Skocz do zawartości
tomek24

Cichy Splyw

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam i czytam,ale mam pytanie.Jestem juz jak narazie,posiadaczem akwarium 100+50+50,ale jest tylko jeden otwor na 32 rure.Pomyslalem ze jak rure umieszcze jakies 5 cm nizej krawedzi moze 7 cm zamontuje zawor,zakrece go i akwarium napelnie woda,jakies 2 cm od krawedzi,a wiec rura znajduje sie pod woda 5 cm.Wtedy do sumpa wlal bym tyle wody ile potrzebuje i wlaczam glowna pompe,wtedy zaczynam odkrecac zawor,i tak bym go ustawil ze tyle wody co pompa poda do gury,tyle musi splynac do sumpa.A wiec rura byla by zawsze pod woda i nieciagla by powietrza i wtedy bylo by cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze inaczej.Akwarium ma 50 cm wysokosci splyw mialby 30 cm,na splywie do sumpa montuje zawur,zakrecam go,akwarium zalewam na 48cm a wiec splyw jest pod woda 18 cm.Wtedy wlewam sobie tyle wody do sumpa ile potrzebowal bym.Uruchamial pompe gluwna,powiedzmy np.ze pompa podaje na 1 sekunde 1 litr,czyli musial bym tak zawur odkrecac,ustawic aby w ciagu 1 sekundy 1 litr wody splynal spowrotem do sumpa.Czyli rura splywu w akwarium zawsze byla by tyle samo pod woda 18 cm.

Oczywiscie niebyl by 18 cm pod woda,przeciez jak by pradu zabeaklo to ta woda by splywala az do rury i sump,by sie przelal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym poście prawie zrozumialem, po drugim muszę napisać to co Roman : pogubilem się :D jaka jest istota problemu? Ty chcesz ten zawór w kominie umieścić?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:con

Ja też nie łapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem!

Tam w ogóle nie ma komina.

Zgadłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze ja nieposiadam kominu,kolega dal mi zbiornik,w kturym jest tylko jeden otwur.On mial wczesniej tylko jedna rure a na gurze tej rury,jakis koszyk aby ryby mu tam niewciaglo,ale strasznie duzy chalas,poniewaz rura wciagala powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o to żeby zawór zamontować w kominie to sorki, ale po co? Rurkę w kominie utnij tak żeby byla załóżmy 10 cm nad dnem, zawór na niej daj, ale w szafce pod zbiornikiem i ustaw nim poziom wody w kominie tak żeby był powiedzmy 5 cm poniżej grzebienia i będziesz miał ciszę jak na mój łeb... Chyba że coś nie tak kombinuję:con

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu masz otwor ?? Bo skoro juz masz otwor to zrob sobie komin a pozniej bedziesz kombinowal jak pozbyc sie halasu.


112 l, Biostar Flotor + surface skimmer, Jebao WP-25,T5 - 4x24W 20 kg LR, 16 kg LS, parę miękasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo pisałem :D a tam nie ma komina:D

Przy takim układzie nie wiem czy nie byloby najlepiej żebyś zawór dał jak najniżej czyli na końcu ryry, w kominie, zanurzony w wodzie i nim możesz to tak wyregulować że będzie cisza. Jeśli chcesz zrobić tak że rurka spływowa będzie pod powierzchnią wody to na powierzchni wody pojawi ci się film z syfku bardzo trudny do usunięcia...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie chce zrobic,rura splywola pod woda a zawur w szafce.Jesli pojawi sie film,odkrece zawur i wtedy zniknal by ale oczywiscie musze miec wiecej miejsca w sumpie wtedy,zakrecam zawur i rura znajduje sie znowu pod woda.Wtedy niema zadnego chlupotania czy jakiegos siorbania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

na chłopski rozum to nie zadziała.

Po pierwsze musiałbyś zamontować zabezpieczenie aby coś się nie dostało do rury spływu(często musiał byś to czyścić

Po drugie na zaworze kulowym też by się zbierał osad i zmieniłby prędkość przepływu

Po trzecie-nie wyregulujesz tak zaworu żeby tam nie majdrować ze dwa razy dziennie

Jeszcze zabawa z filmem...

wszystko to rozwiązuje komin

pozdrawiam


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek24 - z takim rozwiazaniem opieka nad akwarium bedzie polegac na kreceniu zaworkiem, ale skoro nie masz ciekawszych zajec:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole czyscic komin a nie krecic workiem.............

rob komin


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dobry, gdyby byla rwizja.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.