Skocz do zawartości
Petkoko

Zalane 54l petkoko, Walia

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam Wszystkich na wstepie.

Jeszcze bez zdjec tanka, postaram sie wlozyc soon.

Sprzet ktory uzylem to skimmer v2 nano skimmer, pompa rio800, stara pompka po filtrze wew., oswietlenie t8 2 x24w marine blue, 12 kg fiji live rock.

Woda RO zasolona tydzien przed wlozeniem skaly, obecnie 3 dni jak dojrzewa skala...

Jakies rady, bylbym wdzieczny, moze ktos z Cardiff lub Walii??

Od wczoraj na sale zaczyna borastac jakies biale cholerstawo, co to moze byc?? Wyglada troche jak plesn.

Dzieki...


600l, v2 400 skimmer,1x150w MH15K, 2x38w t8, 2x24w t5 marine blue, 2 pompy cyrkulacyjne, 19kg LR, live sand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzel zdjecie. Wy tam, zdaje sie, robicie zdjecia lewa reka? :)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie juz jutro...

Co do lewej reki...hmmm jest kilka rzeczy na opak, krany , gniazdka, ruch lewostronny...

Chemia jakas taka niepoukladana

po 3 dniach jest

ph 7,8

ammonia 0,5

nitrite 1,0

nitrate 20,0 wzroslo znacznie bo przy wlozeniu skaly bylo 5,0

Zaczyna oodychac...

Zauwazylem dzisiaj kilka rurowek, i cos wygladajace na morskiego pajaczka, takie przyczajone...


600l, v2 400 skimmer,1x150w MH15K, 2x38w t8, 2x24w t5 marine blue, 2 pompy cyrkulacyjne, 19kg LR, live sand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazaj zeby to nie byla modliszka. Zrob fotki jak ci sie uda


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bez zmian, odpieniacz zaczyna produkowac herbatke. 4 dzien od wlozenia skaly... Pozdrowienia


600l, v2 400 skimmer,1x150w MH15K, 2x38w t8, 2x24w t5 marine blue, 2 pompy cyrkulacyjne, 19kg LR, live sand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , witam kolege z Cardiff - wlasnie ja tez powracam do slonej wody :D), w koncu, dzisiaj przytargalem baniaczek i troche sprzetu, wiec mam nadzieje juz niedlugo solic wode. Co prawda baniaczek sporo mniejszy jak ostatni w Polsce ale zawsze cos. pozdrowienia Tomek


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitac Walijczykow :D,jakby ktos byl w Londynie ,mam namiary na super sklep w centrum,na przyklad tunze nano 6025 -35 funtow,nano 6045 -50 funtow-nowe oczywiscie,duzy wybor korali z wlasnej chodowli,i ryb,skala fiji purple 10 funtow kg,odezwac sie na priv,pozdrawiam :wink


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolek, a ten sklep nie jest przypadkiem kolo polskiego konsulatu, nie powiem bardzo mi sie podoba. Duzo korali, sprzetu zreszta tez...

Tomik, milo ze ktos w koncu z Cardiff, smutno bylo jakos tak samemu, moj baniak tez nie za duzy ale to wina angielskich stropow, mieszkam na drugim pietrze i juz przy 200l jak ktos lekko skoczy to fale niezle sie robia... :D Pozdrowienia dla wyspiarzy...


600l, v2 400 skimmer,1x150w MH15K, 2x38w t8, 2x24w t5 marine blue, 2 pompy cyrkulacyjne, 19kg LR, live sand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Petkoko,ten sklep jest na Great Portland Street zaraz kolo Oxford Circus, Aquatic Design Centre,mam tam kumpla ,i zawsze mam dobre ceny,jakby ktos byl w Londynie,to moge z nim tam skoczyc,pozdrawiam i powodzenia w tym super hobby! A propo Twojego zbiornika ,jak patrze na konfiguracje ,to nie masz przypadkiem Juwel Lido?,a pytam ,bo wlasnie dzisiaj sobie takiego kupilem,i jest calkiem przyzwoity:)


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie ten sklep, jak bede do londka sie wybieral to dam znac na pewno. wg. feshkeeping magazine najlepszy morski jest na Bethnal Green, u nas w Cardiff troche mniejszy wybor. Tank mam home made, jak zmienie mieszkanie to na pewno cos wiekszego... pozdrowienia


600l, v2 400 skimmer,1x150w MH15K, 2x38w t8, 2x24w t5 marine blue, 2 pompy cyrkulacyjne, 19kg LR, live sand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zupełnie takie podejście jak JaCool z Łodzi :(


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj moja strzykwa odwaliła to samo co u arturro.

tzn. "poród" cały czas trwa, nie wiem czy wyjąć to wszystko i wywalić czy czekać:szok


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto edytuje moje posty juz drugi co jest zmieniony


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,cos z tym forum nie tak,bo ja nie mam strzykwy i nie ja pisalem post wyzej.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo ja mam cos sie chyba jest nie teges trzeba to zglosic tylko komu


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tam nie widze zednej roznicy w sklepach tu bo nawet jesli jest malutki i pusto w nim to zamawiasz co chcesz i za dwa dni juz dzwonia ze mozesz odebrac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.