Skocz do zawartości
darpo

refugium - prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym zbudowac refugium w komoze sumpa i nie zabardzo wiem jak sie za to zabrac (chcialbym zrezygnowac z wszelkiego rodzaju baktobali gombek itd bo mam tylko przez to same problemy)

http://www.nano-reef.pl/datas/users/1319-p1100528.jpg

komora ma wymiary dł.45szer.39 wys 26

Prosze o pomoc czy sie na nadaje czy dac sobie spokoj bo niemam miejsca zeby stawiac jeszcze osobny zbiornik na rufugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz do pirwszej komory, w drugiej filtr glonowy i gotowe :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie chcialem zrobic,a mam jeszcze jedno pytanie jakie podloze dac i jakie oswietlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gdy wyrzucisz te kulki itp. z sumpa, to sytuacja tak sie poprawi, ze nie bedziesz musial zakladac innych filtrow, oswietlenia itd?

Taniej i prosciej bedzie :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z sumpa wyrzucilem juz wszystko zostaly mi tylko baktobale i gombka w kominie ale tego tez chce sie pozbyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chcialbys tam miec klasyczne refugium (czyli miejsce gdzie rozne drogne organizmy moga sie swobodnie namnazac i potem np sluzyc za pokarm w glownym), czy raczej duzo czesciej spotykany zbiornik glonowy (ew. z DSB/cudownym blotkiem na dnie), zasiedlony glonami absorbujacy azotany z wody?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym miec przedewszystkim funkcjonalne i stosunkowo niedrogie jezeli jest to wogle mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przepis to 10-12cm podłoża (osobiście używam Kenta) na to kilka kawałków skały (najlepiej świeżej i jak najbardziej porowatej) + spagetti. Nad wszystkim 70W HQI. Done :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darpo

Mozesz opisac swoje akwarium; jakie duze, jaki odpieniacz, co z zywa skala, jakie ryby, korale, ile NO3 i PO4 i czym mierzone? Czesc z tych wiadomosci moglbys na stale umiescic w sygnaturce, zeby wiadomo bylo o jakich wielkosciach mowimy.:)

Patrzac na zdjecie sumpa mam wrazenie, ze ten odpieniacz jest za slaby. Gdyby go zmienic i wyrzucic te materialy o ktorych pisales to przy dobrej skale nie bedziesz musial budowac i pielegnowac innych filtrow. Na wszelki wypadek, moglbys jedynie zostawic w sumpie dla refugium lub DSB miejsce.

Najpierw wywalilbym smieci, a pozniej odczekal i mierzyl parametry.

Pozdrawiam

Ps Pomysl Harari´ego nie jest zly:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.