Skocz do zawartości
hyziu

Zrobiłem odpieniacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem taki oto odpieniacz2560-p1310001.jpg2560-p1310002.jpg2560-p1310003.jpg2560-p1310004.jpg Muszę jeszcze wstawić rurkę do pojemnika posklejać oraz zamontować uchwyt.Mam kilka pytań;czy rurka w środku nie jest za długa(ok 4 cm od końca),Jak zrobić odpływ wody ze środka tuby,czy wystarczy do okoła wlotu wody z powietrzem wywiercić kilka otworów? a może z boku tuby zrobić dwa otwory i wpuszczać wodę jakąś zwykłą pompką np.aquael(Jak to zrobić)?Wysokość tuby 30cm,średnica 9cm,wysokość całości 42cm,koszt ok 23zł+klej.Proszę o rady i podpowiedzi ponieważ nie mam gdzie podpatrzyć w mojej okolicy nie ma sklepu ani żadnego morszczaka.Za odpowiedzi serdeczne dzięki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda trochę jak mikser ale fajnie i estetycznie


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada przyzwoicie :), tylko w kubku wstaw rurkę tak żeby syf nie spływał do środka, piana powinna wypływać rurką i spływać na boki gdzie będzie się zbierał syfek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam rurki,myślałem że kawałek obetnę ze środkowej(termometr zewnętrzny)ale się okazało że jest szklana,nie wiem jak zrobić wypływ wody z tuby?Chyba powinno wystarczyć do akwa 140+40l panel ,wymiary zbłiżone do Midiflotorka.Pompka ok 300l powinna chyba być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak ?

95-odpie.jpg

95-odp.jpg

Chodzi o to by woda omywała odpieniacz od dołu, bo woda do odpieniania jest porywana przez bąbelki powietrza i wylatuje prawie ta samą droga więc trzeba te punkty jak najdalej oddzielić od siebie. MOżna tez w korpusie głównym wyciać dziure duuuużą z boku a zaślepić dno z wejsciem tylko na kostkę i wodę do odpieniania

Dlatego wewnetrzna rurka, do której wkłada się kostkę troche wystaje na dół poniżej głównej rury.

Aha, no i do kubka koniecznie trzeba rurke

Nie widziałem midiflotora ale w miniflotorze jest właśnie tak jak na rysunku


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.