Skocz do zawartości
Rebciu

Zacięcie się pompy dozującej Grotecha

Rekomendowane odpowiedzi

Prąd mamy taki sam jak w zchodniej Europie :)

Stani, tylko ta złośliwość rzeczy martwych może się okazać bardzo tragiczna w skutkach:((

Nie było żadnej dyskusji u was na temat tych zacięć Grotecha?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemce porazkami sie nie chwala.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pradu to mialem na mysli wahania jego parametrow, a nie same parametry :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prąd tu napewno nie ma nic do rzeczy. Pompka jest sterowana mikrokontrolerem - jak pralka czy zmywarka. Mikrokontrolerem steruje program (napisany przez człowieka). W przypadku sytuacji anormalnej (np zwarcie albo chwilowe rozłączenie linii komunikacyjnej z drugą pompką) następuje zawieszenie się programu. Mikrokontrolery są wyposażone w specjalne metody przeciwdziałania takim sytuacjom - nie wnikając w szczegóły - jeśli następuje zawieszenie urządzenia to wykonywana jest JAKAŚ procedura awaryjna. Z tego co piszecie, to Panowie z Grotecha poprostu o tym zapomnieli - źle oprogramowali sytuacje awaryjne (lub nie zrobili tego wcale).

Zwróćcie uwagę, że jak zawiesi się pralka to nigdy nie wyleje wody tylko zawsze się wyłączy - na tym własnie to polega. Wydaje mi się iż maile do Grotecha były by całkiem wskazane. Poprawią oprogramowanie mikrokontrolera i potomni nie będą już mieli takich problemów.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zacinaly sie wszystkie kanaly .-/


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kanał 7.

Zostanie wystosowana "nota interwencyjna" :) do Grotecha zobaczymy czym poskutkuje.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Grotech sie przyzna :)do tego problemu. Jeśli jednak u innych bedzie sie zacinał kanał 7 to wiadomo ,że problem lezy po stronie sterowania. U mnie narazie nie zaobserwowałem zadnych problemów , mam nadzieje że się nie pojawią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez kanał 7 w EP IV, ale tak jak pisałem w moim przypadku , zawinniła tylko wtyczka łącząca, która wysunęła sie z gniazda.Sam Tec III NG i EP IV są sprawne.

Wolałbym, żeby to były takie wtyczki ze śrubeczkami do przykręcenia:)

Ciekawe czy dałoby sie takie zamontować?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muniek

Tak, Mg mialem tak przedawkowane ze do dzisiejszego dnia z tym walcze.

Wczoraj dogadalem sie ze sprzedawca ze EP IV to bardzo problemowy i niebezpieczny sprzet ktory moze wiele szkody zrobic.

Dlugo sie nie zastanawialem, oddalem EP IV do sklepu i zamienilem z doplata na TEC III NG.

Teraz bede spal spokojnie majac 2 x TEC III NG.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.