Skocz do zawartości
Hipnoted by sea

Nowy Baniak i Prośba o kilka porad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy pasjonaci :) Właśnie jestem w trakcje przejscia na nowy zbiorniczek z 90 na okolo 300 L moze troche ponad. Tak a wiec moje największy problem jest w tym ze te akwarium jest dosyć wąskie i wysokie jak sie pytalem w sklepach akwarystycznych to przedstawiali mi wizje jedne z najgorszych ze najlepjej by je sprzedac bo sobie ze skala nie poradze jezeli chodzi o układanie jej, mowili ze trzeba by ja polaczyc bo będzie spadac moze inaczej podam wam przyblizone wymiary akwa i ciekaw jestem co byscie mi doradzili. A wiec jezeli chodzi o głębokość to w największym punkcie ma ona 40 cm jeżeli chodzi przy sciankach bocznych to jakies 38 cm , jeżeli chodzi o wysokość 76-78 cm a jeżeli chodzi o szerokość to z jakieś 115 cm. Proszę o jakieś propozycje ułożenia skały oraz jeżeli potrzeba to jak najlepiej ją połączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogieło cię z tymi postami już 4 naliczyłem, zaśmiecasz forum


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń ładnie niepotrzebne posty i podaj jakoś wymiary po ludzku: np dno prostokat o wymiarachx x x x wysokość słupa wody x. Bo takie coś na pewno zniechęca do odpowiedzi.

Co do wymiarów to przeczytaj przyklejone posty w dziale dla nowicjuszy.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro w sklepach mówią że będzie źle to spodziewasz się że tutaj ktoś powie że będzie dobrze ?? zmartwię cie, im szersze akwa tym lepsze, i wysokość około 50-60cm jest optymalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipnoted - szklo to niewielki wydatek, jesli zrobisz w tym, ktore opisujesz, szybko zniechecisz sie do akwarystyki morskiej, nia majac frajdy niestety, a przeciez o to tu glownie chodzi. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipnoted by sea, pozwoliłem sobię usunąć trzy takie same wątki z pięciu założonch przez Ciebie. W tych trzech nikt Ci nie odpowiedział. Nie widzę powodu aby robić śmietnik na forum i sugeruję zakładać pojencze tematy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marti701 :

pogieło cię z tymi postami już 4 naliczyłem, zaśmiecasz forum

A "normalniej" się nie da? Przy takich wymiarach zniechęci się kolega do morszczyzny, a przy takich odpowiedziach - do forum...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego czy narmalniej się nie da to zobacz na kolejne nowe watki założone przez kolegę i teraz jeszcze raz się zastanów czy kolega jest normalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MiQ :

co do tego czy narmalniej się nie da to zobacz na kolejne nowe watki założone przez kolegę i teraz jeszcze raz się zastanów czy kolega jest normalny :)

Może i nie miałem racji:D:D:D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie zniechac Kolegi - widocznie musialo mu sie cos z kompem stac podczas wysylania wiadomosci, mi tez sie kiedys tak zdazylo, ze wyslalem raz a bylo 9 watkow. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nad akwarium zawiesisz 2 x 250 W i pod zarnikami ustawisz dwie kolumny, nanizanych na rurki pcv plyt zywej skaly. Korale ustawisz na tych kolumnach i jakos to bedzie...

Ladniej by bylo, gdybys akwarium polozyl na tylnej szybie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.