Skocz do zawartości
gregor.gg

potrzebuje rady

Rekomendowane odpowiedzi

mam dosc duzy zbiornik tzn 250x70x60h mialem plan zeby podzielic go na polowe i z jednej strony zrobic slodkowodny a z drugiej morski ale przemyslalem i chyba zrobie w calosci morski yak mi tez koledzy morszczaki doradzili,wiec potrzebuje rady co do sprzetu,w tej chwili posiadam pompe hlp 4745 ale wiem ze to za mala i planuje kupic red dragon 1200,wewnatrz mam dwie koralie 3200l/h wiec trzeba bedzie dokupic z dwie tunze tylko jakie?6100 czy 6200 plus multikontroler,planuje narazie same ryby,oswietlenie mam narzie 3x70hqi 13000k wiec chyba na poczatek wystarczy,plus 4x54w actinic,nie mam pojecia jaki odpieniacz i co jeszcze potrzebuje wiec prosze o rade ile skaly co wsadzic do sumpa i tak dalej,w przyszlosci chce zrobic rafe ale to za jakis czas,dziekuje za rady,duzo czytam,czy jest ktos na slasku kto moglby mi pomoc i doradzic.dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Odpieniacz: wszystko zależy od tego czego od odpieniacza oczekujesz i ile chcesz wydać. Bubble King będzie bardzo wydajny i kulturę pracy ma rewelacyjną ale jest drogi, ATI pracuje głośniej jest gorzej wykonany ale znacznie tańszy i też bardzo wydajny, kompromisem jest Deltec, któremu można zarzucić np. większe zużycie prądu od ww. ale jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, wydajność OK.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego baniaka cyrkulacja minimum to 2x Tunze 6200. Ta pompa obiegowa Ci na początku wystarczy choć jak się zastanowić to może wogóle jej nie trzeba zmieniać - no chyba, że wstawisz tam jakiegoś odpieniającego potwora. Światło zdecydowanie do wymiany - przy tej wielkości zbiornika nawet miękkie będą wegetować.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.