Skocz do zawartości
pawel_jaw

PROPOZYCJA

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukując różne fora internetowe, wpadłem na pomysł (chociaż ciężko powiedzieć wpadłem-raczej podchwyciłem ), abyśmy zrobili sobie na nasz prywatny użytek i nie tylko, coś takiego, jak to jest robione na innych światowych forach internetowych-WPROWADŹMY JEDNOLITE NAZEWNICTWO RYB!!O ile z koralowcami sprawa jest dość klarowna to rybki...hmmm no comments. Wiadomo jak to u nas jest- jedna ryba ma 10 nazw ( ot choćby chelmon rostratus ).Taki proceder znacznie ułatwiłby nam życie i może zaproponowane przez nas nazwy by się przyjęły "w środowisku". Nikt się za to nie bierze, to dlaczego nie my?? Chociaż....kto to ma zrobić, jak nie my- najprężniejsza słonowodna "społeczność" w tym kraju.Mój post w znacznej mierze jest zainspirowany terminologią używaną na forum.Starzy baroni:) używają łaciny, a co to "my gorsi jak jaki don Żułan??"(w tym miejscu pozdrawiam tych, co wiedzą o co chodzi:) I na koniec- "niechaj to narodowie wżdy potomni znają, iż "nanosi" nie gęsi, język polski mają"...Pozdrawiam wszystkich, zarówno tych pro, jak i tych anty


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście chodzi mi o nazwy polskie:)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/o kurcze, rzeczywiście nie za ciekawie.....ale MArk, żeby nie było-nie ściągnąłem tego pomysłu od Ciebie, o Twoim poście nawet nie wiedziałem(spójrz choćby na datę mojej rejestracji), więc nie miej mi za złe.

Pozdrawiam


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni cholery...nie dam wątkowi umrzeć..Nie wierzę, żeby starzy bywalcy forum nie czytali tego posta...rozumiem niechęć, ale wytłumaczcie chociaż, dlaczego nie podoba Wam się ten pomysł

Pozdrawiam


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

uwazam ze dobrze znac jest wszystkie nazwy , a nie wytrzeszczyc oczy w sklepie :)

Chelmon Rostratus / Pinzettenfisch ......:) wiadomo oco chodzi .

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel jaw-to prawda ze nazwy zwyczajowe trzeba najpierw wymyslic, ale czy sie przyjma to inna sprawa, to wychodzi niejako w praniu. Nie wiem czy da sie tak `odgornie`. Dobra rada Zbyszka; piszesz nazwe lacinska np. paracanturus hepatus, pisz rowniez spolszczona- pokolec krolewski. Nie znasz polskiej, nie ma takiej, lub jest kilka w obiegu daj po nazwie spolszczonej znak zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.