Skocz do zawartości
ksišdz proboszcz

30 litrów - odpieniacz ??

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, to moj pierwszy post na tym forum i mam do was pytanie: czy w akwarium 30 l koniecznie potrzebny jest odpieniacz?? jesli tak to jaki podajcie firme albo nazwe, albo to i to :)

Pozdrawiam Ksiądz :D

prosze pomózcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalony

Prosze Ksiedza, jezeli w takim malutkim zbiorniku nie beda hodowane takie stworzenia Boze jak rybki, to moze obedzie sie bez odpieniacza i innych nowinek technicznych. Obowiazkowe beda systematyczne (np. po kazdej Sumie) spore podmianki wody RO zmieszanej z dobra sola.

Bedzie to troche klopotliwe w czasie koled...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, chciałbym trzymac w nim 2 błazenki okoniowe ( widzialem w pewnym sklepie internetowym takie co mają 3 cm ), i jakąs krewecie do tego, pare koralowców miękkich, ukwiał i 3 - 4 kg skałki zywej. Mam w domu zainstalowany filtr RO, poniewaz mam akwarium słodko-wodne ( malawi ), wiec z podmiankami nie bedzie problemu, i wlasnie zastanawiam sie czy konieczne bedzie kupinie odpieniacza do 30 l... Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mało miejsca w tych 30 l na 2 błazny ukwiał, krewetke i jeszcze korale


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 litrów to taki większy karnister na wodę.

Od tych 30 litrów odejmij pare litrów bo po brzegi nie nalewasz i część wody wyprze skała grzałka, pompka co by poruszała wodę. powiedzmuy że zostanie 20 litrów.

To po te 10 litrów na błazna to stanowczo za mało.

To tak jak by upakować 2 psy do małeł budy.

Pozdrawiwam


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładając że jednak nie będziesz miał ryb to myślę że na regularnych podmianach i dobrej soli może akwarium istnieć bez odpieniacza


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja odpowiem, tak jest potrzebny i to baaardzo. Z twojego pytania wynika ze nie zadajesz sobie trudu w zastanowieniu się ile ryba potrzebuje miejsca wiec upchasz w tej łupince za dużo wszystkiego. w 30 l możesz mieć 4 kg skały, sprzęt, ewentualnie krewetkę i pare miękasów. A to przeżyje tylko jeśli będziesz bardzo systematyczny, bardzo dokładny i bardzo czujny.

A jesli zwabilo cie na forum marzenie o pięknych kolorach rybach i cudach morskich to zapraszam do działu dla nowicjuszy

Pozdrawiam i życze wytrwałości


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...jestem na francuskiej stronie nano i tam misiowie maja akwa do 50l,choc sa tez wieksze co wcale nie przeszkadza zyc forumowicza w sielankowej przyjazni i milosci,ktorych laczy pasja...zauwazylem takie male cudenka zarowno z odpieniaczami jak i bez,czesto odpieniacze DIY,albo zrobione z mysla o malym litrazu...rzecz,ktora uderzyla me oczy to to ze wszystkie te male akwaria wyposazone sa w schladziarki platynowe...niektore naprawde zapieraja dech w piersiach,takie male mastersztyki a ja jestem zwolennikiem malych zbiornikow...jednak wiem ze sa bardziej "delikatne" i kazdy blad moze sie zle skonczyc...jednak misie maja te nano czy pico i z powodzeniem trzymaja po pare lat.Gdzies na forum ktos zrobil mini skimmer z butelki dla dziecka i pienil dobrze,musialbys poszukac albo moze ktos Ci pomoze znalezc link...a co do wypowiedzi Staniego to wiele nowych rzeczy sie nauczylem...teraz wiem ze czytajac niektore jego posty nie powinno miec sie pelnych ust...ja poplulem ekran i klawiature kawa i prawie spadlem z krzesla...dobrze ze Stani ma dobry humor,to zdrowe dla zdrowia...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze prawisz Iceberg :)

Ja mam dwa psy - duzego i malego. Dla tych oto psów wyprodukowałem na podwórku dwie budy: dużą oraz małą. I jak bym nie kombinował, jak bym nie prosił, jak bym nie zmuszał to oba moje psy spią razem w tej MNIEJSZEJ budzie :D Duża stoi pusta a te dwa gupki siedzą w małej - tam jest tak mało miejsca, ze nawet palec sie nie zmiesci jak one tam siedzą.

Może to obala teorie o trzymaniu dwóch blaznów w 30 L ?:D

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psy moga w kazdej chwili wyjs z budy i zalatwic swoje potrzeby a blazenki nie.Wiec nie porownywal bym obydwu przypadkow.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.