicjuszy" - kopalnia wiedzy czeka na Ciebie, narazie o chemii nie myśl, skonfiguruj sobie swój setap czyli dobierz sprzęt z zakresu:

1. filtracji

2. oświetlenia

3. cyrkulacji

i to na tyle może nie uzyskałeś konkretnej odp. ale nie ma sensu powtarzać to co zostało już napisane Ty musisz tylko to znaleść :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele nurtujacych cie pytan na tym forum znajdziedz w dziale dla nowicjuszy

jest tam duza ilosc zagadnien zwiazanych z zakladaniem tego typu zbiornikow

wlasnie od sprzetu[odpieniacz,cyrkulacja,oswietlenie,sump,badz panel filtracyjny]rownierz te zagadnienia dotyczace chemi w akwarystyce morskiej,

caly cykl azotowy wart jest przyswojenia sobie[wystepowanie roznego rodzaju

bakteri i glonow],zakup odpowiedniej ilosci zywej skaly,jaki rodzaj podlorza

slowem tu kolego jest to wszystko,przyjemnel lektury na poczatek,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświtlenie będzie T5 myśle o 4 świetlówkach 24 W. co do filtracji planuje dokleić panel 60x10x50 i umieszczenie tam coś na wzór FSB. co do cyrkulacji myślałem o Tunze - Turbelle Nanostream 6025 ale nie wiem czy nie za słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mesiek - "FSB" a co to za metoda :), chyba chodziło ci o DSB, oj czytaj czytaj i to dużo....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ty już miślisz o takich filtrach, to sorry,


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mesiek, w FSB to raczej "bawią" się chłopaki z słodkowodnego, ty raczej zamień literkę F na D i poczytaj sobie o metodzie DSB :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSB jest mi znane ale czy takie akwa jak moje nie będzie za mało FSB można zawsze umieścić poza akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej filtrow tym wiekszy balagan...

Ps: co to FSB filtr fluidyzacyjny?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za zamieszanie Prawidłowa nazwa filtra to FBF. dawno o nic czytałem i nazwa mi wypadła z głowy:P jest prosty w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Bez Filtra czy to jeszcze cos innego oznacza?:)

Fajnie, ze jest prosty:yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat takiego "piaskowego" filtra slyszalem wiele dobrego, ale osobiscie jeszcze nigdy go nie mialem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem coś podobnego w słodkowodnym akwa i NO3 wachało się miedzy 0 a 5 bez roślin i ze sporą obsadą ale czy w słonym akwa to będzie działało to nie wiem. no i odpala się jakies 3 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr piaskowy działa również w morskim gdyż widziałem kilka takich filtrów w naprawde wielu polskich i zagranicznych sklepach z akwarystyką słodką i morską gdzie były sprzedawane za ciężką kasę a jeżeli zaszczepi się go odpowiednią ilością bakterii to można go używać o wiele szybciej a i jeszcze jedno dobrze jest używać piasku o różnej granulacji


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamówiłem już część wyposażenia które powoli będę kompletował narazie sprawa wygląda tak

Mam:

Miniflotor, Turbelle Nanostream 6025, akwa 60x40x50 (doklejam panel fitracyjny 60x10x50 w którym będzie FBF plus troche miejsca na dodatkowy sprzęt), RO, narazie tylko tyle ale wszystko jest na dobrej drodze co jeszcze dokupić z technikali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob lepiej polpanel - jak wkleisz na calej dlugosci to na nic miejsca nie bedzie :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o te 30 cm ktore zostana w akwarium, to extremalnie malo zeby ulozyc jakas sensowna konstrukcje skalna. jesli zrobisz zamiast panela na calej tylniej scianie cos w rodzaju troche szerszego komina bedziesz mial przynajmniej w polowie akwa do dyspozycji cale 40 cm glebokosci


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to zastosuje jeszcze inną modernizacje i dokleje FBF za akwa wtedy w środu będzie nadal 40 cm na całośći. Co jeszcze będzie niezbędne to tak małego akwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno taki filtr z piaskiem nie jest niezbedny.

Przyda sie za to odpieniacz, automatyczna dolewka, RO i DI, sol, refraktometr, 10 kg kamoli, termometr, grzalka i wentylator, troche testow i jeszcze pare kilogramow sprzetu.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z automatyczną dolewką dam sobie spokój przy tym akwa to będzie poligon doświadczalny jak się naucze to przemienie moje słodkie 150x60x50 na morszczaka. A te DI to co?? ze tak głupio zapytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mesiek nie wyobrazam sobie akwarium morskiego i to jeszcze z panelem/sumpem bez automatycznej dolewki.W wyniku parowania wody bedzie Ci spadal poziom wody w panelu i to duzo szybciej niz sie spodziewasz,latem bedziesz na okraglo dolewal wode recznie?Mi latem parowalo 5l wody dziennie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.