Skocz do zawartości
ZiZi

pompa zewnetrzna

Rekomendowane odpowiedzi

1160-pompa.jpg

Na dole baniak sump na gorze.

Dotychczas pompa obiegowa byla (czerwona) w baniaku i dzialao dobrze. Chce pompe wystawic poza baniak (czarna).

Zakladam, ze pompa zostanie zalana przed pierwszym uruchomieniem.

W zwiazku z tym pytanie:

-czy wystartuje po zaniku pradu ? W/g mnie wody w samej pompie i wezach wystarczy aby przeciagnac powietrze z kolanka nad zbiornikiem glownym i zasac z niego wode. Ew moge pompe postawic jeszcze o 60 cm nizej (pod akwarium glownym) bedzie wtedy wiecej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie piszesz jaki model pompy, rozmawialem ostatnio jednym z klubowiczów i wykonał podobne rozwiazanie i na początku był problem dostało się powietrze ale po paru sekundach było ok, on używa 4745 delteca.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ab3000,eh 1250, eh 1260

1250 pieknie pracowal w filtrze kubelkowym na podobnej zasadzie, ale mial z 5 litrow dodatkowej wody w kuble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zastosowałem u siebie takie rozwiązanie podłączenia pompy. Jak wspomniał już Roman, mieli tam wodę deltec 4745 którego niestety nie mogłem zalać wodą.

Więc przed posklejaniem całej hydrauliki do kupy, zalałem maksymalnie pompę wraz z częścią rur żeby było co zasysać. Po włączeniu niestety za wiele się nie działo, i po prostu ją wyłączyłem i fajnie się stało bo zassało wodę z baniaka i ładnie przedmuchało pompę. Po włączeniu przez kilka minut pluła powietrzem aż wińcu się odgazowała i wszystko hula. Jak braknie prądu również się włącza bez większych problemów.

Ale.

Wydaje mi się że pompa jest przez takie rozwiązanie jest słabsza bo musi zrobić dodatkową robotę - zassania wody.

Hydraulika musi być dobrze posklejana bo zajdzie powietrzem i nie działa to tak jak powinno.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, no to zabieram sie do testow

ja zaleje pompe druga pompa, dopiero wlacze zewnetrzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.