Skocz do zawartości
xyz

dondraf a pompa cisnieniowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Kieruje do was zapytanie dotyczące pomp zasilających dondrafy jakie one są gdzie można je kupić i jakie wchodzą w grę pieniąszki .

Zainteresowany jestem nowym baniakiem ok. 800 l no i w związku z tym chciałem skonstruować dondraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Europie jest raczej problem z tego typu pompami. Proponuję Iwaki bo to jedne z mocniejszych i najmniej awaryjnych pomp. Gorzej wygląda cena i pobór prądu. Generalnie trzeba się nastawić na to, że pompy z wysokim podnoszeniem pobierają strasznie dużo prądu - coś za coś :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego downdraft ? Amerykanie przesiadają sie masowo na "europejskie" odpieniacze twierdząc, że są wydajniejsze i bardziej energooszczędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba tylko AquaBee ale te wydajniejsze modele - biorąc pod uwagę akwarium 800l. Z jednej strony jestem zdania kolegi froolk, a z drugiej KorallenZucht zrobił te nowe odpieniacze na dyszy Becketa i widziałem, że dość sporo osób się przesiadło na nie z Bubble Kingów


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz wrażenia Rebciu, że poprostu "na siłę" starali się zrobić coś innego niż konkurencja wchodząc na rynek z nowym produktem w którego produkcji nie mają żadnych tradycji?

A'propos : Jak bedziesz sie przesiadał na KZ to daj mi znać - chętnie kupię Twój odpieniacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to co mam mi wystarczy :D nie wiem czy doczytałeś - w piątek badania laboratoryjne wykazały u mnie PO4 0,000 :D ale w wodzie po RO+DI mam węglowodory, szlag by to....

Całkiem możliwe, że jest to sztuczna nagonka na te odpieniacze - przekazywanie do tzw. testów :D kto wie :) Właśnie jeśli ktoś ma sensowne wyjaśnienie dytyczące wywalania planktonu tylko i wyłącznie przez odpieniacze z wirnikiem igiełkowym będę wdzięczny za informacje. Ostatnio sporo główkowaliśmy z Thcskibą i nic nam do głowy nie przyszło.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem! Współczuję. Znam ten ból - dopiero od roku podłączyli moją ulicę do nowego ujęcia - to co wcześniej miałem w kranie trudno było nazwać wodą, a Sanepid co roku przedłużał wodociągom warunkowe dopuszczenie do użytkowania starego ujęcia mimo, że większość norm była znacznie przekroczona .

Nie zapomnij napisać co na to dostawca wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu zrobionego przez kol. Swirleja /Zbyszka/ DownDraft Skimmer chodził umnie na pompie Quite One 4000l/h 60W wys.pod.ponad 3m jak dobrze pamietam ,i powiem ci ten DD sprawował sie rewelacyjnie na tej pompie :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał do 800l raczej nie ten rozmiar DD oraz pompa musi być odpowiednio silniejsza.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cie rozumie :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iwaki bez problemu mozna kupic w polsce i wcale nie sa az tak straszliwie drogie.

www.iwaki.com.pl


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz , chodzi tez caly czas o wydajny odpieniacz pod wzgledem tez i poboru pradu , a te pompy nie sa zbytnio energooszczedne :) no i do tanich tez nie naleza , na tej stronie akurat nie ma podanych cen , ale wiem ze te pompy sa dosyc drogie , i za ta prawie cene mozna kupic orginalny odpieniek ATI .

Wczesniej mozna bylo kombinowac z Down Draft`ami , teraz juz sie to nie oplaci bo firma ATI wypuscila dobry odpieniacz za niska w sumie kase , ale to dobrze bo widac ze akwarystyka morska nie stoi w miejscu :D odpowiedzia ze strony firmy Royal jest ten ich nowy odpienaicz na igielce , ale czy on jest tani , to nie powiedzialbym , a o tyhc ich igielkach to tez slyszalem rozne opinie .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero wróciłem do domu z pracy,dzieki wielkie za podpowiedzi

A wracając do odpieniacza to podłączyłem go do pompy HX 6850 - wydajność 7000l/h, wysokość podnoszenia 5.0m, pobierana moc 200W i powiem, że odpienia moim zdanie ok. tzn. po wlaniu do akwarium wody i zasoleniu i dodani syfu z odpieniacza pracującego w moim akwa ( czas zbierania tego syfu to cztery dni ) wywalił go w godzinę.Tylko ma jedną wadę a mianowicie jest strasznie głośna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.