Skocz do zawartości
WOJCIECH PYRZEWSKI

parametry wody i praca odpieniacza na początku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pisałem tydzień temu że po włożeniu LR woda po dwóch dniach jest zbyt idealna( myslalem że cos z testami nie tak) . Koledzy odpisali że mam poczekać i faktycznie po 5 dniach NH3-1,25mg/l,NO2-1,25, NO3-0,25, Fosforany -0,5.

Po 8 dniach NH3 spadło do 0,25,NO2 - o, 25, NO3 -1,25, fosforany -aż 1.

Zastanawia mnie praca odpieniacza mam midiflotora, producent zaleca do niego pompkę 300l/h. Mam Atmana 380l/h. pianę wewnątrz robi niezłą, rura wewnątrz kubka jest żółto brązowa i piana tworzy na jej końcu grzybek z piany, w kubku jest ok 1 cm zółtego płynu ale szału nie ma.czytałem o gęstym płynie jak kawa a u mnie nic .

Co powiecie na porametry wody i sytuacje z odpieniaczem,

może za słaba pompa?

Faktycznie dolna podstawa kubka dotyka prawie tafli wody postaram sie go podnieść wyżej

testy mam tetry do wody słodkiej i morskiej, takie z błazenkiem na okładce, faktycznie Wyższe NO2 od NO3 zastanawia, może następny test będzie lepszy.

żle spojrzałem No2- 0,3, No3- 1,25, Myślę że teraz jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz trzeba po prostu wyregulować - wtedy zamiast dużej ilości żółtego płynu da małą ilośc gęstego i brązowego. Wydaje mi sie że jednym ze sposobów regulacji jest regulacja wysoko.ści zawieszenia odpieniacza - jak będzie wyżej powieszony to wtedy daje gęstą ciecz a jak go zanurzysz głebiej to wytworzy się tzw mokra piana - która da w konsekwencji żółty , rzadki płyn.

Parametry wody mogą być różne - zależy to m.in od skały własnie jaka była i od wielu innych czynników. Pompki IMO nie ma co wymieniać.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym ty robisz testy ze NO3 masz 0,25, a NO2 1,25


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.