Skocz do zawartości
Andrzej58

szukam instrukcji JBL

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebna mi instrukcja do testu JBL na Mg może ktoś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewno że pomoge

Uzupełniacz miarke do 5ml i wkraplasz 5 kropli odczynnika nr1 mieszasz i odczekujesz 1min

Następnie wkraplasz odczynnik nr.2 mieszająć i liczac krople aż odczynnik z czerwonego przejdzie na zieleń i mnozysz to razy 100.

Od tego odejmujesz wartosc Ca i masz wartośc Mg:)

prościej jeżeli wyszło ci 12 kropli Mg to jest to 1200 a Ca masz 460 to odejmujesz

1200-460=740Mg

proste:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej, radzę Ci skontroluj wynik JBL innym testem, ja dość długo używałam JBL i bardzo się zdziwiłam jak porównałam wyniki salifertem. u mnie osobiście Mg był zawyżany, kh i Ca zaniżane.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Monik pomysle o innym.. a jaki radzisz? :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej, ja bazuję na opini ludzi z forum, nabyłam testy saliferta i zobaczyłam jak odmienne sa wyniki. w zasadzie dobrzeby było porównać jeszcze trzecim rodzajem ale ... :wink.

testy robiłam tak dla czystosci sumienia, bo obserwując zwierzaki które są w świetnej kondycji, wyniki testów były ciut zastanawiające, po nabyciu saliferta i zmierzeniu okazało się, że parametry prawie książkowe :yes, i tu winik testó, odpowiada moimi obserwacjami akwarium.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.