Skocz do zawartości
wildschek

Wzmocnienia poprzeczne , komin ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w koncu przymiarke robie do klejenia nowego wiekszego zbiornika (dlg.170-180 x szerok 70-80 x wys 65 )[cm] szyba 12mm przednia i boczne Opti(pewnie to potrwa jeszcze zanim dojrzeje do konca ) ale musze juz troche praktycznych uwag sie nasluchac .. mam w zwiazku z tym pytania

1. Kwestia wzmocnien poprzecznych firma, ktora mi bedzie robic baniak twierdzi ze bezapelacyjnie przy takim litrazu sa wymagane 2 listwy poprzeczne. Jak to jest z tymi wzmocnieniami czy faktycznie musza byc 2 listwy ? Teraz mam lekko ponad 300L i mam jedne wzmocnienie poprzeczne - centralnie umieszczone i jest z tym wielki klopot przy pracach .

2. Jak praktyczniej jest umiescic komin i o jakiej dlg. krawedzie 20 cm 25 cm ?

a )narozny

:) srodku bocznej szyby ,

c) tylna sciana (ale raczej odpada przy 80 cm szer)

3. Jaki lepiej zastosowac wymiar baniaka 170 czy 180 cm

dlug i jaka szerokosc 70 czy 80 cm - cena jest taka

sama - chce go oswietlac samymi T5 a najdluzsze T5

to chyba 145 cm i nie wiem co z bokami . W sumie w

domu mam super centralne miejsce jest wneka 270 x 80

cmm i nie wiem jak bedzie lepiej.

z gory dzieki


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Koniecznie zmien firme co che Tobie wkleic dwa wzmocnienia poprzeczne!!! Moje akawarium ma wymiary 170x73x65 sklejone z szyby #12 mm wzmocnienia tylko na dlugosci bez wzmocnien poprzecznych. Szyba wygieta na srodku akwarium 1mm.

2. komin moim zdaniem prostokątny w narozniku akwarium. Wymiary dopasuj do otworow oraz wydajnosci pompy. W moim akwa popma 6500 l/h po stracie wynikajacej z wysokosci ma okolo 4000 l/h dlugosc grzebienia 35 cm.

3. Skoro cena nie zmienia sie to zrob akwa 180x80 :) Głębia to jest to czego czesto brakuje w wielu akwariach. Co do doswietlenia bokow to niekoniecznie przy samej szybie musza byc koralowce a niekiedy kupujac jakiegos korala zastanawiam sie czy znajde dla niego wlasnie jakies zacienione miejsce. Wszytko oczywiscie zalezy jaką planujesz obsade.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zeby nie bylo tego wygiecia na srodku dobrze dac listwy popreczne sa potrzebne przy tym szkle 12mm Jesli przeszkadza ci listwa to z 15mm bez poprzecznych .80Wt5 spokojnie doswietla zbiornik 180cm dl


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiwi to wygiecie to tylko 1 mm i niekoniecznie wynika z cisnienia wody. Nie sprawdzilem mojego baniaka przed nalaniem, ale sprawdzalem inne o dlugosci 160 cm i niestety szyba sama w sobie potrafi byc wygieta o tą wartość. Z doswiadczenia (wykonywana praca) wiem ze takie akwaria nie wymagają wzmocnienia poprzecznego.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie wiem, jak wzmocnienie poprzeczne moze przeszkadzac w zbiorniku 180 cm dlugim? Mimo tego wzmocnienia, z uwagi na wysokosc, robilbym z szyby 15mm i koniecznie z wzmocnieniami wzdluznymi.

Tak prawde mowiac - po co tak odchudzac konstrukcje? Nie lepiej spokojnie spac?

Taka wneka narzuca chyba wymiar 180 x 75 x 65 ? Za akwarium tez przyda sie kilka cm szpara, a frontowa szyba nie bedzie wystawala poza wneke.

Moze wkleic komin na srodku z tylu? To by przynajmniej tylna szybe troche wzmocnilo :)

Fajny zbiornik sie szykuje :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

tak przespalem sie z problemem i faktycznie chyba nie zabardzo bedzie to wzmocnienie przeszkadzac... W tej 300-ce co mam teraz , bylo bez sensu je wstawiac , jest krotka 130 cn i niska 50 i ono jedynie teraz przeszkadza ..poza tym wzmocnienie to jest szerokie bo ma 12 cm wiec bez sensu.. ale w dlugim zbiorniku pewnie nie bedzie przeszkadzac no i rzeczywiscie spokojny sen bo jednak to troche wody i "parcie na szklo" dosc mocne.. a wykonanie zbiornika ze szkla 15 mm nie wchodzi w gre jest katastrofalna roznica cen !!! masakra

#stani ma racje juz tez myslalem nad tym zmniejszeniem do 75 cm glebokosci bo faktycznie to jest ta wneka na 85 cm gleboka ale wtedy jest na rowno z opaskami luku wchodzacego do duzego pokoju i ta opaske szkoda by ja przykrywac na wysokosci 65 cm . I gdybym zbiornik tak ok z 5 cm od sciany tylnej oddalil to przy 80 cm glebokosci zbiornika moglby troche zachodzic na te opaske, wiec tez mocno sie zastanawialem na zmniejszeniem go o 5 cm glebokosci .

co do komina i dlugosci przelewu poczatkowo chodzilo mi po glowie zeby centralnie na szybie bocznej tym sposobem zrobiloby sie miejsce na schowanie i umiejscowienie zgrabne pompy cyrkulacyjnej ale znowu z drugiej strony narozny komin tez mozna dobrze skala zamaskowac i na nim podwiesic cyrkulacje .

#stani tak ale przy 80 cm lub 75 cm glebokosci moze byc klopot z czyszczeniem komina nawet jak sie to robi od czasu do czasu ... ja wole miec go na 'oku" bo juz nie raz musialem w nim gmerac za slimakiem , krabem czy blaznem ...

co do swiattla , chce miec na T5 mysle ze mozna dosc fajnie mieszac barwy ze soba uzyskujac ciekawe efekty dzisiaj T5 sa naprawde dobre ja mam w 300 tce ponad 400W w samych T5 i widze ze twarde czuja sie bardzo dobrze i super sobie radza bez HQI , choc brak tych refleksow ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.