Skocz do zawartości
ponti

Problem z farfoclami w rurze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem chyba coś mi się zaplęgło w rurach od pompy obiegowej. Jak wyłącze pommpe a potem włącze do zbiornika trafi dużop takich białych frędzli - nie wiem jak to opisać takie białe farfocle pływają po całym akwarium. Napewno nie są one zasysane z sumpa, muszą gdzieś gromadzić sie w rurach. Mam rurę powrotną wody do akwarium kawałkiem puszczoną równolegle do podłogi - moze tam się to gromadzi. Może miał ktoś podobny problem, więc pytam co to może być i jak się tego pozbyć?


"200l (108*42*45) + sump 70l; Reef 500; AM OR 3500; Marea 3200; 2* Koralia 2 HQI 150W + 2*T5 39W; 30 kg żywej skały, 27 kg żywego piachu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze sa w rurach farfocle :)

sie przyzwyczaj :D

nic z tym nie zrobisz , puki woda plynie sie nie odklejaja, zatrzymasz pompe i puscisz to sie odklejeja :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandrel - u mnie z rur nic nie wylatuje ani nigdy nie wylatywało nawet w kilkuletnim zbiorniku, a nawet jak coś by miało wylatywać to nie takie jak kolega opisuje :)

@ponti : Nie brakuje Ci żadnej ryby w obsadzie? Z Twojego opisu wyglada mi jakbyś miał w rurze rozkładajace się szczątki ryby lub innego zwierzaka. A nie możesz poprostu rozkrecić rur i wyczyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to na pewno nie rzaden rozkładajacy sie zwierzak prędzej jakies białe glony. Rury mam posklejane wiec nie rozkręce. Ale chyba przerobie zeby nie było tego poziomego kawalka bo tam chyba sa najlepsze warunki do mnozenia sie tego świństwa.


"200l (108*42*45) + sump 70l; Reef 500; AM OR 3500; Marea 3200; 2* Koralia 2 HQI 150W + 2*T5 39W; 30 kg żywej skały, 27 kg żywego piachu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zbiorniku mam 1,5 metra rury ze spływu idącej poziomo i w poprzednim tak miałem i nigdy nie było z tym problemu tak, że nie tutaj bym poszukiwał problemu :) A co do rur - skoro przerabiasz to wykorzystaj możliwość i zrób instalacje rozbieralną - naprawdę polecam. Ja w każdej chwili "w razie niemca" mogę całą rozebrać i wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak wylacze pompe, to moze nie az tak bardzo, ale wylatuja "farfocle":) czas rozmontowac i wyczyscic hydraulike, tylko czy mi sie bedzie chcialo:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieralna instalacje czyli na jakies śruby plastikowe poskręcac?


"200l (108*42*45) + sump 70l; Reef 500; AM OR 3500; Marea 3200; 2* Koralia 2 HQI 150W + 2*T5 39W; 30 kg żywej skały, 27 kg żywego piachu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Froolk, ja takie zlaczki mam i zaworki takie tez mam:) obiecuje, ze w weekend zrobie porzadek:D pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic trzeba będzie w takim razie przerobić instalacje, żeby móc od czasu do czasu wyczyścić. Dzieki za rady.


"200l (108*42*45) + sump 70l; Reef 500; AM OR 3500; Marea 3200; 2* Koralia 2 HQI 150W + 2*T5 39W; 30 kg żywej skały, 27 kg żywego piachu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.