Skocz do zawartości
Filip

Proszę o pomoc w identyfikacji ślimaka/ 2 str drugi do id

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co to za ślimak, przyszedł z kolegą,ze skałą, rok temu i już ma około 6cm.

Nigdy nie zauważyłem żadnych niepożądanych zachowań, ale chciałbym ustalić czy na pewno jest bezpieczny.

1775-slimak.jpg


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby takich wiecej


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w zbiorniku krewetki karm je dobrze, w innym wypadku możesz mieć sytuację jak u mnie gdzie zostały tylko skorupki :) W nowym zbiorniku populacja zaczyna się odradzać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwny ślimak, też przywlekły mi się z jakieś pół roku temu. Miałam stommatlle czarne i własnie w kolorze cielistym, ale te cieliste NIE MIAŁY TAKIEGO WZORU na muszli jak ten ma. A druga rzecz to zachowanie- przez wiele lat zdarzało mi sie przesuwać stomatelle czy odklejać od szyby. Jak próbowałam odkleić tego , tobył "opad szczeny" został mi w ręce kawałek ciała slimaka - taki gruby półksięzyć . ten slimak (ale tylko ten z takim własnie wzorkiem na muszli) zachowuje się jak jaszczurka.

Myślałam ze to przypadek ,ale przy drugim slimaku było to samo. Dlatego ja mam watpliwości czy to stomatella


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdejmuje ślimaki pukając natarczywie w skrupkę aż się "puści", jak na razie działa bez problemów. Co do tego ślimaka nie zauważyłem ani razu aby interesował się czym kolwiek poza glonami, buszuję praktycznie całą dobę, nie boi się wychodzić i łazi po szybach.

Poluję z aparatem na innego ślimaka którego dostałem ze skałą, na razie bez skutku. Ten jest z muszlą a'la winniczek w kolorze różowym o fakturze porcelany, wychodzi wieczorami. Postaram się go uwiecznić.


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takich całe stado i też zastanawiałem się czy pożyteczne czy nie :D

A szybkie są skubane - zupełnie jak nie-ślimaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też mam jednego - ciemny granat z ciemno niebieską muszlą.

376-pict0002.jpg

376-pict0003.jpg

Jest bardzo szybki i szybko rośnie.U mnie jest aktywny przez 24h.

Pewnego dnia widziałem jak się wspiął na czubek skały wyprostował jak struna i przez ok. 1 min. pulsacyjnie wypuszczał mgiełkę.

Myślę iż to jakiś sposób razmnarzania.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) mam i te cieliste i te czarne, poza glonami nie interesuja sie niczym :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie tak samo wypuszczają ikrę :D Pewnie u Ciebie ten sam gatunek tylko bardziej opalony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @jerry i @Tomasz Kuliński może jakieś spotkanie rozpłodowe ślimaczków :)


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to bardzo zbawne bo slimak przypomina w kształcie owalny przycisk a gdy wypuszcza mgiełkę wygląda jakby przyciskał go niewidzialny palec. Co najlepsze wyglada na to ze one się w ten sposów rozmnażają naprawdę bo już widzę klikanaście młodych. z drugiej strony gdyby ta mgiełka to były by komurki jaowe -to wynikało by ze efektem jest wolno pływająca larwa?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kgb - w zeszłym tygodniu byłem we Wrocku to mogłem je zabrać na wycieczkę :D Ale to by było już chyba stręczycielstwo które jest karane... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zostawie swojego. Może wspomorze turbo


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego w kolorze ciemno złotym - miedzianym


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, upolowałem drugiego ślimaka.

Tak jak poprzednio, nie zaobserwowałem żadnych niepożądanych zachowań, aktywność: wieczór i noc

Na zdjęciu jest ten bardziej zielony, drugi, którego nie udało mi się sfotografować jest prawie purpurowy.

1775-slimak1.jpg

1775-slimak2.jpg


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOOO !!!!!!

bardzo podobne mam sliamki do tych Stomatelli !!!

całe czarne w jasniejsze plamki

od tego czasu gdy one sie pojawily nie mam krewetek, przez nie to ???


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.