Skocz do zawartości
lipien

RO\Tds,pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Miesiąc temu kupiłem RO i tds AquaFilter.Zmontowałem,sprzwdziłem i tds pokazywał 0.Teraz zaczołem napełniać akwa i coś podkusiłe mnie,żeby sprawdzić jak z czystością.Wynik 167.No i teraz co się mogło stać?Dodam,że w miedzyczasie co kilka dni przepuszczałem kilkanascie litrów przaz RO i wymieniłem też baterie w mierniku,bo padły.Wydajność to jakieś 50 litrów na dobe..A,i jeszce w zestawie jest. DI.Niepokoi mnie też fakt,że ze ścieku nic nie leci.Nie wiem czy tak było od początku bo przy montowaniu umieściłem go w odpływie i nie obserwowałem.

Pozdrawiam!


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś. Skoro z odpływu nic nie wypływa to znaczy, że uzyskujesz wodę, jak z kranu. Pewnie żywica już jest zużyta. Nie wiem, jak u ciebie wygląda dławik, ale może całkowicie blokuje on wypływ ścieku? Wyjmij go i zobacz, czy nie jest zapchany? Może wystarczy przedmuchać. Jedynie żywica po takim działaniu będzie do wymiany.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dławik w ręku i faktycznie jest niedrożny.Ale jak się to reguluje?

trzeba coś przekręcić?To mój pierwszy RO i na dodatek instrukcja była od innego modelu,więc nie bardzo wiem jak ten dławik ustawić.Zastanawia mnie tylko,jak w takim razie działoło wszystko poprawnie zaraz po zamontowaniu?Nic od tamtej pory nie majstrowałem przy filtrze,jedynie przepuszcałem kilkanaście litrów co jakiś czas na dolewki do słodkiego.No i jeśli miał taką małą wydajność prz zatkanym dławiku to jak to będzie z wydajnością po odblokowaniu(o ile dojde jak to zrobić).


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wygląda twój dławik. Normalnie to wężyk z małą dyszką zmiejszającą średnicę przepływu. Zobacz, czy tam coś nie jest do przycięcia, może coś trzeba przekłuć. Musisz zrobić coś, żeby powstał tam jakiś otworek. Działało wcześniej bo filtr DI czyścił wodę, a teraz żywica jest już zużyta.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się to przedmuchać,ale bez skutku.Dopiero jak puknołem o stół,to się odblokowało.Założyłem,woda leci za ścieku dość mocnym strumoieniem,z filtra po kropelce.Czyli żywica już do niczego?Bo membranie takie coś mam nadzieje nie zaszkodzi?

A tak swoją drogą,to szczęście,że mam ten tds.W innym wypadku za kilka dni cały w skowronkach wsypał bym sól do zalanego wodą z RO akwarium,dołożył skałę a po miesiącu pisał posty w stylu"Dziwne parametry wody,co robić?"Zastanawiam się jak niektórzy się bez tego sprytnego miernika obchodzą.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.