Skocz do zawartości
dlochowski

Dojrzewanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

mam takie pytanie: czy w trakcie procesu dojrzewania akwarium pompa obiegowa i filtr maja dzialac caly czas,

czy tylko na samym poczatku, przez chwile po to aby np:dobrze rozprowadzic wsypana wczesniej sol?

dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr? bo dojrzewanie jest zwiazane z cyklem związków azotu.mieszanie solanki nic Ci nie da jesli to tylko solanka.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może chodziło koledze o filtr gąbkowy który wyłapywałby ten cały syf powstały podczas dojrzewania akwarium lub zeolit pochłaniający wiele głównie szkodliwych substancji z wody

"Oto kolejność z jaką są wyłapywane poszczególne jony:

Cs>Rb>K>NH4>>Ba>Sr>Ca>Fe>Al>Mg

a to łańcuch selektywności dla metali ciężkich

Pb>Cd>Cu>>Co>Cr>Zn>Ni>Hg"

tekst skopiowano z http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=1915&sid=e3f1e183b61d48e6703cf04569b9643e

co prawda z zeolitem trzeba trochę uważać ("wyciąga" wapń z wody) ale przy starcie zbiornika może się przydać takie jest moje zdanie jeżeli się myle to piszcie bo sam mam zamiar zastosować oba rodzaje filtracji podczas dojrzewania zbiornika


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solniczka to nie oczko wodne :) Nie zrozum mnie źle ale jest strasznie dużo postów na forum o dojrzewaniu zbiornika morskiego, które warto przeczytać. Oczywiście filtracja mechaniczna jak najbardziej ale te zeolity...:wink


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tytan69 nie kombinuj z zadnym zeolitem,tym bardziej z takim do akwarium slodkowodnego czy tez oczka wodnego.Bez tego i tak akwarium dojrzeje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli odstawie zeolit ma półkę a gąbkę zostawie w akwa aby jakoś wyklarować ten syf akwa jest już zalane solanką w poniedziałek lub we wtorek wrzucę skałę do zbiorniczka na którym mam zamiar eksperymentować za ok 2-3 tyg. zalewam zbiornik właściwy. Dzięki za rade a i jeszcze jedno jak to jest z węglem aktywnym?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wegiel stosuje raz w miesiacu przez 48H.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko najwyższej jakości odpowiednio przygotowany czyli najlepiej wymoczony 24-48 godz. w wodzie RO. Oczywiście to jeden ze sposobów przygotowania węgla - uważam, że najlepszy :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli węgiel stosować będe raz w miesiącu po 48h moczenia w RO i tyle samo w akwa dzięki za rady i konstruktywną krytykę to mi się w tym forum podoba najbardziej:yes


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do okresu trzymania węgla w obiegu też jest kilka szkół. Znam takich co trzymają węgiel non stop wymieniając go co 3-4 tygodnie (w tym ja:)) ale oczywiście ilu akwarystów tyle teorii - jak ze wszystkim.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oto kolejność z jaką są wyłapywane poszczególne jony:

Cs>Rb>K>NH4>>Ba>Sr>Ca>Fe>Al>Mg

a to łańcuch selektywności dla metali ciężkich

Pb>Cd>Cu>>Co>Cr>Zn>Ni>Hg"

O kurde:drink

I napewno Sr pozniej niz Ba?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Co do okresu trzymania węgla w obiegu też jest kilka szkół. Znam takich co trzymają węgiel non stop wymieniając go co 3-4 tygodnie (w tym ja:)) ale oczywiście ilu akwarystów tyle teorii - jak ze wszystkim.

No własnie Czarku ja tez tak zawsze miałem 3-4tygodnie :)ale powiedzcie mi ile razy mozna uzywac wegla moczonego tylko 48godz.chodzi mi dokładnie o akwarium a nie o RO


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R@F@L :

...ale powiedzcie mi ile razy mozna uzywac wegla moczonego tylko 48godz.chodzi mi dokładnie o akwarium a nie o RO

R@F@L rozjaśnij trochę bo nie wiem o co chodzi. Chcesz go używać kilkukrotnie? tzn. węgiel z obiegu moczysz i potem znowu do akwarium?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.