Skocz do zawartości
tirno

Rasowanie Tunze Nano Stream

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie gdzies juz bylo, jakims mimochodem, ale... zapytam! Jak podrasowac pompe Tunze Nano Stream bo cholerstwo buczy i brzeczy, no nie wspomne o genialnym mocowaniu, co to juz dwa zabki stracilo?

Nie mowcie, ze jakas inna lepiej bo juz mam:con


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze ten typ tak ma. co do buczenia to mija z czasem.. przynajmniej tak miale u siebie. moze sie zdarzyc ze masz niedomknieta obudowe, wtedy buczy jak... no buczy bardzo. a co do utraty zabkow... no moje tez juz jest bez. a ma tylko 2 miechy.


Carpe diem... za gardlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tirno jak bucza to sprobuj je tak ustawic zeby nie buczaly i ustawienie bylo optymalne.Poobracaj nimi, moje mimo dotarcia czasami halasuja ale minimnalna zmiana ustawienia pomaga.

Po co zabki ? na klej od razu do magnesu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez lepiej to jakos przymocuj jak juz odlecialy 2 zabki bo jak oderwie sie calkiem to poplynie jak motorowka po calym baniaku niszczac korale i przy okazji rozchlapujac wode po pokoju. W ogole to Tunze strasznego samoboja strzelilo sobie tymi uchwytami, moje tez po 3 miesiacach w baniaku (przedwczoraj) stracilo zeby, napisalem do nich emaila i od razu mi odpisali ze juz wysylaja nowa - nie chcieli nawet rachunku, nie musze odsylac starego itp. problem jest w Tunze znany, mieli poczatkowe serie w ktorych te klamry produkowane byly z zlej mieszanki i po czasie woda morska nadgryzala ten plastik.

dostane nowe to napisze czy sie czyms roznia, na niemieckim forum twierdza ze zabki sa wzmocnione jakos extra paskami plastiku.

a co do buczenia ... moze glupie pytanie ale dokleiles te silikonowe "guziczki" do magnesu ?

@Mati, na klej tez do du.. troche, jak Ci sie kiedys odpukac zlamie ta obrecz to bedziesz musial kupic nie tylko lapke, ale i caly magnes do tego


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na buczenie to nie wiem, moje sa wrazliwe na minimalne zmiany ustawienia, ale zawsze udaje mi sie je tak ustawic, zeby byly nieslyszalne.

Co do zabkow, to ja swoje uchwyty do magnesow mam przymocowane takimi najcienszymi opaskami do wiazek przewodow - trzeba tylko przewiercic dziure w tym z magnesem (czy raczej 2), i jest mocowanie na zawsze :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i znowu sie dziwie ze jest problem z "brzeczeniem" pompy...niedawno kupilem nonostream 6045 i jest cicha jak noc,nie mogloby byc inaczej,inaczej bym odeslal.Pompa za ta cene nie ma prawa buczec,wiec mysle ze trafiles na jakas felerna serie.Prawde mowiac nie spotkalem sie jeszcze z pompa ,ktora buczy a mam pare roznych firm rozniacych sie cenowo...jedyny dzwiek mojego zbiornika to odpieniacz,ale mily to szum...jesli chodzi o mocowanie tunze to nawet nie zwrocilem uwagi,te zabki wygladaja jak wypustki po opuszczeniu fabryki i az prosza sie o to by je wylamac i dac dwie kropelki super glue...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Iceberg, no wiem czy "super glue" będzie dobrym klejem, może lepiej silikon akwarystyczny np. przeznaczony do klejenia akwa.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superglue bedzie dobry, klej Grotecha pewnie sie od kropelki rozni duzo wyzsza cena :)

ale lepiej to na opaski zrobic, bo zawsze mozna taka przeciac :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem z 6025 dwa ząbki wyłamana na cztery możliwe.

jak coś to Tom_Wildtom_Kurpanik daj znac to napiszemy większą reklamacje:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sprzedawca od razu zwrócił mi uwagę na ostrożne zapinanie obejmy do magnesu i nie miałem z tymi ząbkami problemu, natomiast po 4ech miesiącach używania pękają obejmy jedna pompa po prostu spadła -dobrze że nie obróciła się dyszą do góry bo byłby potop. Natychmiast to reklamowałem na czas rozpatrzenia reklamacji musiałem zakupić nowe, na wszelki słuczaj kupiłem dwie. i obie wymieniłem ta obejma przy drugiej pompie była cała ale wyraźnie było już widać pęknięcia. Dzięki temu rozwiałem wątpliwości sprzedawcy co do ewentualnej niewłaściwej obsługi. Czekamy na rozstrzygnięcie.


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopacy ale topic o rozpadajacych sie nanostream juz byl:) a tutaj miao byc zdaje sie o modyfikacjach pompek:) moze ktos cos przedabial co by mocniej dmuchaly allbo cos takiego...


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mocniejse dmuchanie jest imo tylko jeden sposob - powylamywac co druga kratke z tej strony zasysajacej wode. innej mozliwosci modyfikacji ja nie widze


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom, co do "glupiego" pytania, to niestety silikonowe pierdulki zamocowalem.. Teraz wzialem ukroilem po kawalku grubego weza silikonowego i podlozylem miedzy magnesy i szybe z obu stron i.. g.......... Buczy- niski basowy dzwiek, ktorego najbardziej nie cierpie we wszelkich pompach, czy filtrach- nawet Atmany takich chec nie robily. Dam jej jeszcze szanse, ale juz nie wiem co zrobic zeby to dranstwo wygluszyc. Co do, skadinnad, delikatnego brzeczenia wirnika, to moze i racja, ze sie wyrobi- zobaczymy! Jak nie to chyba chlopakom z Tunze wypruje flaczki, a przynajmniej wyniose pompeczke do piwnicy (dobrze, ze to najmniejsza, to mnie nie tak strasznie szarpnela za kieszen):)


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwie Nano Stream 6055 i jest cisza jak makiem zasiał , mocowania bez problem!Chodzą na 'multikontrolerze'


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi a byles moze w nowo otwartym Poison door ? od ciebie to chyba tylko 100 km?


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem byem i znów się wybieram ! Nowy sklep jest fantastyczny!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszy w europie pow. sklepu 3500 m2 i w sumie ponad 1000 akwarii !!!!!!!


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...poisson d'or to wielki sklep i mila obsluga,rozmawialem telefonicznie...tylko nie moglem sie powstrzymac od smiechu,ten belgijski francuski jest dziwaczny...strasznie zaciagaja i robia wrazenie ludzi co dopiero wstali z lozka po ciezkiej imprezie...ale maja tania skale,bede tam prawdopodobnie zamawial.Co do przerobek tunze to nie widze niczego w nich co chialbym przerabiac,to genialne pompy i jezeli bucza to maja wade i nalezy wymienic...mozna do pompy dolozyc list z pozdrowieniami i prosba,by pompe,ktora wysla,sprawdzili w wodzie...zrobia to na pewno...i pewnie jeszcze wysla zyczenia z kalendarzykiem na ktorym jesli nie bedzie rybek to beda gole baby...hehe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Iceberg nasz francuski jest nieco inny niż u Was , ale czy słyszałeś francuski w kanadzie :) , boki zrywać .Ale i we francji w róznych regionach różnie mówią:D


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ... doszedl do mnie nowy uchwyt, faktycznie troche poprawili - pogrubili te smieszne zatrzaski dodatkowym plastikiem. co to da to nie wiem, jutro dopiero bede wkladal w baniak to sie okaze co sa warte. dodatkowo jesli wierzyc tunze to zmienili sklad plastiku z ktorego wykonana jest klamra. coz .. wyjdzie w praniu. fotka nizej, soryr za slaba jakosc, nie umialem tego nijak ostro zlapac, mawet makro nie wyrabia w moim szrocie fotograficznym

FOTKA


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieklem i po okresie "dawania szansy" tej pompeczce, rozpaczliwych probach wyciszania np przez zastosowanie podlkladow z grubego weza silikonoweg itd. postanowilem kopnac ja w zadek. Nie chciala sie poprwaic i wyciszyc- pewnie rzeczywiscie jakis felerny egzemplarz.


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Fajny temat szkoda że zamilkł.

W sieci można znaleźć np coś takiego (apropo rasowania)

Ja osobiście wolałbym zastąpić osłonę z możliwością regulacji (np. 6045)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.