Skocz do zawartości
TMK

rozmieszczenie pomp cyrkulacyjnych mocowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając ze akwarium ma typowy kształ dna(prostokąt 2a x a i ok 300 l) i

dwie widoczne szyby dlugą i krótką.

do drugiej krótkiej też jest dostęp ale jest niewidoczna.

Wybór pomp jest duzy. ale jak rozmieścic je również estetycznie (no i żeby miec ewentualnie jakieś pole manewru przesunięcia obnizenia itp.

No bo raczej na środku widocznej szyby głupio umocować pompę na magnesie, nawet gdzieś w rogu. No chyba ze to HI FI ful wypas pompa z silnikiem poza akwarium jako bajer:)

Tunze sa na takich zawieszkach ale nigdzie nie moge odkryć na jakiej max głebokosci od krawędzi akwa mozna ją zawiesić.

Myslę moze o jakiej sterowanej tunze na wieszaku i np magnetycznej Koralia. Ale czy dwie starczą? na rysunkach widziałam ze zwykle są na krótszych bokach jedna wyżej a druga niżej....

Czyli pytanie jak macie rozmieszczone popmpy cyrkulacyne patrzac na rodzaj mocowania?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich tunze sa magnetyczne mocowania (tylko do nano w komplecie, a do wiekszych trzeba dokupic), ale same nano np 45 lub 55 do takiej pojemnosci moglyby byc w sam raz.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nano 55 było by ok gdyby nie to ze na widocznej szybie muszę na zewnatrz umieścic magnes. jak ogladam zdjecia ( a ostatnio siedzę czytam i kombinuję non stop) to nigdzie takiego czegoś nie widziałam. gdyby nano było mocowane jakos inaczej to pewnie tak


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak to trudne połączyć funkcjonalność z estetyką, powiem ci czym ja się sugerowałem:

1. na pierwszym miejscu postawiłem na dostęp do pomp, tak odsunołem skałę o tylnej szyby aby pompy bez problemu można bylo wyciągać do okresowego czyszczenia.

2 na drugim miejscu postawiłem jakość cyrkulacji, u mnie przy 390 lit mam następujący układ, 2 pompy mocniejsze z tyłu akwa ( na tylnej szybie) na różnych wysokościach (mijankowo) oraz dwie pompa słabsze na bocznych szybach umocowane na magnesach przy powierzchni

3. na trzecim miejscu znalazła się estetyka, wierz mi że jeśli w Twoim akwarium będą rosły zdrowe i wybarwione korale to nikt nie spojrzy nawet na pompy, oczywiście bez przesady bo ktoś pomyśli że można walnąć dwa falowniki na środku i też bedzie ok, wszystko w ramch rozsądku.

Reasumując na tył dwie "kobyły" a na przód dwie zgrabne pompki :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6100 na magnesie, marea 6000 zawieszona, marea 4400 na gumkach, AB 3000 lezy na dnie, calosc wyglada okropnie ale koralowca sie podoba, a to najwzaniejsze dla mnie, zreszta przy delcie trudno cos sensownego wymyslic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nano tunze i koralia maja to do siebie , ze sa mniejsze i rzeczywiscie nie beda sie tak rzucaly w oczy nawet na przedniej szybie. marea i wieksze tunze niestety bedzie widac, jesli beda umieszczone gdzies blisko przedniej szyby.

ew. do rozwazenia jest rozwiazanie jakie sie robi coarz bardziej popularne w made in usa , tzn silna pompa obiegowa i dookola szczytu akwarium orurowanie ktore rozprowadza wode za posrednictwem kilku wylotow. tylko , ze to wymaga odpowiednio wysokiej pokrywy , albo cokołu na akwarium , zeby ukryc rury, ale za to efekt jest fajny, bo mozna rzeczywiscie obejsc bez jakiejkolwiek pompy w zbiorniku.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to nie bez sensu pchać tyle w obiegu jak można dać cyrkulację ??

zmodyfikuj trochę wersje Romana (daj 2 pompy mocne z tyłu a z przodu tylko 1 pompę na tej niewidocznej szybie i już)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaziko to ciekawe rozwiazanie i nawet u nas słyszałam ze niektórzy daja silna pompę główną i kilka wyjść w zamaskowanych miejscach. Ale moj największy zbiornik miał 112 i deszczownice więc doswiadczenia brak. teoretycznie to mozna dużo poczytać ale praktyka i doświadczenie jest bezcenne

MiQ jestem baba i jakos nie mogę sobie wyobrazić tego prestrzennie co opisujesz. w ogóle to chyba pompy daje się na krótszych scianach

moje długa i krótka bedą widoczne i dostępne od zewnątrz. Więc tam gdzie nie ma dostepu nie moge dać pompy na magnesach- bo jej nie wyczszyczę i nie przesunę. Na widocznych szybach będzie głupio wyglądać.Natomiast zawieszaki sa chyba któtkie więć cyrkulacja będzie tylko u góry?

wrr... zaczełam planować akwarium w szczegółach no tu umieszczę sobie pompę o przepływie 700l no i zaczełam szukac konkretnych modeli wielkość -mocowanie (też opinie)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK - przeczytaj to co napisał Roman o umieszczeniu pomp (2 na tylnej ścianie - to że ściana akwa jest niewidoczna chyba nie znaczy że jest niedostępna, i zamiast dwóch po bokach to daj tylko jedną na tej ścianie akwa "niewidocznej)

1766-pompy.jpg

tak to mniej więcej miałoby wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.