Skocz do zawartości
Maryha

Zakladam pierwszy raz morskie akwarium i mam kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich.

Widze , ze bywa tu wielu specjalistow i doswiadczonych osob dlatego chce zaciagnac porady. Moje dziecko przekonalo mnie zalozenie akwarium z Nemo, ech reklama czyni cuda.Mialem dotychczas slodkowodne i tez nosilem sie z zamiarem ale teraz to juz prawie przymus. Corka mi nie wybaczy jak nie bedzie plywac NEMO.

Otoz mam akwarium z pokrywa, okolo 130 litrow, szerokosc to jakies 85, wysokosc okolo 45 cm, glebokosc (znaczy do sciany) ma 25 cm. nie wiem czy dobrze okreslilem dlugosci.

w kazdym badz razie, przednia szyba ma 85 na 45, wiec jest na co popatrzec.

Akwarium jest klejone silikonem jakby przezroczystym, czy on bedzie sie nadawac do wody slonej ?? jak to sprawdzic ??

czy w obudowie moge zainstalowac jedna dobra neonowke i czy to wystarczy, chce miec troche skaly , doslownie z 5 malych kolorowych rybek, ze dwie krewetki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta głebokość trochę mała.

co to jest neonówka bo nie bardzo wiem---świetlówka aktyniczna?

ja mam 110 l i będe miał 2 rybki maks 3 ale 5 to chyba za dużo.


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to ma byc FO to oswietlenie nie ma duzego znaczenia.

natomiast nadal trzeba dbac o jako taką jakość wody etc. wiec pytanie czy jestes pewna, ze chcesz w to wchodzic.

bo jak przeczytalem ten post to mi sie przypomnial taki filmik na youtube jak pani z firmy tetra pokazywala jak latwo w 5 minut zalozyc akwa z nemo i dori...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem facetem tak dla sprostowania, ksywa z lat mlodych zostala.

neonowka jak zwal , swietlowka po prostu, spotykam sie tu czesto z nazwami T8 czy T5, nie wiem co to ale doczytam, ja w klasyczniem obudowie z pcv mam jedna czy wystarczy ja podmienic na specjalistyczna z odpowiednim swietlem czy jak to nazwac ??

co z tym silikonem, jak to sprawdzic, nie chcialbym miec 100 litrow slonej wody ktorejs nocy na parkiecie ??

co do obsady, to moga byc i 2 sztuki tylko, to nie ma obecnie znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sylikonu to nie bedzie problemu tylko ze jak ci sie glony pojawia to bedzie nieladnie widac. co do swiatla jezeli to akwa z rybkami tylko to swiatlo nie ma znaczenia wystarczy to co jest. co do rozmiarow akwa to ja bym sie zastanowil nad szerszym bo w takiej kiszce to perspektywa bedzie do bani. co do rybek jak zrobisz dobra filtracje to i 5 uciagnie ale ja bym mniej dal bo one w koncu tez rosna

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz na temat "nemo" w akwarium FO,ta rybka do zycia potrzebuje ukwialu lub innego koralowca o dlugich polipach,wiec swiatelka bedzie potrzeba wiecej niz jedna swietlowka t8.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maryha moja rada dla Ciebie (jeśli oczywiście chcesz) to czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, nie zrozum mnie źle, również jestem świeżak, ale z Twoich postów wynika że powinieneś jeszcze dużo wiedzy łyknąć zanim wystartujesz :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek: nie potrzebuje, zdarza sie , ze ludzie trzymaja bez niczego. Lukasz Kur pokazywal mi w sklepie dwa blazenki trzymane bez ukwiala i korali, ktore wypracowaly sobie zastepnik w postaci... narożnika akwarium. :)

czy to humanitarne to inna sprawa.

dla mnie kwintescencją akwarystyki morskiej jest symbioza blazenka z ukwialem i nie wyobrazam sobie u siebie w akwa blazenka bez ukwialu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może córka da się przekonać do jakiegoś innego zwierzątka...bo prędzej jak za kilka miesięcy ( z tego co czytałam na forum) i tak Nemo pływać nie będzie;)Papużka, kanarek. ...A zanim akwarium będzie gotowe na przyjęcie rybki to może córka już zmieni zdanie;)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahaha, moze i Nemo nie bedzie plywac to kupimy nowy egzemplarz. oprocz zachcianki corki spelniam tez troche swoje marzenie, akwaria slodkowodne mialem odkad pamietam, zawsze tez chcialem miec morskie stad taki pomysl.

takze ma to byc dekoracja w salonie a sami wiecie jaka to ladna dekoracja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male FO z jedna czy dwiema rybkami i gola skala to marna dekoracja :D a zeby korale wrzucic to trzeba by dac troche wiecej swiatla niz jedna "jakas tam" swietlowke :D. nie mowiac juz o ukwiale

EDIT

czytalem gdzies kiedys ze ludzie maja problemy z akwariami klejonymi przezroczystym silikonem. algi sie tam podobno "wwiercaja" i po pewnym czasie akwa sie po prostu rozpada. jakis zwiazek ma to z tym ponoc ze w czarnym silikonie taka alga nie moze gleboko wrosnac bo brakuje jej swiatla a w przezroczystym wrasta i wrasta


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam z tym silikonem - miałem kiedyś słodkowodne akwarium klejone bezbarwnym silikonem i kiedyś byłem świadkiem jak jakiś robal poprostu wwiercił się w silikon - po tygodniu akwarium zaczeło przeciekać


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.