Skocz do zawartości
kkriss

Akwaria "kwadratowe"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Gdzie w sieci mozna poogladac akwaria o podstawie kwadratu? Chodzi mi po glowie akwarium o wymiarach 100x80x45. Moze ktos z forumowiczow ma takie akwarium i podzieli sie uwagami na temat kwadratu.

Pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na reefcentral widzialem troche zbiornikow o podstawie zblizonej do kwadratu i wlasnie niewysokich. musisz dobrze poszukac.pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do takiego akwarium (100x80x45) wystarczy oswietlenie 1x150HQI + 2x24W T5 ?


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie swiatlo bedzie za slabe.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz nic wnoszacego do dyskusji to po co zabierasz glos?


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa lampy z ktorych swiatlo wychodzi rozproszone b.szerokim strumieniem (Infinity ?), ale i ta musialaby miec 250 W.

Moze gdybys akwarium oblozyl po obwodzie T5-tkami, i nad srodkiem zawiesil 150 W to twarde w srodku i miekkie po bokach by wytrzymaly, ale bez super szybkich przyrostow. Jednak to akwarium "troche" litrow bedzie mialo.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem co robic. Mialem 560 sprzedalem i teraz chce mniejsze ale z tego co widze to wychodzi coraz wieksze. Nsjpierw mialo byc max 250l a teraz juz jest 360. skala ma byc ulozona tylko na srodku tylnej sciany, taka wyspeka. Akwarium jest dosyc niskie. Napewno to swiatlo nie "opyka" ?

Pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaką masz koncepcje na akwa, jeśli chcesz mieć jasny środek, tą wysepkę z koralami, a boki niknące w mroku to wylicz mniej więcej ile chcesz mieć objętości "użytkowej" dla korali i użyj oświetlenia 1W na litr dla tej objętości.

Przy 45cm mogą być t5, ale myślę że przy koncepcji z niedoświetlonymi bokami połączenie HQI i t5 będzie najlepsze.


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kkriss

Jezeli bedziesz mial skale ulozona pod lampa, lub lampe powieszona nad skala a nie na srodku :), to przy tej wysokosci akwa, to oswietlenie jak najbardziej wystarczy. Toni wodnej i szyb nie musisz oswietlac.

Przewaznie takie akwaria mozna ogladac przynajmniej z trzech stron, i czesto komin robi sie na srodku i obklada skala. Ryby moga wtedy plywac dookola "wysepki"...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc ulozenie "slupa" jest dobre dla pokolcow... mnie zastanawia tylko cyrkulacja w takim zbiorniku. wogole mozliwosci przestrzenne ulozenia skaly zdaja sie byc wieksze niz w dlugich akwariach, ale to kwestia osobitego gustu.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim zbiorniku zaczynałem od 150W HQI+2x24W T5 ale szybko stwierdziłem, że to za mało i dodałem jeszcze 2x24W. Na poniższym zdjątku mam już oświetlenie 150W HQI + 4x24W i miałem dołożyć jeszcze 2x24W ale przyszło wyrównanie za prąd i.... sami wiecie - piękniejsza połowa :)

Ale korale przyrosty mają więc chyba nie jest źle

1813-pb150505.jpg

ale przy podstawie 100x80 mogło by być za mało.

Z "kwadratami" problem polega na sensownym upakowaniu skały, tak aby jakoś to wyglądało i aby była jej konkretna ilość. Ja w baniaku zmieściłem ok. 30kg (nie chciałem skały windować w górę) reszta, czyli 10kg, wylądowała w sumpie. W moim przypadku łacha niestety nie wchodziła w grę, a skała jest wyższa niż chciałem na początku. Ale trochę kombinacji i można uzyskać jakiś kompromis.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przewaznie takie akwaria mozna ogladac przynajmniej z trzech stron, i czesto komin robi sie na srodku i obklada skala. Ryby moga wtedy plywac dookola "wysepki".

I wlasnie tak ma byc u mnie. Akwarium ogladane z 3 stron, komin na zewnatrz na srodku tylnej scianki.

Hubert Ty masz akwarium wysokie na 60cm wiec 15 cm wyzsze od mojego. Nawet jesli zrobie na 50cm to i tak sporo nizsze od Twojego

Hmm wiec moze jednak wystarczy

Pozdrawiam

Krzysztof


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkris, tak jak koledzy pisali, wszystko zależy od ilości i ułożenia skały. Moja lampa HQI ładnie oświetla kwadrat ok. 75x75 (na krótszym boku światło "wyłazi" mi poza zbiornik) przy wysokości zawieszenia ok. 30cm nad lustrem wody.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof- a moze zastanow sie nad lumenarciem?

Sa dwa modele mini i large ten large ma wymiary 49,5cm/49,5cm podobno super rozpraszaja swiatlo, zreszta kilka osob na forum je ma, moze zabiora glos.

Mysle, ze taki odblysnik + 2 x 39W T5 i byloby super.

Nie jestem pewny, czy jest mozliwe do tego duzego wsadzic zarnik 150W, moze ktos bedzie wiedzial.

Jesli chodzi o cene- w Polsce troszke przeraza, ale szukalem dla siebie i znalazlem za 114$ w USA do tego zarniki reeflux po 50$- nowe, w sklepie.

Na zeovit.com widzialem bardzo ladny kwadratowy zbiorniczek, ale jak masz wizje to super, jak bys chcial obejrzec to daj znac, poszukam.

P.S Hubert gratulacje, ladne akwarium:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze chcialbym zobaczyc. Im wiecej ogladne tym ladniejsze bede mial :)


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie ładują mi się zdjęcia z tego link'u, mam tylko czerwone krzyżyki. Czyżby coś z moją przeglądarką?


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko dziala.

Moze dlatego, ze nie jestes zalogowany?

Sprobuj sie zalogowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśniki Lumenarc to bardzo fajne lusterka tylko trzeba sobię zdawać sprawę, że trzeba zrobić koronę lub coś podobnego aby je zamaskować. Montowanie żarnika 150W raczej będzie ciężkie - to jest sam odbłyśnik z cienkiej blachy i nie za bardzo jest gdzie umocować solidnie uchwyty na żarnik 150W.

Ja bym tam założył tylko Lumenarca + Reeflux 400W tylko wysokość akwarium bym zwiększył do 60 cm :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:con logowanie nie pomogło


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze w zamiarze to ma byc tanie akwarium w utrzymaniu, a oswietlenie 400W do takich nie nalezy, stad tez ta wysokosc


akwarium 150x80x60, schuran 150 , 2x160 BP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarku, a czy w modelu mini da sie zamontowac zarnik 150W?

Hubert- ja mam opere i dziala, nie wiem o co moze chodzic:(?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie będzie bardzo ciężko aby nie powyginać samego odbłyśnika. Te klamry muszą się bardzo sztywno trzymać. Ten mini wcale nie jest aż taki mini :) - 39,5x39,5 cm :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.