Skocz do zawartości
myszka

proszę o listę potrzebnego sprzętu do 600

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie chcę założyć 600 rafę ale potrzebuję pomocy. nie wiem jaki sprzęt mi potrzebny i ile kasy potrzeba na początek byłabym wdzięczna za jakie kolwiek informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na mój topic "plany pięćsetki" czy coś takiego i tak masz sprzęt - koszt 20-25tys około bez życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od "profilu" akwarium - czyli co chcemy w nim trzymać. Wersja FO wyjdzie najtaniej. Trochę drożej jeśli chcesz mieć w zbiorniku korale miękkie + LPS-y. Najdrożej wychodzi akwarium z koralami SPS. Jeśli ktoś chce mieć naprawdę bajeczny zbiornik 600l z ogromem gatunków różnego rodzaju korali twardych, miękkich, ryb i bezkręgowców to go będzie trochę kosztowało.

Aquamedic wyliczył 6000 zł, a można wiedzieć co oni uwzględnili w tej wycenie? Czy określili jakie zwierzęta będziesz mogła hodować i z jakimi rezultatami?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszka

Dostaniesz wiecej konkretnych informacji, jak podasz wymiary zbiornika.

W takim zbiorniku trzeba bedzie wywiercic kilka otworow, pod nim postawic sump itp. Rozumiem, ze zaczynasz kariere morszczaka i wlasciwie to nic nie wiesz? :D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

myszka :

w aquamedicu wyliczyli mi że na początek bez zbiornika wystarczy mi 6000

bo to cena samego odpieniacza :D

sorry ale nie umiałem się powstrzymać :D, a tak serio to wrzucaj @myszka wstępne wymiary a resztę sie tutaj dowiesz.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te 6000 mam mieć: sól 25 kg, turboflotor blak 300,pompa or 3500, 2* tunze 6045, rurki do połączenia,carbolitraktor 200+ antiphose delux,salometr. a wymiary to 150x60x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazwy mogą być poorzekręcane bo liste pisał ktoś z doktorskim charakterem pisma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok już zrozumiałem pismo doktorskie ależ się rozpisałeś :D

słuchaj pytanie do Ciebie takie: czy zamierzasz opierać sie na tym co będą sugerować ci w AM czy kwota 6000,00 zł jest dla Ciebie za duża ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę za duża na początek ale do tej kwoty doliczyli mi też lampe 2x150w+2xT5 za 2116,00 i mogę to obniżyć o 1000 poszukam i zobacze z czym jeszcze można pokombinować ale nie za wszelką cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym akwarium sa 2 wzmocnienia poprzeczne czy jedno?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Cię naciągają mam podobny zbiornik z takim sprzętem:

pompa głowna deltec HLP 5252 1500 zł

mieszacz wapna deltec KM 500 950 zł

grzałka jagaer 300w 80 zł

lampa ATI Power Module 4x80 T5 1770zł(obecnie już arkadia series 3 3x250Hqi ale to juz inna bajka)

pompa cyrkulacyjna tunze 600 770zł (bogą byc 2 6045 podobna cena)

sól 25 ok 400zł

w sumie 5470- ale sprzęt naprawdę niezawodny , cichy i energooszczędny.

Na początek możesz zrezygnować z pompek cyrkulacyjnych-dołożysz poźniej jak dojrzeje zbiorni.

Pozdrawiam Tomek.


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, akwarium jeszcze nie ma. Aquamedic wycenił sam sprzęt bez szkła :D

EDIT:

Tomek nie doliczyłeś kosztów odpieniacza. Przy dojrzewaniu tej cyrkulacji potrzeba i to sporo.

W 600 litrowym akwarium dwie Tunze nano 6045??? Jakaś farsa :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa która ma razem 320W to nie za bardzo do 600L. Ta zaproponowana przez AM też nie jest dobra bo ma tylko 400W. Chyba że dla miękkich a jakieś SPS wysoko na skale.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim akwa chcę trzymać pokolca, krewetki,nemo,korale miękkie. tomku czy możesz mi napisać co trzymasz w swoim akwa i czy to wszystko co potrzeba na początek, jaki jest miesięczny rach. za prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej słuszna uwaga, Rebciu jak zawsze czujny , bez odpieniacza początek=koniec zabawy z morszczyzną. Dodajemu ok 800 zł choć na tą objętość poleciłbym swój tj Deltec TS 1060 bezobsługowy, wydajny i cichy ale niestety drogi ok1800-2000 zł. Lampa jak napisłame zmieniona ale poprzednia na ryby i miękkie wystarczła bez problemu. Obecna obsada : 4 pokolce, 4 antiasy, 4 pseudochromisy, 3 babki, 2 błazny, chelmon, mandaryn, czyściciel, kraby, krewetki, ślimaki, 2 rozgwiazdy, ogórek., ok 20 miękkich korali, 5 twardych.

Pozdrawiam Tomek

na koniec rada:

dilution is best solution for pollution :yes


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tą objętość akwarium tzn 600 może być odpieniacz turboflator 3000blue? po jakim czasie wkłada się żywą skałę i pierwsze korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey.

jesli chodzi o turboflotor 3000 to nie moge sie wypowiadac nt wydajnosci poniewaz nie widzialem jak dziala ale moge dac ci jedna najwazniejsza rade przy zakladaniu zbiornika : nie oszczedzaj na sprzecie ! warto kupic cos drozszego i lepszego. po pierwsze rachunki za energie bede wysokie a wydajnosc nie wystarczajaca. ja jednak proponuje inna firme niz AM. oczywiscie nie mowie tego zoscliwie bo pewnie maja dobry sprzet. pompki cyrkulacyjne na twoim miejscu kupiłbym TUNZE - bardzo tanie w eksploatacji i ciche :D. 600l aqwa to dosc drogi wydatek - wydaje mi sie ze z 12000 trzeba miec. samam lampa powinna miec z 500W zeby koraliki ladne miec. dla ryb to oczywiscie moze byc mniej W ale wtedy proponuje odpieniacz mocniejszy a to sum sumarum da tyle samo kaski. na Ebay poszukaj lamp bo sa tanie.

Na poczatek zbieraj sprzet ale naprawde dobry zeby nie zalowac jak sie wsadzi zycie bo mozna sie przejechac. wydaje mi sie ze koledzy sie zgodza z moja opinia.

pozdrawiam


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega Eltom ma do sprzedania Delteca TS1060 za 1300 zł do negocjacji.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten odpieniacz to juz mercedesik :D

a ja wiem co kolega eltom kupil zamiast tego odpieniacza :D i chyba lepszy od mercedesika :D


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi są rewelacyjne. No wiadomo, ten drugi odrobinę lepszy, dlatego go mam :D, i pusty portfel :D:)

P.S. Nie ukrywajmy ale ten AM turboflator 3000blue przy TS1060 wysiada na pierwszej stacji :D


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wasze uwagi co do sprzetu sa zasadne ale tylko w pewnej czesci. Wszyscy zakładacie ze jesli akwarium morskie no to juz nic innego tylko akropory. Wszyscy pakujecie odpieniacze przeskalowane lampy o duzej ilosci watow i dodatkowe pierdoly. Idealne akwarium z tego forum to odpieniacz BK i oswietlenie ATI i pewnie ze 2w na litr. Wszyscy piszecie ze lampa 2x150 i 2xT5 bedzie za mało, a czy ktos zapytal o wysokosc zbiornika? polecicie pewnie 2x250 i 4xT5 do zbiornika o wysokosci 50 cm? gdzie mają byc trzymana jakies miekkie koralowce.

Myszka napisz z jakich okoli Poznania jestes a moze polece kilku znajomych gdzie zobaczysz jak wiele roznych rozwiazan moze gwarantowac sukces.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.