Skocz do zawartości
rah

Chelmon rostratus- wreszcie widzę, że je!

Rekomendowane odpowiedzi

Hurrra. Mój Chelmon rostratus je mrożoną artemię. Nie widziałem żeby jadł coś co podaję od kiedy go mam tj. od 15 listopada. Coś chyba jednak musiał szamać skoro dalej żyje. Właśnie podaję mrożoną artemię i o dziwo po raz pierwszy wpyla tak, że aż mu się uszy trzęsą, a wcześniej w ogóle go żadne podawane pokarmy nie interesowały. Ciekawe, czy do jutra nie zapomni, że mu mrożona artemia smakowała?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluje, tak to miły widok jak Chelmon je i rośnie, taki maly sukces :), ja swojego wpuściłem jak pierwszą rybę, dopiero po miesiącu następne, efekt jest taki że je wszystko nawet niechcąco spadło mi parę starych granulek z Tropicala - też zjadł :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex , nawet jakby miał to i tak Ci się nie przyzna :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam aiptasię, ale już w ilości mocno ograniczonej. Zaciągnąłem na skałce z koralowcem z reefshop, jak był zjazd w Trójmieście, czyli już stosunkowo dawno. Początkowo się nie ujawniła, ale później malutkie egzemplarze się pokazały na skałce i nie minęło wiele czasu, a zareagowały na moje dobre, durne serduszko i rozprzestrzeniły się paskudnie. Nie dostałem na czas wundermani i była klęska. Fakt, że na pewien okres straciłem radość z akwarystyki, ale ten czas minął i wyprowadzam zbiorniki na prostą z podjętą decyzją na zmianę na jeden większy. Z aiptasią w małym zbiorniku uwinęły się szybko 3 wundermani, które kupiłem razem z rostratusem. Przeczytałem, że wundermani może zostać zjedzona przez stenopus hispidus więc do większego wpuściłem rostratusa, ale nie zauważyłem żeby jadł aiptasie, chociaż to nie znaczy, że jej nie je, być może tak? W każdym razie muszę pilnować tam aiptasi podając im na deserek JoesJuice. Uwielbiają ten soczek, aż podskakują radośnie.

Co do reaktora to nie, nie mam. Widzę, że koledzy bardzo się o mnie martwią :). Dobrze, że w końcu obraliście właściwą i jedyną :D drogę i poszliście niebiańską ścieżką ballinga, która prowadzi do raju morszczyźnianego :D

Miłego lania :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli powoli z tym "ballingiem" :), dla mnie balling to ręczna robótka, podawanie płynów przy pomocy Grotecha to wyższy stopień, więc jeśli chodzi o ten raj to ja już w nim jestem, Ty natomiast @rah, zerwałeś zakazany owoc - balling i dlatego masz "przyziemne" problemy :D.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Roman, ale ci ciężko z przyznaniem się do ballinga


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Paweł. Nie zapomni jak się je artemię - głód mu przypomni :)

Jak prace nad nowym zbiormikiem? Moje już zaawansowane. Nowy zbiornik przyjeżdża do mnie w piątek :D

Żona z dzieciakami jedzie do moich rodziców do Bydgoszczy (zadzaiłała siła argumentów - uświadomiłem żonie że w marketach rozpoczęły sie wyprzedaże :D )wiec w weekend walczę z hydrauliką itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz zacznij go powoli przyzwyczajać do kryla drobnego . To druga mrożonka którą mój zjada.I lubi te większe kawałki( na początek niewielkie ilości wymieszane w artemii) Trzecia to wodzeń.A i lubi też krewetki koktajlowe ale te tłusciejsze( takie bardziej przeźroczyste) . Mam chelmona od 3 lat i nic już więcej go jeść nie nauczyłem , ale je z ręki.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego pół roku. Oczywiście powodem wprowadzenia go do zbiornika była aiptasia(ze 100sztuk). Przez pierwszy tydzień nie jadł nic bo moje 4 pokolce ganiały go na zmianę dzień i noc(cud że to przeżył). Ale po tygodniu z dnia na dzień mu odpuściły , a on wyposzczony wypędzlował wszystkie:yes szklanki do zera w dwie noce.Od tego czasu minęły ze 3 miechy nie widziałem ani jednej. Zjada mrożonki bez problemu , suchego się nie tknie, lubi podżerać wieloszczety czasem wyciąga któregoś spod kamienia jak spagetti.

Poza tym to bardzo ładna i ruchliwa rybka.

Pozdrawiam Tomek.


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to mój nie wiedział, że się je artemie więc może jeszcze nie wie, że można aiptasie? :)

@froolk - a mi AM jeszcze nie odpowiedział na maile :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.