Skocz do zawartości
krzysio

Migracja z tangi

Rekomendowane odpowiedzi

I niestety okazało się że nie mogę oddać obecnego zbiornika i muszę zmniejszyć wymiary rafy.

Wyszła mi naprawdę mała konfiguracja:

zbiornik 30x30x30

oświetlenie: 11W Oceanic Natural Daylight, 11W Oceanic Blue

pompa cyrkulacyjna 150 do 300 l/h (Eheim 1000 lub coś w tym stylu).

2kg żywej skały

trochę żywego piachu

Ewentualny odpieniacz jeśli okaże się konieczny będę musiał zrobić sam. Tak małego to raczej nie dostanę.

oczywiście grzałka, chłodzenie itp.

Czy da się w tym utrzymać jedną lub dwie krewetki i fungie lub xenie? Do tego dodałbym jakiś glon lub dwa i myślę że za ciasno nie będzie.

Do tego wodę mogę brać z sklepu lub od dobrego człowieka, który ma za dużo wody z RO ;-).

Wiem że utrzymanie tego będzie trudne ale jak ma być test umiejętności to po co sobie ułatwiać ;-).

Niestety nic większego nie upchnę.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie

Krzys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małym przemeblowaniu wydaje się że uda się wcisnąć jednak 60x40(lub 50)x50 czyli jakieś 120l - 150l. Który z odpieniaczy byłby do tego najlepszy?

Deltec MCE600

ReadSea Prizim 400l

AM Biostar Flotor

Zależy mi na dobrym odpienianiu i cichej pracy. Z tunze Nano ReefPack na razie rezygnuje bo musiałby wisieć wewnątrz. Najbardziej podobają mi się z tego dwa pierwsze tylko czy nie za mocne będą.

Do cyrkulacji dałbym 2xMarea 2400 lub 2xtunze 6025.

Co wy na to?

Pozdrawiam

Krzys

PS. Z tym że do tych odpieniaczy muszę chyba zrobić niby komin albo podłączyć do skimbox'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.