Skocz do zawartości
ossa

co dalej......?

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie!:con

3 dni temu zalalem woda w akwarium(360l) :con umiescilem 10kg zywych kamien (za tydzien nastepne 20kg)i zwirek,

1.czy ktos mi powie kiedy mam zrobic pierwsze testy narazie wiem,ze zageszczenie jest 1.023 tem:25C

2.odpieniacz,filter i Pompki cyrkulacyjne to maja pracowac 24h

3.czy moge trzymac wode gotowa na "dolewki" w zakreconym szczelnie baniaku

4.jak czesto napelnia wam sie ten zbiorniczek z .."syfem"od odpieniacza bo niewiem jak go wyregulowac i na poczatku to on zbytnio piany nie robi,(przynajmniej u mnie)raczej pluje woda !??

:D:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwirkiem to radze poczekac,a najlepiej to daj zywy piasek.

1)Testow to nie robilem przez pierwsze 2 miesiace,oprucz stalego pomiaru pH.

2)Odpieniacz powinien pracowac 24h.

3)Na noc mozna zmniejszyc cyrkulacje.

4)Narazie nie ma co odpieniac,jak beda rybki i bedziesz je karmil to napewno bedzie produkowal piane,a ile to juz zalezy jaki masz odpieniacz i jakie bedzie obciazenie biologiczne.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można trzymać solanki na podmiane w baniaku bo woda traci swoje właściwości a nawet może gnić - zwłaszcza kiedy jest dostęp do światła. Chyba że gdzieś w piwnicy ale kurz i tak może zrobić swoje:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy świerzej skale odpieniacz raczej ma co odpieniać - nawet dużo ma :) A nie pieni bo jest nowy - daj mu szanse i sam zacznie.

co do testów - mozna mierzyc parametry azotowe (amoniak, no2, no3) - jak to mierzysz to widzisz dokladnie jak zawiązuje ci się cykl azotowy w akwarium.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PEPSI

Kolega pytał o wodę na dolewkę czyli słodką.Taką można przechowywać w pojemniku.

pozdrawiam


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że tak. To z góry przepraszam. Osmoze można trzymać w baniaku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwijaj sie kolego z tym morskim to moze za jakiś czas zaglądne do Ciebie, a nie mam daleko :)

Moje zdanie jest takie: przez pierwsze ok 2 miesiace nie ma sobie co zawracać glowy testami i podniecać wynikami jezeli juz takowe zrobiłeś, bo tak jak napisali przedmówcy trwa cykl azotowy, a to prawie jak "huśtawka nastrojów" u kobiety w ciąży :D. Zmiany wystepuja z dnia na dzień i to czasem dosc spore.

Odpieniacz i wszytkie pompy maja pracować 24/h. Odpieniacz napewno zacznie pienić zależy to też od ilości i jakosci skaly.

Musisz nauczyć sie cierpliwości jeżeli jeszcze talowej nie posiadasz.:D

Co do wody to zdecydowanie polecam osmozę, a nie gotowaną.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.