Skocz do zawartości
gregor.gg

zakladam solniczke i potrzebuje rady

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich morszczakow.chce zalozyc baniak morski i tu zaczynaja sie schody,wiec zaczne od tego ze w tej chwili posiadam zbiornki slodkowodny o wymiarach 250x70x60h z kominem i sumpem,sump ma wymiary 13x40x45 i mam taki pomysl zeby przedzielic ten zbiornik na wieksza polowe to znaczy 130x70x60 z kominem z tego zrobilbym morskie a reszta by zostala na slodkowodne,mam dodatkowo pompe hlp 4745 i ona bylaby dobra do morskiego,a drugi thermofiltr ehaim zostalby do slodkowodnego,wiem ze rozwiazanie moze byc dziwne ale nie chce sie pobywac tego zbiornika bo ma dopiero 5miesiecy i nikt mi za niego nie zwroci tej kasy jaka za niego zaplacilem,co do oswietlenia to posiadam 3 lampy hqi 70w wiec mozna bybylo je wykorzystac,co myslicie o takim rozwiazaniu.jaki sprzet potrzebuje dokupic na poczatek,czy ktos ewentualnie bylby w stanie mi pomoc w tym przedsiewzieciu,jestem nowicjuszem i nie chce popelnic jakiegos glupstwa bo to sporo kasy.prosze o opinie i najwazniejsze o rady,wskazowki,jaki sprzet kupic lepiej uzywany czy nowy.dziekuje z gory i pozdrawiam wszystkich.chce zeby to bylo akwarium rafowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony, to proponował bym Ci zrobić morskie w całości.

Prawdopodobnie opieka nad tą połówką morskiego, tak Cię pochłonie, że zacznie Ci przeszkadzać ta słodkowodna część, i będziesz potem żałował, że nie zrobiłeś od razu całości.

Potem będzie za późno.

Sprzedać thermofiltr i wszystko słodkowodne, kupić odpieniacz, cyrkulację, lepsze światło, obiegówkę, wybrać metodę dozowania wapnia itp.

Wybrać metodę utrzymania akwarium i jazda:).

Zalać akwa, kupić skałę i odpalić, to tak w skrócie:)

W każdym dobrym sklepie akwarystyki morskiej uzyskasz informację jaki odpieniacz do danego litrażu i obsady kupić,

tak jak z resztą sprzętu.

Jak będziesz miał wątpliwości co do proponowanego sprzętu przez sprzedawcę, to pytaj się na forum.

Na tym forum jest kilka podobnych wielkościowo zbiorników, zobacz jaki mają sprzęt i do roboty:)

Podstawowe informacje o akwarystyce morskiej są przyklejone w tym dziale.

Jak chcesz mieć konkret informacje i pomoc, to też możesz zajżeć tutaj www.astercity.net/~lumen/


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaroslaw dzieki za rade ale na takie duze to nie bedzie mnie stac,jak to policzylem to za sama skale musialbym dac z 10 tys nie mowie o reszcie,na ty etapie to nie mozliwe wiem ze masz racje ale to pierwsze kroki w tym temacie i jakby cos nie wyszlo to klapa,chociaz tego nie zakladam,wiesz wolalbym zaczac od czegos mniejszego a potem ewentualnie zrobic wiekszy.ty masz sprzetu pewnie za 15 tys a gdzie reszta.fajnie by bylo,mozesz mi poslac pare fotek twojego baniaka.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały możesz dać też 10% i tez pociągnie, a to nie kosztuje 10tyś.

Połowa tego baniaka to jest około 500l, to też nie w kij dmuchał , wydatki będą i jeszcze słodkowodne obok.

W sumie to i tak sam zadecydujesz, może to nawet fajnie będzie wyglądać z tym słodkim.

W takim razie z mojej strony, to jeszcze bym proponował, żeby sprzedać ten wielki baniak i postawić mniejsze morskie, ale przemyślane konkretnie pod każdym względem.

Moje fotki są rozsiane gdzieś po tym forum, niedługo będę miał nowy żarnik, to dam fotkę z porównaniem barwy światła.

Czy 500 czy 1000 to i tak niezły wydatek się szykuje, a pod względem trudności, to będą wszystkie takie same zagadnienia w jednym i w drugim, trudniej jest 60l prowadzić.

Jak się mocno oczytasz, nie będzie żadnej klapy:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisz jaką obsadę miałbyś w tej słodkowodnej części ? Bo jeśli na ten przykład Paletki, to nie bardzo wyobrażam sobie, utrzymanie warunków termicznych w obu częściach ...


No i zalane...

570l + 200l sump, 2xTunze6101, 2x150W + 4x54W T5, 2xRedDragon 4500, Profilux 3ex, BK200 i parę innych drobiazgów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.