Skocz do zawartości
ossa

pytanko?

Rekomendowane odpowiedzi

witam! napoczatek moze pochwale to forum jest naprawde super mozna tu dowiedziec sie wszystkiego doslownie wszystkiego!:yes(ja znalazle co chcialem)

chcial bym zeby mi ktos ocenil moj sprzent czy jest ok i ewentualnie co koniecznie musz zmienic lub do kupic.

a moje akwarium bedzie 360 l mam taki sprzet:

http://www.tmc-ltd.co.uk/aquarium/thermometer-refractometer.asp

http://tmc-ltd.co.uk/aquarium/v2skim-skimmers.asp ja mam ten 600

http://tmc-ltd.co.uk/aquarium/v2ecton-uv.asp takie cus tylko wielkosc 400

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=288567100 dwa takie

filter,grzalke,termometr,oswietlenie(2-24w dluge 55cm grube 16mm (t-5) i dwi 20w 59cm 25,5mm grube ( t8 )niby jedne sa niebieskie druge biale

mam jescze takie testery, http://www.aquariumpharm.com/en_gb/productCategory.asp?categoryname=TestKits

no wlasnie one mie martwja naj bardzie zbytnio tego nie pojmuje musze jeszcze cos poczytac.mam juz zywy zwirek,

pierwsza wode to sobie kupie tak mi do radzili w sklepie podobno taniej (0,30 pensow za 1l )jednak puziniej to chcialbym ja sam przygotowywac!

zywe skaly to ma byc okolo 20%,czy moge np; troche martwych kamien i na to te zywe czy lepiej nie zalowac i kupic jednak wszystkie zywe

co otym sodzicie dobry start co do kupic ??

pozdrawiam arek

ps.moze ktos ma tabele z tymi normami jake powinny byc proporcje tego "no3,nh3..."i reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ossa!

Widze, ze sie niezle przygotowujesz. To tylko swiadczy o tym, ze Cie wciagnelo jak wielu z nas. Masz juz sporo sprzetu, ale jesli pozwolisz to czesc skrytykuje - sam tego chciales :)

Jako pierwsza rzucila mi sie w oczy dosyc slaba cyrkulacja. Tu by potrzeba silniejsze, przynajmniej te 2 x 6045 Tunze.

Drugie dosyc mocne przegiecie to oswietlenie. Do tego co masz mozesz dolozyc dodatkowo 2 x 150 W HQI...

Trzecia sprawa to te nieznane testy. Sam stwierdzisz czy jestes z nich zadowolony.

Wody bym nie kupowal, tylko od razu RO i DI ! To podstawa i majac 360 l akwarium bedziesz zawsze tej wody sporo w domu potrzebowal a nie targal na grzbiecie.

Jesli chodzi o skale, to kupilbym zywa ok. 45-50 kg i zobaczyl co sie da z takiej ilosci zbudowac. Nie od razu musisz szczelnie zapychac zbiornik. Im luzniej ulozysz tym lepiej.

Na temat "proporcji" roznych stezen znajdziesz b. duzo w archiwum.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za tak szybka odpowiedz !

z ta cyrkulacja to mi tak w sklepie powiedzieli uzasadnili ze akwarium bardziej w kwadracie(75x60x68cm) to starczy, ale luz pojade po zarowki to sie wymien.co do wody to i tak ja chyba kupie bo niemam tej popy ro i di,chyba ze ja gdzies znajde.testery na tym linku co tam dalem to te ostatnie ,mieszkam w angli to moze dla tego sa nie zanane ,jakich koleg uzywa moze popatrze i cos znajde:con

jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

:wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad takim kwadratem zawiesilbym 1 x 250 HQI (akwarium jest wysokie!) i te rury co masz jako aktynike.

Mysle, ze i za Kanalem testy Salifert lub Tropic Marin sa znane (jak nie, to istnieje Internet i pelno sklepow, ktore to maja).

Potrzebne beda na NO3, kH, Mg, Ca, pH. Do mierzenia PO4 poszukalbym Rowa, Merck, Macherey & Nagel. Te troche odstraszaja cena, ale sa najdokladniejsze.

Niezle wyniki testow, tak orientacyjnie to:

NO3 < 10 mg/l

PO4 0,01 (zawsze mniejsze niz 0,1 i dlatego potrzebny dokladny test)

Ca 450

Mg 1300

kH 6-9

pH 7,8 -8,2

NO2, NH3 bedzie na samym poczatku wysokie i niekoniecznie trzeba mierzyc, choc w ten sposob mozna fajnie obserwowac rozwoj akwarium. Po jakims czasie nie beda potrzebne.

Wielu z nas prowadzi akwarium na "zerowych" stezeniach NO3 i PO4 ale na poczatku bym to odradzal.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w srode zalewam akwarium woda wstawie jakes zdjecia ,tylko mam kolejne pytanie

mianowicie czy moge zrobic sobie ,,rusztowanie,stopnie" i ulozyc na nich zywe kamienie. zaoszczedze troche miejsca dla ryb(widzialem cos takiego w sklepie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie schody nie beda wygladaly wlasnie "jak w sklepie"? Poszukaj troche zdjec zbiornikow i cos cie napewno zainspiruje. Nie kupuj kamoli wielkosci piesci tylko dwa, trzy duze i kilka plyt, to napewno dasz rade cos ulozyc a nie usypac.

Ps: wielu z nas ma dla bezpieczenstwa dno wyklejone plyta pcv...

RO i DI to nie pompa tylko maly filtr, ktory podlaczasz tak samo do kranu jak np: pralke. Ten filtr "napedzany" jest cisnieniem wody w instalacji.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.