Skocz do zawartości
Jarrela

Cyrkulacja - prośba o radę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

to już moje drugie podejście do założenia i prowadzenia kawałka oceanu w domu - mam nadzieję, że ostatnie i udane. Proszę o radę, który zestaw do 64 litrów będzie lepszy:

1. hydor-nano koralia oraz koralia 2300

2. hydor-nano koralia oraz tunze 6025.

I teraz tak - docelowo akwarium nie będzie w sposób znaczny powiększane - co prawda jeszcze nie jest zamówione, ale maxymalny litraż to ok 90L (po zwiększeniu szerokości o ok 6cm i podniesieniu w górę 10cm - czy jest sens zwiększać?). Wolałabym kupić cyrkulację raz i na lata - warunek pompki mają być jak najmniejsze i jak najcichsze - akwarium będzie stało w pokoju małego dziecka.

No i jeszcze jedno. Żadnej z tych pompek nie widziałam na żywo - w swojej miejscowości nie miałam okazji - bazuję na danych z internetu. Czy może są jakieś inne lepsze, którymi powinnam się zainteresować?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za radę


w fazie planów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dal dwie koralie 2300. mam w swoim baniaku 60x30x23 koralie 1500 i powiem ci ze slabo dmucha a pozatym ta 1500 nie ma ceramicznej oski dopiero koralie od 2300 maja ceramiczna


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ryzio.Tylko Ty masz 1300 l/h a mi wyszłoby 2 i pół raza więcej. Czy to nie za dużo? Najbardziej pasowałaby mi ta koralia i tuzne. Tunze jako mocniejszą dałabym z tyłu, a koralię jako malutką (chyba że są jakieś mniejsze?) z przodu. Tylko z tego co wyczytałam to tunze mocniej "dmucha". Czy 3400 l/h to nie za dużo do akwarium 64 l max 90 l? Twardych nie planuję. Wiadomo - tunze jest mniejsza, tylko czy rzeczywiście te obejmy tak mocno pękają? Przy wariancie 2 koralie razem mam 3200 l/h, wiem, że koralia ma szerszy strumień więc chyba było by dość 50xpojemność akwaria? No i które są cichsze?


w fazie planów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam w 41 litrach 2200l/h informacje w stopce sa przestarzale. Powiem ci ze gdybym mial tkaa cyrkulacje na zwyklych pompach wasko-strumieniowych to bylby niezly mlyn w akwa ale te koralie tak szeroko dmuchaja ze to wszystko rozchodzi sie i nie ma zbyt duzego pradu wody. Ja osobiscie proponuje koralie2 2 sztuki ewentualenie koralie2 i kroalie 1 o tunze sie nie wypowiadam bo nie mailem doczynienia z nimi. Niech sie jscze wypowiedza inne osoby ktore maja koralie. pozdrawiam


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze cyrkulacja ponad 3000 l/h jest dobra dla obydwu zbiornikow, gdyby w nich trzymac korale twarde. Dla korali miekkich i LPS -ow moze byc za silna, szczegolnie w tym mniejszym.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Chociaż przyznam, że teraz to już zgłupiałam. Ze względów estetycznych z korali nano nie chciałabym rezygnować - podobno jest najmniejsza - chodzi mi o wymiary. O drugiej jeszcze pomyślę, popytam się itd. Z zakupem jeszcze się wstrzymam.


w fazie planów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.