Skocz do zawartości
kynek

filtr

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem 60 L akw. z rafa posiadam tylko kaskadowy filtr

oczywiscie mam odpieniacz i dwie pompy cyrkulacyjne,chcialem zmienic filtrowanie tylko tyle jest

sposobow ze nie wiem jakie wybrac czy mozecie mi cos doradzic mam troche klopotow z glonami

kynek


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym kaskadowym sa jakies materialy filtracyjne?

Masz zywa skale i ile ?

Jaki odpieniacz ?

Ile czasu minelo od zalania akwarium i czy masz juz ryby i jakie?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz przyznam sie ze kupujac ten baniak nie mialem zbyt duzej

wiedzy i caly zestaw kupilem juz gotowy wraz z obsada ,a wiec w filtrze mam

dwie gabki i wegiel ktory wymieniam co 2 miesiace,mam zywa skale ale nie wiem

ile jej jest nie chce strzelac,mam jednego blazenka,kraba pustelnika i kilka slimakow ,krewetke,rozgwiazde i 10 korali mialem ich wiecej ale mi padla akwa kupilem pol roku temu ale ono juz funkcionowalo w sklepie a odpieniacz

Aquarium Systems Seaclone Protein Skimmer- 150 ,a nawazniejsze ja przebywam

w usa i to wszystko kupuje na tutejszym rynku,powiem ci ze tak naprawde to

caly czas mam jakies problemy to z glonami (babelkowy,brunatny,brunatne liscie ktore porastaja mi skale i gabke odpieniacza)mam jakies biale cienkie

bardzo malutkie glisty wode podieniam co dwa tygodnie wlasnie kupilem

filtr firmy coralife odwroconej osmozy ,wczesniej stosowalem filtr do kranu

ktory mi polecili w sklepie byl tam wegiel i jakis wklad ,caly wklad wymienialem co miesiac,a rybe karmie zakraplaczem praktycznie zaden pokarm

nieopada na dno prosze o pomoc i dzeki bardzo


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc kynek

ja tez mieszkam w usa dokldniej (chicago) i powiem ci ze przynajmniej tutaj woda jest paskudna wiec jesli niestosowales RO wczesniej to niemasz co sie dziwic ze masz chyba kazdy rodzaj glonow,jakiej soli uzywasz? co i i lle wlewasz do awa,czy masz jakies testy?

tak pozatym prponuje ci czytac,czytac i jecszcze raz czytac,jesli znasz angielki zerkin tutaj jest tu duzo info.

http://www.reefcentral.com/forums/index.php?s=&menu=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys jakims dobrym testem zmierzyl NO3 i PO4 to troche by ulatwilo sprawe. Prawdopodobnie moglbys calkowicie zrezygnowac z tej gabki w filtrze i odpieniaczu. Zmieniaj tez czesciej wegiel. W zasadzie, to mozesz go wkladac na kilka dni w miesiacu i potem wyrzucic. Przestan na jakis czas podmieniac wode (zeby ja wyjalowic) i powoli doprowadz do porzadku Ca, Mg i kH. Moze czesc glonow dasz rade wyrwac recznie?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam wlozyc do tego filtra tylko wegiel,a gabke z odpiniacza usunac

,zrobilem test pH jest w granicach 7,8-8,0 ,Amonia 0,musze kupic lepsze testy

a z kubka odpienacza co drugi dzien wylewam blotko,czy ten brunatny glon to

okrzemki dzieki za rady a w tym sklepie sie zfrajerzylem urzekla mnie ta mini

rafa moglem sam zlozyc sobie baniak a na pierwszym miejscu miejscu to czytac

duzo na forum a wszystko to przez to ze kiedys mialem akwa z paletkami i je

rozmnazalem i myslalem ze z morskim pojdzie mi rowniez latwo i sie przejechalem


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic strasznego sie nie stalo. Zmierz Salifertem lub Tropic Marin te podstawowe parametry i juz sam bedziesz wiedzial co jest nie tak. Wtedy zadasz konkretne pytania.

Tak w ciemno to mozesz smialo wyjac gabki( ktore mozesz ewentualnie zostawic, ale musialbys je co 2 dni plukac). A wiec zeby miec mniej roboty i mniej NO3 schowaj te gabki na jakis czas do szafy. :D

Wydaje mi sie, ze wegiel po dluzszym czasie tez przemienia sie w filtr biologiczny i produkuje NO3. Wyjmij go.:D Daj szanse popracowac odpieniaczowi i zywej skale...Jezeli masz dobra cyrkulacje to filtra nie potrzebujesz.:D Im prosciej i czysciej Twoja "filtracja" bedzie zbudowana, tym szybciej znajdziesz jej ewentualnie slaby punkt.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem komplet testow,wyciagnalem gabki z filtra i dpieniacza zmienilem jeszcze swietlowki i teraz tylko czekam na efekty

dzieki za pomoc


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kynek,może zapodasz jakies fotki swojego akwa?Z checią popatrze co i jak :)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok promil tylko powiedz mi jak mam to zrobic bo tak naprawde nie wiem, wczoraj

siedzialem godzine i nic mi nie wyszlo


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucilem gabki z filtra i odpieniacza do filtra wrzucilem bio-bals i wegiel zmniejszylem przeplyw wody przez RO-DI ,filtr ten stosuje od 3 tygodni zakupilem testy troche KH jest za wysokie

ale zaczynam widziec poprawe w moim baniaku dzieki wam za rady moze wkrotce

moj baniaczek bedzie tak piekny jak 3 miesiace temu a jak zmnieszyc to KH


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales, jak wysokie jest kH i po co wrzuciles biokulki do filtra?

Co to znaczy: "zmniejszylem przeplyw wody przez RO-DI ,filtr ten stosuje od 3 tygodni"?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH mam ok 12,bio kulki wrzucilem gdyz usunolem gabki i mysle ze one ni zaszkodza co o tym sadzisz mam tam jeszcze wegiel a filtr do kranowki

stosowalem wczesniej taki z wkladem weglowym i czyms czego nie potrafie opisac napewno nie bylo to RO dlaego mam problemy z glonami,

Filtr RO DI zaczalem stosowac 3 tygodnie temu ,nie mam w nim zadnego ogranicznika pzeplywu ale udalo mi sie ustawic w kranie teaz woda kapie a nie leci co wydawalo mi sie podejrzane i nie wiem czy nie uszkodzilem membrany jak to sprawdzic


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal oprzec filtracje na zywej skale i odpieniaczu. Sa tu forumowicze majacy potezne akwaria i im ta filtracja w zupelnosci wystarcza.

Te kulki nic nie dadza, a moga zaszkodzc.

Co do RO: kazde RO ma swoj okreslony przeplyw (wydajnosc). Ta wydajnosc zalezy jedynie od cisnienia w instalacji wodociagowej. To znaczy, ze RO podlaczasz do kranu, ten odkrecasz do oporu i te prawie czysta wode po RO wprowadzasz do DI. Aby byc pewnym, ze RO i DI jest o.k. podlaczasz TDS mierzacy w dwoch punktach: za RO i za DI. Wynik pokazuje czy RO odpowiednio czysci wode i czy DI wylapuje cala reszte az do "0".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to co zlikwidowac ten filtr kaskadowy a co z teoria ze co miesiac nalezy filtrowac przez kilka dni przez wegiel,mialem dokupic kiedys taki panel instalowany z tylu baniaka to sie nazywa refrugium z glonami wiesz z dodatkowym oswietleniem ale to z kolei by podnosilo mi temperature z ktora i tak mam problemy zeby ja utrzymac na odpowiednim poziomie i tak pomyslalem

ze mozna by tam wrzucic zamiast glonow wlasnie zywa skale i bez oswietlenia

widzialem cos takiego kiedys w sklepie ale skoro mowisz ze nie trzeba.To TDS wlasnie zmowilem mam rozumiec ze zainstalowanie za RO i za DI pozwoli mi min.kontrolowac wymiane membrany i wkladow.Doradz mi jak mam sie pozbyc ciemno bordowego nalotu na skalach na ktorym pojawiaja sie te babelki,i za kazdym razem przy czyszczeniu dna (zwirek) tzn przy podmianie robi sie czysto bialy

a za dwa dni to samo pojawia sie ciemno bordowy nalot z gory dziekuje za pomoc


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Filtr kaskadowy mozesz zostawic ale pusty. Zawsze to troche cyrkulacji i miejsce, gdzie mozesz wrzucic np: wegiel.

Czy potrzebujesz dodatkowa filtracje (np:refugium), oraz jak zwalczyc bordowy nalot dowiesz sie, gdy akwarium sie ustabilizuje i zmierzysz NO3 i PO4.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.